Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Išorinė lietuvių migracija (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(27) 2010-09-16 1
Kiek neįprastas straipsnis mūsų portalo tematikai - nors mes nevengiame istorinių ir visuomeninių temų, tačiau stengiamės, kad tokiose publikacijose būtų minimalus "politikavimas". Nors šis interviu to nevengia, tačiau jį publikavome atsižvelgdami į mūsų skaitytojo pasiūlymą, jog prie šio straipsnio "galėtų išeiti nebloga diskusija, nes paliečiama nemažai problemų". Tad linkime kritiško, bet tolerantiško ir brandaus žvilgsnio į save, savo aplinką, tautą ir paga...
(11) 2010-08-10 1
Apie migracijos mastus ir priežastis rašyta daug straipsnių, tačiau daug mažiau apie šio reiškinio sukeltas socialines-ekonomines pasekmes. Nors emigracija iš Lietuvos yra nevienareikšmis procesas, kurį sunku vertinti, tačiau daugiau ar mažiau sutariama, kad emigracijos pasekmės šiuo metu yra daugiau teigiamos: mažėja nedarbas, auga atlyginimai.
(11) 2010-07-30 0
Geriausių mokyklų vadovams skaičiuojant, kad studijuoti svetur išvyksta kas trečias jų abiturientas, ministerija teigia, kad yra ir atvirkštinis procesas – svetur gyvenančių lietuvių vaikai grįžta studijuoti į Lietuvą.
(0) 2010-07-27 0
Šiek tiek daugiau nei prieš dvidešimt metų kartu su Gintaru Varnu ir trupe Konservatorijos studentų aktoriukų kūrėme „Šėpos“ teatrą. Atrodė, kad pakanka įvardyti realybę, iš jos pasijuokti ir ji lyg sudžiūvęs molis sueižės, suskeldės, sutrupės ir nubyrės nuo mūsų kelioninių aulinių batų.
(65) 2010-07-21 0
Dievai žino. Kai prieš gerą dešimtį metų geras draugas laimėjo „žalią kortą“ ir išsiruošė su visam į Jungtines Valstijas, sukiojau pirštą prie smilkinio ir raginau atsikvošėti. Taip, jau tada dešimtys tūkstančių lietuvių legaliai, bet kur kas dažniau – ne, plūdo geresnio gyvenimo į Airiją, Angliją, Ispaniją ir JAV.
(15) 2010-02-20 1
Mūsų buvimo vietą galima tiksliai nuspėti 93 proc. viso paros laiko, nes visus valdo kasdienybės rutina, nustatė JAV mokslininkai.
(17) 2010-01-17 0
Gydytojų sąjunga sako, kad Lietuvoje – ligoninių tuštėjimo metas. Lietuvių gydytojai – vieni labiausiai emigruojančių medikų Europoje.
(3) 2010-01-05 0
Pernai per dešimt mėnesių iš Lietuvos išvyko daugiau žmonių nei per visus 2008 metus, o grįžtamoji migracija, jau pradėjusi didėti, vėl sumažėjo beveik perpus.
(18) 2009-11-26 0
Jaunimo emigracija Lietuvoje didėja, o imigracija mažėja. Į užsienio šalis vis daugiau jaunų žmonių keliauja ir mokytis, ir dirbti. Šiuo metu kas trečias iki 25 metų Lietuvos gyventojas neturi darbo.