Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

JAV (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-10 0
Niujorke apsigyveno nauja tarakonų rūšis – šalčio visiškai nebijantys japoniniai tarakonai "Periplaneta japonica", skelbia "LiveScience.com". Šios rūšies vabzdžių JAV iki šiol niekada nebuvo pastebėta.
(0) 2013-12-10 0
Amerikiečių mokslininkai džiaugiasi pagaliau išsprendę vieno keisčiausių gamtoje egzistuojančio reljefo – Mimos kauburynų – susiformavimo paslaptį. Geologine anomalija vadinama didžiulės apvalučiais kone vienodo dydžio kauburiais nusėtos teritorija ilgai nedavė ramybės geologams, iki šiol spėliojusiems, kas galėjo lemti tokio neįprasto peizažo susiformavimą.
(0) 2013-11-18 0
Smegduobės veriasi ir Lietuvoje. Tiesa, ne tokios gigantiškos, kokia pernai atsivėrė Luizianos valstijos Baju Korne (Bayou Corne) miestelyje (JAV). Medžius ir pelkes surijęs net 20 futbolo stadionų dydžio krateris privertė imtis ekstremalių priemonių – visas miestelis buvo evakuotas. Tačiau dabar jame iškilo dar didesnė grėsmė – gigantiškoji smegduobė ruošiasi sprogti.
(1) 2013-11-08 1
Tai vieta, kurion koją yra įkėlęs tik vienas kitas gyvas Niujorko gyventojas. Tačiau toje vietoje reziduoja 900 tūkst. mirusiųjų. Į ją paprastiems mirtingiesiems įeiti draudžiama 35-erius metus. Sunku jon patekti ir dabar, o fotografų kvotos ribojamos. Įdomiausia tai, kad apie šią Niujorko megapolio vietą nieko nežino ne tik amerikiečiai, bet ir Niujorko gyventojai.
(0) 2013-10-03 0
Kai kurie kraštai turi pakankamai keistų Kelių eismo taisyklių (KET). Štai JAV Nevados valstijoje nuo spalio visiems motociklų vairuotojams leidžiama kirsti sankryžą net ir degant raudonam šviesoforo signalui.
(0) 2013-08-16 1
Kai JAV Indianos valstijs Gerio mieste užsiliepsnoja namas, žmonės pradeda svarstyti, kurį dar pastatą supleškins padegėjai. Kaip rašo „The New York Times“, Gerio mieste negyvenami trečdalis namų – apie 10 tūkstančių.
(0) 2013-08-14 0
Kas šiuolaikiniam žmogui gali būti blogiau, nei gyvenimas kaime, kuriame draudžiama praktiškai bet kokia šiuolaikinė elektronika? Kaip bebūtų keista, Green Bank kaimelis Vakarų Virdžinijos valstijoje elektroniką draudžia ne todėl, kad bando apsisaugoti nuo minčių skaitymo aparatų apvyniodami galvą aliuminio folija.
(2) 2013-08-01 0
Amerikoje beveik niekas nėra girdėjęs apie Aliaskoje esantį Kivalinos kaimą. Jis yra ant Beringo jūros krašto, pačiame smaigalyje ir pernelyg mažas, kad būtų pastebėtas Aliaskos, o ką jau kalbėti apie JAV žemėlapius, praneša BBC.
(3) 2013-08-01 1
Šiandieninė JAV kelių sistema yra viena geriausių pasaulyje. Čia keliai lygūs, platūs, geras jų tinklas, didelis pralaidumas ir jie be problemų atlaiko dideles apkrovas. Tačiau taip buvo ne visada. Istorija apie JAV kelių tinklo atsiradimą išties įdomi ir turi savų niuansų.
(0) 2013-07-19 0
Detroitas – pats didžiausias Amerikos miestas, pradėjęs bankroto procedūras. Jo skolos siekia mažiausiai 15 mlrd. dolerių (39,53 mlrd. Lt), skelbia BBC.
(2) 2013-06-20 0
Aliaskos gyventojai džiaugiasi neįprastai karšta vasara. Viename šalčiausių pasaulio regionų – Aliaskos valstijoje – temperatūra kai kur pakilo net iki +35°C, penkiuose miestuose pranešama apie neregėtus karščius.
(3) 2013-06-18 0
Fotografui ir audrų medžiotojui Maikui Olbinskiui (Mike Olbinski) per daugelį metų yra pavykę užfiksuoti ne vieną kvapą gniaužantį audrų kadrą. Tačiau paskutinis Teksaso valstijoje (JAV) jo nufilmuotas egzempliorius yra tai, ko operatorius kantriai ir atkakliai ieškojo pastaruosius ketverius metus. Tai – vadinamoji besisukanti superakis (angl. – rotating supercell).
(14) 2013-06-17 2
Mirties slėnyje (Kalifornija, JAV), nuo karščio ir sausros suskilinėjusiame išdžiūvusio ežero dugne egzistuoja įstabūs iki 350 kg sveriantys akmenys, kurie mįslingai slenka lygiu dykumos paviršiumi patys, paskui save palikdami ryškias šliūžes ir taip demonstruodami, kad jie iš tiesų juda. Kai kurios šliūžės yra beveik 180 metrų ilgio. Mokslininkams šį gluminantį fenomeną lemiančios jėgos iki šiol buvo paslaptis. Tačiau NASA planetologas mano pagaliau įminęs šią mįslę.
(13) 2013-05-21 0
Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) sukrėtė tragiškos gamtos išdaigos. Didžiulis tornadas nušlavė, tikrąja to žodžio prasme, Oklahomą. Iš pradžių buvo skelbiama apie mažiausiai 51 žmogaus gyvybę, tarp jų - 21 vaiko. Netrukus aukų skaičius išaugo beveik dvigubai.
(4) 2013-04-18 0
Majamis (Florida, JAV) kovoja su viena destruktyviausių invazinių moliuskų rūšių – afrikietiškomis sraigėmis, pranešė „The Huffington post“.