Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

JAV (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2015-08-12 83
Neatslūgstant ne vienerius metus Kaliforniją alinančiai sausrai, Los Andželas ėmėsi nestandartinių miesto vandens šaltinių apsaugojimo būdų – į vandens rezervuarus prie Los Andželo išpilta 96 mln. juodų plastikinių rutuliukų.
(14) 2015-10-05 49
Atsiskyrę ir atsiriboję jie gyvena pagal savo taisykles. Čia santuokos suplanuotos, o vaikų gali susilaukti tiktai išrinktieji. Daugiau negu šimtmetį gyvuojanti mormonų sekta iki šiol saugo savo paslaptis.
(8) 2015-04-15 15
Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai pradėjo tirti naujo kanapių ekstrakto efektyvumą gydant vaikų epilepsiją. Kai kurie Amerikos tėvai šią medžiagą jau praminė „stebuklingu vaistu“.
(8) 2015-03-27 17
Rusijos geležinkelio kompanija, atrodo, užsimojo rimtam ir ambicingam projektui. 12 400 mylių greitojo geležinkelio kelias, kuris sujungtų Londoną ir Aliaską.
(6) 2015-06-19 128
JAV žvalgybinė-analitinė įmonė „Stratfor“ parengė prognozę, kaip atrodys pasaulis po 10 metų.
(5) 2015-08-12 13
Panašu, kad JAV Kolorado valstijos gyventojai turės nemažai klausimų aplinkosaugos pareigūnams. Čia į Animaso upę per klaidą išliejus daugybę teršalų iš apleistos kasyklos, vandens telkinys nusidažė geltona garstyčių spalva.
(3) 2015-04-03 19
Mažų miestelių ir kaimų gyventojai dažnai visi vieni kitus pažįsta. Bet Aliaskos miestelis Vitjeris yra išskirtinis. Beveik visi čia gyvenantys žmonės – daugiabučio kaimynai.
(3) 2015-06-05 9
Kodėl ciklonai pietų ir šiaurės pusrutuliuose sukasi priešingomis kryptimis? Tokį reiškinį aiškina gana sudėtingas Koriolio (Coriolis) efektas, pasireiškiantis dėl Žemės sukimosi (pilną jo aprašymą „Wikipedijoje“ galima rasti anglų kalba, kiek siauresnį – ir lietuvių kalba). Bet ar tas pats efektas lemia ir vandens sukimąsi unitaze?
(2) 2015-11-19 27
Ar šioje kalnų panoramoje įžiūrite juodą tašką? Kai jį įžiūrėsite filmuotuose kadruose, prasidės įdomūs dalykai. Kiekvienas, ko gero, reaguos savaip. Vieni neteks žado. Kitiems iš burnos pasipils nuostabos gaidelėmis atmiešta tylių keiksmų lavina. Treti galbūt tiesiog tylės ir, negalėdami patikėti tuo, ką mato, beveik dvi minutes purtys galvą į šonus. Kokių pojūčių sukels nutrūktgalvio Theo Sansono žygis dangumi (o kaip kitaip jį pavadinsi?), prognozuoti sunku. Viena aišku – žygis rekordinio 0,492 km ilgio lynu virš beprotiškai žemai likusių fantastiškų Jutos dykumos kanjonų atrodo nerealiai. Erdvės pojūtis – tiesiog nerealus. Taip vaikščioti dangumi yra nerealu. Ir vis dėlto tikrovė.

Ir dar - būtinai išsididinkite ekraną. Pačiu didžiausiu įmanomu "Full screen".
(2) 2015-04-08 35
Kapinės paprastai nėra ta vieta, kurią atkeliavę į naują miestą skubame aplankyti pirmiausia. Vienos jų architektūra pranoksta žymius lankytinus objektus, kitos verčia pašiurpti odą net neužėjus į vidų – užtenka žvilgtelėti iš šono.
(2) 2015-10-16 69
Jei kada nors turėtumėte galimybę leisti sau pasivažinėti įspūdingiausiais Šiaurės Amerikos keliais, išbandykite ne tik Highway 1 Kalifornijoje, ne tik "Drakono Uodegą" US 129 Šiaurės Karolinoje, ne tik "Blue Ridge Parkway" Apalačų kalnuose, bet ir dar vieną ypač vaizdingą kelią, kuris, pasirodo, daugeliui yra... nežinomas. Jo nerodo navigacijos, apie jį niekam nepasakojama. Taip saugoma unikali šio kelio atmosfera – važiavusieji šiuo keliu savo pojūčius neretai apibūdina fraze "vairavimo nirvana".
(2) 2015-03-04 31
Kaip pastatyti nedidelio ploto būstą didmiestyje ir dar nepadidinti jo kainos? Tokį galvosūkį išsprendė vieno brangiausių pasaulio miestų Niujorko nekilnojamojo turto plėtotojai, surengę konkursą „Niujorko pirmieji mini butai“. Laimėjo projektas „My Micro NY“ – iš ekologiškų medžiagų surenkamas modulinis daugiabutis.
(2) 2015-04-30 37
Tvyrant įtemptai saugumo situacijai Europoje, svarbu žinoti, kad turi sąjungininkių. O aljansas, kuriam priklausai, tavęs nepaliks nelaimėje. NATO papildomų pajėgumų dislokavimas Baltijos valstybėms suteikė saugumo jausmą. Tačiau ką Baltijos regionas reiškia pačiam Aljansui ir kuo Lietuva svarbi Jungtinėms Valstijoms?
(1) 2015-06-26 42
Vandenyse, įtekančiuose į Teksaso ir Oklahomos valstijų pasienyje esantį Teksomos ežerą, birželio pradžioje susiformavo įspūdingas vandens verpetas.
(1) 2015-03-19 49
Rinkimų vajus pasibaigė ir dabar kiekvienas miestas bei rajonas turi savo šeimininką. Nuo jo veiklos ir gebėjimų priklausys kaip keisis Lietuva. Bene geriausias tokio šeimininko pavyzdys – milijardierius, verslininkas, filantropas, 12 metų Niujorko meru buvęs Michaelas Bloombergas. Su tokia meile ir energija jis tvarkėsi ir savo versle, ir mieste, kad surasti jam lygių sunku.