Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Jūrų ir vandenynų tyrimai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2011-12-07 0
1960-aisiais nusileidęs į giliausią vietą pasaulyje – Marianų įdubą, 80-ojo jubiliejaus prieš mėnesį sulaukęs okeanografas Donas Volšas (Don Walsh) dalijasi mintimis apie naujausią žmogaus mėginimą šturmuoti 11 kilometrų gelmę – tai bus pirmas žmogaus nusileidimas Marianų įdubon po 50 metų. 2012-aisiais D. Volšo žygdarbį ketinama pakartoti Ričardo Bransono (Richard Branson) povandeniniu aparatu „Virgin Oceanic“.
(8) 2011-11-24 3
Giliai Antarktidą supančių jūrų gelmėse susiformuojantis, smarkiai sulėtintą ledo tornadą primenantis vadinamasis „mirties varveklis“ nugrimzta į dugną, o jį palietęs, mirtinai sušaldo viską, kas tik pasitaiko jo kelyje. Tokį jau nuo XX a. vidurio žinomą povandeninio pasaulio reiškinį BBC operatoriams pavyko užfiksuoti pirmąsyk televizijos ir kino istorijoje.
(3) 2011-11-22 1
Ar gali vanduo būti aukštesnės nei +100ºC temperatūros ir išlikti skysto būvio? Dar prieš keletą metų Džeikobso universiteto (Jacobs University) Bremene (Vokietija) geochemikė Andrea Košinsky (Andrea Koschinsky) Atlanto vandenyno dugne aptiko šį tą išties neįtikėtino. „Tai yra vanduo, – teigė ji. – Tačiau visai ne toks, kokį mes jį pažįstame.“ Trijų kilometrų gylyje A. Košinsky tyrinėtojų grupė tuomet aptiko karščiausią Žemėje vandens telkinį....
(1) 2011-11-17 0
Atokiai į vakarus nuo Australijos miesto Perto, Indijos vandenyno dugną tyrinėjantys Žaliojo kontinento mokslininkai pranešė maždaug 1,5 km gylyje aptikę dvi Tasmanijos dydžio povandenines salas, kurios, kaip manoma, yra nugrimzdusios senovinio Gondvanos superžemyno dalys. Dugno uolienų sudėtyje mokslininkai rado sekliuose vandenyse aptinkamų gyvūnų fosilijų.
(1) 2011-06-02 0
Robertas Ballardas, JAV okeanografas, plačiausiai žinomas kaip nuskendusio „Titaniko“ atradėjas, tvirtina, kad pasaulio vandenynų plotuose dar laukia didžiuliai atradimai - nuo milžiniškų naudingųjų iškasenų telkinių iki daugiau nei milijono senaisiais laikais nuskendusių laivų, rašo „OurAmazingPlanet“.
(0) 2011-04-28 4
Bulgarijos Varnos provincijoje vietovė Pobiti Kamani ypač traukia turistus. Čia, Juodosios jūros pakrantėje stūkso akmens luitai, vadinami „akmenų medžiais“. Jie išsidėstę 24 kvadratinių kilometrų plote, keturiolikoje santalkų. Pavieniai akmeniniai stulpai yra iki 10 m aukščio ir iki 3 m skersmens. Aplink juos yra pylimų, urvų išgraužų. Priešistoriniais laikais šios vietovės laikytos šventvietėmis. Prie jų trakėnų, slovėnų ir senųjų bulgarų gentys atnaša...
(0) 2011-04-28 0
Dėl šylančio klimato metu padidėjusios erozijos, Arkties ledynas kasmet atsitraukia beveik pusmetriu. Tai gali atnešti esminių pokyčių pakrantės ekosistemoms ir populiacijoms, rašo „SpaceDaily“. Prie kylančio jūros lygio labiausiai prisideda tirpstantis Kanados ledynas, tokią netikėtą išvadą patvirtino mokslininkai.
(13) 2011-04-07 0
Nuotykių ieškotojas britų milijardierius Richardas Bransonas ketina mažu „skraidančiu“ povandeniniu laivu pasinerti į pasaulio vandenynų gelmes.
(0) 2011-03-28 0
Mokslininkai nustatė, kad per pastaruosius 25-erius metus virš pasaulio okeanų didėjo vėjų greitis ir bangų aukštis. Kol kas nėra aišku, ar tai trumpalaikis fenomenas, ar ilgalaikių klimato pokyčių simptomas. Tačiau tai gali reikšti dažnesnių ir intensyvesnių uraganų ar ciklonų tikimybę.
(0) 2011-01-20 0
Jei jūsų namus vis dažniau padengia dulkių sluoksnis, tai dar nereiškia, kad jūs retai jas valote. Naujausio JAV atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad dabar Žemės planetos atmosferoje dulkių yra dvigubai daugiau, negu prieš šimtą metų. Manoma, kad šis pokytis turi įtakos besikeičiančioms ekologinėms ir klimatinėms sąlygoms.