Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Keliaujantiems po pasaulį (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2008-08-20 0
Scott'as Kasprowicz'as ir Steve'as Sheik'as sugebėjo apskrieti pasaulį sraigtasparniu per 13 dienų, pagerindami ankstesnį skrydžio tokia transporto priemone greičio rekordą. Ankstesnis greičiausias skrydis aplink Žemės rutulį buvo atliktas per 17 dienų 1996 metais.Kelionę pilotai užbaigė užvakar, nusileisdami Niujorke (JAV).
(2) 2008-08-14 0
Gėrimo "Unagi Nobori" skonis ne tik primena ungurį, bet ir pats gėrimas iš tiesų yra pagamintas iš ungurio. Kompanijos "Tobacco Inc." teigimu, produktas turi "ilgosios žuvies galvos ir kaulų ekstrakto". Japonai tiki, kad suvalgytas ungurys padidina žmogaus ištvermę ir energiją karštu vasaros metu. Matyt dėl šios priežasties rinkai naujovė pristatoma kaip energetinis gėrimas.
(7) 2008-08-12 0
Užvakar pasibaigė Jokohamoje (Japonija) vykusi ledų gamintojų paroda "Yokohama Ice Cream Expo 2008". Organizatorius Manabu Matsumoto mano, jog renginys pavyko: "Pas mus buvo galima rasti ledų iš visos Japonijos - nuo šiaurėje esančio Hokaido iki Okinavos pietuose - tačiau jaučio liežuvio skonio ledai buvo vieninteliai, dėl kurių žmonės grįždavo dar ir dar kartą".
(28) 2008-07-31 0
Tai - kasmetinis Galicijoje (Ispanija) vykstantis "Rapa das bestas", arba lietuviškai "Imtinių su arkliais" festivalis. Pagal senovinę tradiciją vietiniai gyventojai surenka visus neprajodinėtus arklius į aptvarą - čia įvairaus amžiaus vyrai ir moterys stengiasi gyvūnus pargriauti ant žemės plikomis rankomis, pakirpti jų karčius ir uodegos plaukus bei paženklinti. Ši fiesta trunka apie tris dienas pradedant pirmuoju liepos šeštadieniu.
(3) 2008-07-13 0
Dabar paryžiečiams ir miesto svečiams, norintiems sužinoti, ar mieste švarus oras, pakaks pakelti akis į dangų – tai parodys didelis balionas, kabantis virš miesto ir matomas dvidešimties kilometrų spinduliu.
(11) 2008-06-29 1
Pasirodo, jog JAV muitinės ir pasienio apsaugos (US Customs and Border Protection) agentai gali "atsitiktiniu" būdu pasirinkti į šalį įvažiuojantį asmenį ir konfiskuoti jo turimą nešiojamą kompiuterį, fotoaparatą, mobilųjį telefoną bei kitokius elektroninius įrenginius. Tai įvardijama kaip "konfiskavimas patikros tikslais" - agentai tikrina įrenginiuose saugomos informacijos pobūdį. Tokia pasienio politika jau sukėlė nemažą nepasitenkinimą keliautojų ir privatumo ...
(5) 2008-06-27 0
Japonijoje jau kuris laikas veikia cigaretėmis prekiaujantys automatai, turintys veido atpažinimo funkciją. Jei jūs neturite reikiamo skaičiaus metų, elektroninė sistema tai nustato ir cigarečių neparduoda. Tačiau pasirodo, jog egzistuoja gan elementarūs būdas kaip apgauti tokią vaizdo atpažinimo sistemą.
(3) 2008-06-24 0
22 metų amžiaus nuotykių ieškotojas iš Didžiosios Britanijos Rhys'as Jones'as yra jauniausias asmuo, įveikęs 7 aukščiausias kiekvieno žemyno viršukalnes. Tačiau kaip nekeista, naujausias jo įkvėpimas kilo iš popieriaus lankstymo meno. Išties šią idėją sugalvojo jo tėvas, kai gimtadienio proga gavo knygą apie origami. Visai "natūraliai" išsivystė mintis pasistatyti popierinį 4 metrų ilgio plaustą su medine kabina ir nuplaukti 6400km viena iš klastingiausių pasaul...
(41) 2008-06-20 8
Kompanijos "Royal Caribbean" naujasis laivas "Oasis of the seas" žada būti išties didelis - net 43% didesnis nei dabartinis didžiausias pasaulyje kruizinis laivas "Queen Mary II". Jo ilgis bus apie 350 metrų, svoris - 220000 tonų. Juo vienu metu galės keliauti 5400 žmonių. Vietos perteklius akivaizdus - kompanija jo viduryje planuoja įrengti netgi futbolo aikštės dydžio "Centrinį parką", nuosavą gigantišką amfiteatrą ir septynis skirtingus gyvenamuosius kvartalus.
(1) 2008-06-15 0
1942 metais, tiesiant Aliaskos magistralę, vienas armijos inžinierius pastatė ženklą, kuris tuo metu rodė kryptį ir atstumą iki jo namų - "Denvilis, Ilinojus, 2835 mylios". Nuo to prasidėjo ištisa tradicija - visi šalia norėjo pastatyti analogišką ženklą, rodantį kelią link jo gimtojo miesto. Dabar čia stovi apie 65 tūkstančiai kelrodžių, ir ši vietovė tapo žinoma kaip "Kelrodžių ženklų miškas" (The Sign Post Forest).
(21) 2008-06-11 0
Nuvykę į Švediją pasisemti europietiškų bitininkavimo paslapčių, kupiškėnai buvo šokiruoti – pasirodo, užsieniečiai medų verda kaip uogienę, kol jis virsta tik saldžia mase, neturinčia gydomųjų nei maistingų savybių.
(13) 2008-06-11 0
Naftos kainai mušant vis naujus rekordus, Japonijoje pradėtas ambicingas eksperimentas: tūkstančiai gyventojų namus šildosi ir elektrą gaminasi vandenilio kuro elementais.
(5) 2008-06-08 0
Penktadienį JAV prezidentas D. Bušas pasirašė potvarkį, pagal kurį 45 milijonai bus skiriami pirmajam JAV "Maglev" (magnetinės levitacijos) traukiniui. Ši transporto priemonė kursuos tarp Disneilendo ir Lasvegaso miesto, pasieks 480km/h greitį ir gerokai sumažins įprastinėmis magistralėmis važinėjančio transporto srautus. Tokių transporto priemonių gamyba yra brangi, todėl tikėtina, kad ši suma bus skirta tik pirminėms projekto stadijoms įgyvendinti.
(6) 2008-06-02 2
Taip jau atsitiko gyvenime, kad teko pabūti dviejose lietuvių itin pamėgtose „tėvynėse“ – Airijoje ir Ispanijoje. Teko ne tik pabūti, bet ir pagyventi, pasimokyti, padirbti, pamatyti šalį iš vidaus, susipažinti su vietos tradicijomis bei papročiais, pabendrauti su vietiniais gyventojais – taip sakant, pažinti šalį ir jos dvasią iš vidaus.
(0) 2008-05-31 0
Deja, prieš savaitę pristatytas "didžiausias pasaulio piešinys" buvo tik falsifikatas, skirtas reklamuoti siuntas pervežančios kompanijos paslaugas. Tačiau pati idėja pasinaudoti GPS piešiant didelio mastelio kūrinius yra puiki, ir yra žmonių kurie ja pasinaudoja iš tiesų. Pavyzdžiui, suomis Antti Laitinen savo veidą nupiešė keliaudamas įvairiais Europos miškais ir miestais. Nepaisant to, kad rezultatas nemažai primena abstraktų meną, jį galima pripažinti kaip autenti...