Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Keliaujantiems po pasaulį (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(41) 2008-06-20 8
Kompanijos "Royal Caribbean" naujasis laivas "Oasis of the seas" žada būti išties didelis - net 43% didesnis nei dabartinis didžiausias pasaulyje kruizinis laivas "Queen Mary II". Jo ilgis bus apie 350 metrų, svoris - 220000 tonų. Juo vienu metu galės keliauti 5400 žmonių. Vietos perteklius akivaizdus - kompanija jo viduryje planuoja įrengti netgi futbolo aikštės dydžio "Centrinį parką", nuosavą gigantišką amfiteatrą ir septynis skirtingus gyvenamuosius kvartalus.
(28) 2008-07-31 0
Tai - kasmetinis Galicijoje (Ispanija) vykstantis "Rapa das bestas", arba lietuviškai "Imtinių su arkliais" festivalis. Pagal senovinę tradiciją vietiniai gyventojai surenka visus neprajodinėtus arklius į aptvarą - čia įvairaus amžiaus vyrai ir moterys stengiasi gyvūnus pargriauti ant žemės plikomis rankomis, pakirpti jų karčius ir uodegos plaukus bei paženklinti. Ši fiesta trunka apie tris dienas pradedant pirmuoju liepos šeštadieniu.
(24) 2008-03-11 0
Kinijos vyriausybė, siekdama dar "geriau" pasiruošti Olimpinėms Žaidynėms, ėmėsi agresyvios kampanijos prieš Pekino kates. Gyvūnų naikinimas prasidėjo valdžiai išleidus įsaką, perspėjantį dėl kačių platinamų ligų ir nurodantį gyventojams "išvalyti miesto gatves nuo šių gyvūnų". Kačių augintojai, išgąsdinti tokio perspėjimo, masiškai išmeta savo augintinius į gatves, kur juos surenka specialios brigados.
(21) 2008-06-11 0
Nuvykę į Švediją pasisemti europietiškų bitininkavimo paslapčių, kupiškėnai buvo šokiruoti – pasirodo, užsieniečiai medų verda kaip uogienę, kol jis virsta tik saldžia mase, neturinčia gydomųjų nei maistingų savybių.
(21) 2008-04-05 0
Nuo pat praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio Kinijos miestai, tokie kaip Guiyu, surinkdavo elektronines atliekas iš kitų pasaulio šalių. Čia jos ardomos, rūšiuojamos ir perdirbamos. Žinoma, likusiam pasauliui taip patogu, tačiau kokią žymę šis procesas visam laikui įrėžia šių vietų gyventojams? Iš spausdintinio montažo plokščių dažnai išgaunami toksinėmis savybėmis pasižymintys metalai ir kitos medžiagos, o neperdirbamos atliekos laidojamos atviruose vande...
(18) 2008-04-02 1
Saudo Arabijoje gyvenantis milijardierius atskleidė savo planus statyti mylios aukščio pastatą. Realus pastato aukštis turėtų siekti 5250 pėdų, arba 1600 metrų, t.y. tik maždaug 9 metrais mažiau nei viena mylia. Prognozuojama projekto kaina - apie 23 milijardai litų, juo užsiimtų dvi Didžiosios Britanijos inžinierinės kompanijos. Milžinas būtų dvigubai aukštesnis nei šiuo metu statomi konkurentai Dubajuje ir Kuveite.
(18) 2008-03-31 1
Šis liepsnojantis krateris netoli Darvazos (Turkmėnistanas) vietinių gyventojų vadinamas "Durimis į pragarą". 1986 metais geologai čia ieškojo dujų telkinių, kol grąžtas pataikė į dujomis užpildytą požeminę ertmę. Gręžimo įranga su visa tyrinėtojų stovykla prasmego į ertmę, o dujos užsidegė ir tebeliepsnoja iki šiol.
(16) 2008-05-04 0
Šį siaurą klinties uolose susiformavusį tarpeklį Pietų Ispanijoje, kuriuo teka Guadalhorce upė, galima pereiti 200m aukštyje virš vandens esančia kalnų perėja. Maršrutas įžymus savo pavojingumu - jį vargu ar galima pavadinti turistų atrakcija. Ilgus metus perėja buvo neprižiūrima, dėl to ji yra gerokai apirusi. Kelio plotis 1m, beveik niekur nėra turėklų. Po to kai 1999 ir 2000 metais čia žuvo keturi žmonės, kelionės šia kalnų perėja buvo uždraustos. Tačiau k...
(13) 2008-02-16 0
Apie tai retai kada susimąstome, tačiau egzistuoja nemažai įdomių būdų gryniesiems pinigams skaičiuoti. Įvairiuose pasaulio regionuose gyvenantys žmonės tai daro skirtingai. O kaip tai darote jūs?
(13) 2008-06-11 0
Naftos kainai mušant vis naujus rekordus, Japonijoje pradėtas ambicingas eksperimentas: tūkstančiai gyventojų namus šildosi ir elektrą gaminasi vandenilio kuro elementais.
(12) 2008-01-30 0
Žibintuvėlis - naudingas įtaisas, kurio prireikia kai nėra galimybės pasinaudoti rimtesniu apšvietimu. Tačiau kas atsitiktų, jei tokie įrenginiai būtų galingesni nei įprasta? Kompanija "Wicked Lasers" pradėjo pardavinėti žibintuvėlius, kurių šviesa tokia intensyvi, jog sėkmingai gali įžiebti ugnį ar netgi iškepti kiaušinienę. Tai tikrai įspūdinga, tačiau nusprendę pasišviesti palapinėje nenustebkite, jei ši užsiliepsnos... Ir, žinoma, net nebandykite švitint...
(12) 2008-05-14 0
"Demolition derby" - lenktynės, kuriose automobiliai daužo vienas kitą, kol lieka tik vienas važiuojantis. Tačiau mažytis Lindo miestelis (Vašingtonas, JAV) šias varžybas pakylėjo į naują lygmenį. Čia vietoj naudotų lengvųjų automobilių vyksta titanų mūšis... kombainais. Kaip tai atrodo žiūrėkite video.
(11) 2008-06-29 1
Pasirodo, jog JAV muitinės ir pasienio apsaugos (US Customs and Border Protection) agentai gali "atsitiktiniu" būdu pasirinkti į šalį įvažiuojantį asmenį ir konfiskuoti jo turimą nešiojamą kompiuterį, fotoaparatą, mobilųjį telefoną bei kitokius elektroninius įrenginius. Tai įvardijama kaip "konfiskavimas patikros tikslais" - agentai tikrina įrenginiuose saugomos informacijos pobūdį. Tokia pasienio politika jau sukėlė nemažą nepasitenkinimą keliautojų ir privatumo ...
(9) 2008-05-21 0
Tarptautinė kompanija COWI pasirašė bendradarbiavimo sutartį su korporacija Middle East Development ir dabar pilnu tempu pradės naujo tilto projektavimą, kuris Bab el Mandebo sąsiauryje sujungs Afrikoje esančią Džibučio respubliką su Artimuosiuose Rytuose įsikūrusia Jemeno valstybe.
(8) 2008-04-11 0
Tai, į ką žvelgiate, nėra fotomontažas ar kokia nors fantastinė niekada netapsianti realybe pastato koncepcija. Pasirodo, tai yra naujasis Bachreino Pasaulio Prekybos Centras (Bahrain WTC) - pora dangoraižių, kurių tarpe sumontuoti trys gigantiški 29m diametro propeleriai. Pastarieji suka vėjo jėgainių turbinas, kurios pagamina apie 10-15% pastatų suvartojamos energijos. Bėgant metams toks sprendimas sutaupys nemažus kiekius lėšų, turint omenyje, jog jų kaina sudaro tik 3,...