Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai » Afrika » Kenija
 
 

Kenija (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-08-13 4
Dramblius medžiojantiems brakonieriams yra svarbios tik šių gyvūnų iltys, tačiau Kenijos verslininkui Johnui Matano labiau rūpi... išmatos!
(4) 2018-04-06 41
Kenijoje netikėtai pasirodė nemenkas žemės plyšys, paskatinęs ekspertų diskusijas, esą gali būti, jog Afrikos žemynas skyla į dvi žemės mases.
(1) 2015-09-30 21
Umojos kaime gyventi leidžiama tik moterims. Iš pradžių šis Kenijos kaimas buvo vieta, kurioje galėjo prisiglausti seksualinės prievartos aukos. Dabar ši vienos lyties bendruomenė tiesiog klesti, rašo „The Guardian“.
(3) 2015-09-24 15
Siton Ewe Ndereki nežino, kiek tiksliai jai metų. Pati sako, kad apie 50. Kenijos ir Tanzanijos pasienyje gyvenanti masajų bendruomenės narė buvo dar maža, kai ją apipjaustė. Tai padarė jos tėvai, net neatsiklausę dukters nuomonės, nes jiems atrodė būtina paisyti visuomenės normų. Moteris pamena, kad jai labai skaudėjo, tačiau šiandien mano, kad toks tėvų sprendimas buvo teisingas. Siton Ewe Ndereki pati turi tris dukteris ir sako sutikusi, kad visos jos būtų apipjaustytos, nes esą to reikalauja tradicijos.
(6) 2015-09-22 16
Ožkas nuodijantys nuodingi krūmai, augantys Didžiajame Lūžių slėnyje įsikūrusio Kenijos Marigato miesto apylinkėse, buvo šio miesto baubas. Dabar šioje Afrikos šalyje jie virsta ekologišku kuru, įgalinančiu apšviesti namus ir leidžiančiu aplinkinių kaimų gyventojams uždirbti iki 1000 dolerių per metus, praneša uk.reuters.com.
(0) 2014-09-29 32
Išskyrus Afrikos istorijos entuziastus, daugumos mūsų žinios apie juodojo žemyno praeitį turbūt apsiriboja istorijomis apie kolonistų vykdytą prekybą vergais, kai šimtai tūkstančių žmonių gabenti laivais į Ameriką ir Europą lenkti nugarų svetimuose laukuose be teisės į žmogišką orumą, atlygį ir bent minimalias sąlygas. Iš to tamsaus istorijos tarpsnio gimė ir žymioji gospel muzika, prisodrinta vilties, padėjusios vergijoje išlikti žmonėmis.
(1) 2013-09-26 0
Ketverių metų britų berniukas liko gyvas per Kenijos prekybos centro užpuolimą, kai ginkluotam džihadistui pareiškė, jog jis esąs blogas žmogus, tvirtina berniuko dėdė, davęs interviu Didžiosios Britanijos laikraščiui.
(8) 2013-09-24 0
Į atsargą išėjęs Britų specialiosios oro tarnybos SAS desantininkas Kenijoje tapo didvyriu, kai prieš keletą dienų šalies sostinėje Nairobyje iš teroristų užgrobto prekybos centro per patį išpuolio įkarštį išgelbėjo apie šimtą gyvybių. Buvęs karys buvo ginkluotas tik pistoletu. Liudininkai pasakoja, kad jis į užgrobtą prekybos centrą sugrįžo 12 kartų ir iš pragaro išvedė 100 žmonių. Didvyris buvo nufotografuotas su už diržo užkištu pistoletu, išvedantis dvi moteris.
(11) 2011-10-31 0
Sekmadienio popietę Kenijos karinės oro pajėgos smogė Somalio miestui Džilibui (Jilib), praneša cnn.com. ELTA informuoja, jog, pasak vietos karinės vadovybės, per bombardavimą žuvo 12 žmonių, tarp jų šeši vaikai, 52 žmonės sužeisti.
(7) 2010-07-09 0
Baimė būti išprievartautoms sulaiko vargingai gyvenančias Kenijos moteris nuo lankymosi viešuosiuose tualetuose. Tai savo ruožtu padidina susirgimo įvairiomis ligomis riziką, teigia nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“.
(7) 2010-04-06 0
Daugeliui šių vaikų niekada neteko liesti kompiuterio. Daugelis jų šio daikto netgi nematė. Tačiau nevyriausybinės organizacijos „One Laptop Per Child“ projekto etapų dėka netrukus jie galės į namus parsinešti po specialų, vaikų reikmėms pritaikytą nešiojamąjį kompiuterį XO; į namus, kuriuose paprastai nėra netgi telefono ryšio ar televizoriaus. Dažnai netgi elektros.