Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kurilų salynai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-10-04 22
Pokariu gerokai daugiau karo nusikaltimų galiausiai taip ir lieka neišnagrinėti, nei pasiekia teisingumo teismus. Tai ypač būdinga tiems atvejams, kai nugalėtojai įvykdo nusikaltimus prieš nugalėtuosius. O jei nugalėtojas yra supergalybė, teisingumo paieškas lydintys sunkumai gerokai išauga, portale historynewsnetwork.org rašo istorikas Markas Ealey.
(23) 2016-09-02 7
<i>Rusija nusiteikusi ieškoti kompromisų teritoriniame ginče su Japonija dėl Pietų Kurilų salų, tačiau neketina savo teritorijų parduoti. Apie tai RF prezidentas V. Putinas <a target="_blank"
(16) 2015-12-09 14
Rusijos veiksmai Kurilų salose yra ne tik dar vienas kelis dešimtmečius trunkančių nesutarimų su Japonija etapas, bet ir daug didesnio geopolitinio žaidimo dalis, LRT RADIJUI sako Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Konstantinas Andrijauskas. Politologo teigimu, Rusijos interesai Kuriluose ne tik kariniai, bet ir ekonominiai: apylinkės žuvingos, o pakrantės turtingos energetinių išteklių.
(7) 2014-04-04 2
Buvusi Japonijos gynybos ministrė Yuriko Koike Maskvos veiksmus Kryme įvertino kaip „banditinius“ ir daro prielaidą, kad Rusija grįžta beprotiškų imperinių ambicijų link, skelbia newsru.com.
(11) 2011-02-18 1
Keturios Japonijos salos, Tokijuje vadinamos Šiaurinėmis teritorijomis, tebekelia karštus Japonijos ir Rusijos ginčus. Aukštų pareigūnų pasisakymuose apie šią maždaug pusantro šimto metų užsitęsusią problemą netrūksta emocijų, sodrių epitetų, nediplomatinių posakių. Viena ir kita pusė ginčus kaitina rizikingais vizitais ir drąsiais pareiškimais. Atrodo, tuoj tuoj įsiplieks rimtas konfliktas, primenantis šaltąjį karą ar, dar baisiau, – tikrąją Antrojo pasaul...
(50) 2010-06-09 0
Rusija beveik susitarė dėl Prancūzijos karo laivo „Mistral“ pirkimo, nes tokio laivo jai reikia patruliuoti prie tų Kurilų salų, dėl kurių vyksta senas ginčas su Japonija, antradienį sakė vienas aukšto rango armijos pareigūnas.
(4) 2009-11-13 1
Rusija, didžiausia pasaulio valstybė, neseniai dar labiau padidėjo – dėl žemės drebėjimo ir ugnikalnio išsiveržimo seismiškai aktyviuose Tolimųjų Rytų regionuose, penktadienį paskelbė vienas geologas.