Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Politinė geografija | Geopolitika (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2014-05-22 66
Patekti į Šiaurės Korėją pavyksta tik nedaugeliui, o filmuoti jos viduje teisę gauna vienetai. Šiuo atveju fotografas Aram Pram tikras laimės kūdikis, kadangi, kaip jis teigia, gavo specialų šalies valdžios leidimą sukurti išskirtinį 22 minučių trukmės „GoPro“ turą po sostinę Pchenjaną.
(5) 2014-05-20 13
Rusijos žiniasklaidoje pasirodę prognostiniai Europos politiniai žemėlapiai atrodo juokingai. Taip savo radijo paskaitoje „Konfliktų geografija“ teigia dr. Rolandas Tučas. Jo manymu, tikimybė, kad, perbraižant žemėlapį, bus kaip nors paliestos NATO narės Baltijos šalys, yra artima nuliui. „Taigi ar Krymo okupacija nebus tik „Pyro pergalė“ Rusijos imperijai?“ – paskaitoje klausia mokslininkas.
(13) 2014-05-12 20
Rusijos kosmoso agentūros įmonės ir keletas akademinių Rusijos organizacijų pradės dirbti prie Mėnulio kolonizavimo projekto. Jos tikslas – amžiaus viduryje sukurti pilotuojamą bazę Mėnulyje ir dar naudingųjų iškasenų gavybos bazę, praneša „Izvestija“.
(4) 2014-05-07 1
Kinijos investiciniai bankai pasirengę be jokių dvejonių priimti klientus iš Rusijos – jeigu tik Europos ir Amerikos bankininkai pasiduos valdžios spaudimui ir pradės jų šalintis, skelbia „South China Morning Post“.
(5) 2014-05-02 2
Rusija apkaltino Europos Sąjungą (ES) diskriminuojant už Bendrijos ribų registruotus dujų bei elektros tiekėjus ir taip pažeidžiant tarptautines taisykles, ketvirtadienį pranešė Pasaulio prekybos organizacija (PPO).
(14) 2014-04-30 0
Rusijos senatorius Maksimas Kavdžaradzė sako, kad Rusija turėtų pagalvoti apie nuosavo interneto kūrimą, nes dabartinė interneto sistema yra per daug priklausoma nuo JAV. Pasak senatoriaus, naująjį kūrinį galima būtų pavadinti animacinių personažų krokodilo Genos arba Kūlverstuko vardu.
(0) 2014-04-18 1
Po šešiolikos metų pasaulis bus neatpažįstamai pasikeitęs – didesnę nei dabar visuomenės dalį sudarys vyresnio amžiaus žmonės, kurie susitelks miestuose ir bus įvaldę pažangiausias technologijas. Daugumą šalių kamuos skolų, aplinkosaugos ir išteklių trūkumo problemos, o pasaulio ekonomikoje iškils nauji galios centrai – šiuo metu sparčiai besivystančios valstybės.
(5) 2014-04-15 3
Su Estija besiribojančio Ivangorodo miesto (miestas Rusijoje, Leningrado srities pietvakariuose) gyventojai išsiuntė peticiją Rusijos ir Estijos prezidentams su prašymu, kad jų miestas taptų Estijos dalimi, – skelbia Rusijos naujienų tarnybos, kurias cituoja portalas Rferl.org.
(2) 2014-04-10 1
Britų Karališkojo jungtinio gynybos studijų instituto (RUSI) ekspertai sudarė keturis galimus Rusijos įsiveržimo į Ukrainą scenarijus, praneša „Le Figaro“.
(7) 2014-04-04 2
Buvusi Japonijos gynybos ministrė Yuriko Koike Maskvos veiksmus Kryme įvertino kaip „banditinius“ ir daro prielaidą, kad Rusija grįžta beprotiškų imperinių ambicijų link, skelbia newsru.com.
(3) 2014-04-03 0
Siekiant diversifikuoti energijos išteklių tiekimą Europai, Jungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai, teks įdėti daug pastangų ir darbo, bet JAV sugebės pristatyti dujų daugiau nei Europa s
(30) 2014-04-02 12
Kinijos Liaudies Respublikos prezidento Xi Jinpingo vizito į Vokietiją metu šalies kanclerė Angela Merkel įteikė jam neįprastą dovaną – senovinį Kinijos žemėlapį. Ši dovana sukėlė audrą internete, rašo epochtimes.ru.
(5) 2014-03-31 4
Užsienio žiniasklaida praneša, kad dėl karinės agresijos prieš Ukrainą Vakarų izoliuojama Rusija su Kinija svarsto apie galimybę sukurti karinį-politinį aljansą. Jei tai būtų įgyvendinta, pasaulio jėgų pusiausvyra smarkiai pasikeistų.
(6) 2014-03-28 2
Trečiadienį Jakutsko meras Aisenas Nikolajevas kreipėsi į Valstybės Dūmą ir prezidentą Vladimirą Putiną prašydamas padėti susigrąžinti Elovio salą, kuri priklauso JAV Aliaskos valstijai.
(15) 2014-03-27 -2
Jungtinės Valstijos neramiai stebi, kaip auga Aliaskos grąžinimo Rusijai šalininkų gretos. Iki šiol pokštu laikytas Rusijos pasiūlymas JAV labiau rūpintis ne Europos, o Aliaskos reikalais, dabar jau virsta rimtu reikalu. JAV prezidento tinklalapyje paskelbtą peticiją, kuria reikalaujama Aliaską sugrąžinti Rusijai, per penkias dienas pasirašė daugiau nei 20 000 žmonių.