Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Politinė geografija | Geopolitika (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2009-12-06 0
Šių metų lapkričio 13 dieną, viešbutyje „Radisson SAS Astorija“ vyko tarptautinio mokslinio projekto „Humanitariniai Rusijos užsienio politikos aspektai Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir Baltijos šalyse“ rezultatų pristatymas.
(6) 2009-11-27 0
Teoriškai, prie NATO akredituoti Rusijos diplomatai yra laukiami draugai. Realybė yra niūresnė. Daugiau negu dešimtmetį Rusijos atstovams buvo leista klaidžioti į labirintą panašioje Aljanso būstinėje Briuselyje kaip dar vienos „šalies-partnerės“ (tokios kaip Švedija, Suomija ar Malta) pasiuntiniams.
(106) 2009-11-18 1
Didesnė, turtingesnė ir daugiau gyventojų turinti Europa patvirtinus Lisabonos sutartį įgijo visas galimybes prabilti vienu balsu ir tapti nauja pasaulio supergalybe. Nors įvykiai daugiau su "geopolitiniu prieskoniu", tačiau svarbūs ne tik pasaulinės įtakos persiskirstymo prasme, bet ir bendruoju pažintiniu aspektu - būtent todėl šio "Lietuvos žinių" straipsnio mes ir nepraleidome pro akis.
(4) 2009-11-16 0
Kokia Kinija pasitiks JAV prezidentą Baraką Obamą: sparčiai auganti supervalstybė ar kultūrinių skirtumų šydu atsitvėrusi pasyvi stebėtoja?
(3) 2009-11-14 0
Slovakija ir Vengrija - valstybės kaimynės. Abi tapo laisvos tuo pačiu metu, abi įstojo į Europos Sąjungą ir NATO - ir nekenčia viena kitos mirtinai. Mėto Molotovo kokteilius - butelius su degiuoju skysčiu - į ambasadas, būtinai susimuša per futbolo ar krepšinio rungtynes. Abiejų šalių prezidentai nesilankė vienas pas kitą jau 8 metus.
(31) 2009-10-26 0
Irano valstybės pirmtakės Persijos susikūrimas datuojamas II tūkstantmečiu prieš mūsų erą, Iranu valstybė oficialiai pasivadino 1935 m., o dabartinį Irano Islamo Respublikos pavadinimą pasirinko po 1979 m. revoliucijos. Iranas yra islamiška valstybė, jos prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas nuolat pasisako prieš žydų valstybę Izraelį.
(1) 2009-09-15 0
„Sek paskui pinigus “. Tai patarimas, kurio pigiuose kriminaliniuose trileriuose dažnokai sulaukia sekliai. O tiems, kas nori suprasti tarptautinės politikos bangavimus, siūlau variantą „Sek paskui naftą“. Taip rašo apžvalgininkas Gideonas Rachmanas dienraštyje „Financial Times“. O gal tai tikrovės supaprastinimas?
(1) 2009-09-01 1
Uzbekistanas siekia tapti Centrinės Azijos regiono lyderiu. Tokia jo politinė vizija pasireiškia nuo tada, kai iš buvusios sovietinės respublikos jis tapo nepriklausoma valstybe. Regioninės lyderystės siekis grindžiamas keliais veiksniais.
(1) 2009-08-12 0
Centrinė Azija (CA) yra geostrategiškai (taip pat ir geoekonomiškai) svarbus regionas, kuriame susikerta kelių globaliai reikšmingų tarptautinės politikos „žaidėjų“, tokių kaip Rusija, Kinija ir Vakarai (JAV bei ES), interesai.
(28) 2009-08-03 0
Nesvarbu, ar tarpusavy Rusija ir NATO bendradarbiauja, ar politiškai konfrontuoja, jų santykiai patys savaime jau seniai nebėra nei saugumo, nei įtampos veiksnys Europoje. Pirmiausia dėl to, kad atviro karinio Rusijos ir NATO susirėmimo kontinentiniu mastu prielaida tapo fantastika dar sovietiniais laikais.
(40) 2009-07-13 0
„Nabucco" projektas tiesiogiai kėsinasi į Rusijos strateginius energetikos tikslus. Dar neseniai premjeras Vladimiras Putinas piktdžiugavo, kad dujotiekį galima nutiesti, tik iš kur bus dujos? Dabar atsakymą jam pateikė Turkmėnistanas.
(69) 2009-07-01 0
Birželio 30 dieną Jungtinių Valstijų kariuomenė buvo išvesta iš Irako miestų bei dislokuota užmiesčiuose esančiose bazėse. Bagdade žmones masiškai šventė šį įvykį, nes jis reiškia šešerius metus trukusio karo galutinio etapo pradžią. Irako vyriausybė birželio 30-ąją paskelbė Tautinio suverenumo diena.
(12) 2009-06-29 0
Rusijos pietvakariuose pirmadienį prasidėjo didelio masto operatyviniai strateginiai mokymai "Kaukazas-2009", kuriuose dalyvauja Šiaurės Kaukazo karinės apygardos dalys ir Rusijos karinių bazių Abchazijoje ir Pietų Osetijoje daliniai.
(22) 2009-06-22 1
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pagaliau pripažino, nors ir su išlygomis, būtinybę steigti palestiniečių valstybę, dienraštyje „Washington Post“ birželio 17-ąją rašė apžvalgininkas Haroldas Meyersonas, bet paskui leidosi Izraelio premjerą kritikuoti.
(4) 2009-06-21 0
300 metų Danijos valdoma Grenlandija sekmadienį, salos gyventojams švenčiant Nacionalinę dieną, gauna savivaldos teises ir žengia dar vieną žingsnį nepriklausomybės link.