Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Politinė geografija | Geopolitika (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(28) 2012-11-13 27
18 valstijų gyventojai pasirašė peticijas dėl pasitraukimo iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kaip praneša radijas „Voice of Russia“, tik praėjus dienai po JAV prezidento rinkimų, Luizianos valstijos gyventojai užpildė peticiją, kurioje reikalaujama atsiskirti nuo Jungtinių Valstijų ir „sukurti savą vyriausybę“. Šiuo pavyzdžiu sekė dar 17 valstijų gyventojai.
(2) 2012-10-19 0
Pirmadienį Jungtinė Karalystė oficialiai pareiškė, kad 2014 metais škotai galės surengti referendumą, kurio metu bus suteikta proga pasirinkti tarp nepriklausomybės ir tolimesnės narystės bendroje karalystėje, rašo „Business Insider“.
(11) 2012-10-15 0
Vieno Rusijos miestelio gyventojams taip įkyrėjo politikų savivalė ir nesąžiningumas, kad jie nutarė griebtis dar neregėto protesto. Į pietus nuo Maskvos esantis Šebancevas pasiskelbė atsiskiriantis nuo Rusijos ir sieksiąs tapti Europos Sąjungos dalimi.
(10) 2012-08-14 0
JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton nutarė apsilankyti Užsachario Afrikoje. Viešėdama Čeik Anta Diopo universitete, Dakare (Senegalas) H. Clinton pareiškė, kad Baracko Obamos administracijos strategija šiame regione remiasi keturiais principais: skatinti vystymąsį, užtikrinti ekonominį augimą, prekybą ir investicijas, užtikrinti taiką ir saugumą bei sustiprinti demokratizacijos procesą, praneša CNBC.
(7) 2012-08-02 0
Ar Šiaurės ašigalis priklauso Grenlandijai, o platesne prasme – Danijai, su kuria ši politiškai susijusi? Į šį klausimą mėgins atsakyti į Arktį vykstantys danų geologai.
(19) 2012-06-08 0
„Business Insider“, remdamasis „CIA World Factbook“ duomenimis, apskaičiavo pasaulio šalių nelaimingumo indeksus ir pateikė 20 pačių nelaimingiausių valstybių sąrašą. Nors Graikijos ekonomika blogėja, ji net neatsiduria tarp 50 nelaimingiausių pasaulio šalių, pagal nelaimingumo indeksą (angl. misery index). Į šį rodiklį, kurį sukūrė Arthuras Orkumas, įeina šalies nedarbo bei infliacijos lygis.
(67) 2012-06-01 5
Pasirodo, ir šiandien galima susidurti su atakomis prie mūsų šalies vertybes ir tapatumą. Žurnalistas, gynybos politikos ekspertas Aleksandras Matonis, dalyvavęs diskusijoje „Nacionalinio saugumo problemos“, kaip vieną svarbiausių saugumo problemų įvardijo informacinį karą, į kurį imperialistinė Rusija įpainiojo Lietuvą. Pasak jo, sovietinės kokybės ženklas įspaustas mūsų pasąmonėje, nepaisant to, kad praėjo net 22 metai nuo nepriklausomybės atkūrimo, o kaimyn...
(0) 2012-04-11 0
Vektorių į Šiaurės šalis pastaruosius kelerius metus akcentuoja ir mūsų valstybės užsienio politikos strategai, ir verslas, kaip sėkmės garantas tai įrašyta ir į ilgalaikę strategiją „Lietuva 2030“. Ar tai siekis tapti beveik Jungtinėmis Šiaurės ir Baltijos šalių valstijomis, Baltoskandija, kaip siūlė tarpukario geopolitikas ir geografas Kazys Pakštas, motyvuodamas, kad sunku pasaulyje surasti kitą tokį regioną, kuriame būtų tiek daug nedidelių valstybių ir ...
(10) 2012-03-21 0
Šių metų sausio mėnesį oficialiai buvo pristatyta studija apie Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvas, kurią parengė abiejų šalių diplomatai Neris Germanas (Lietuva) ir Albertas Sarkanis (Latvija).
(21) 2012-02-14 0
Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – dėl savo dydžio laikomos pažeidžiamomis, tačiau itin svarbiomis Rusijai – juk jos užima geografiškai labai svarbią vietą Rytų Europos lygumoje. Visos trys Baltijos šalys – atsidavusios NATO ir Europos Sąjungos narės, todėl Maskvai bus itin sudėtinga jas įtraukti į savo įtakos sferą.
(18) 2012-02-13 1
Ežerų ir upių kraštu vadinamoje Lietuvoje sunku įsivaizduoti, kad gali kilti karų dėl vandens. Tačiau didėjantis žmonių skaičius, klimato atšilimas ir užterštumas žada, kad XXI a. virs vandens karų amžiumi.