Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2008-10-01 0
Klimatas Europoje šyla greičiau, nei kituose pasaulio regionuose, konstatavo klimato ekspertai. Jie perspėja, kad dėl tokių pasikeitimų šiaurės Europa taps drėgnesnė, o didžioji Viduržemio jūros regiono dalis dėl niokojančių sausrų taps panaši į dykumą.
(18) 2008-09-28 0
Remiantis nauja Baylor universiteto religijos studijų instituto apklausa, daugiau nei pusė amerikiečių tiki, kad jų gyvenime jiems yra padėję angelai sargai.
(21) 2008-09-28 0
Ekologai nustatė, kad per pastaruosius septynerius metus į atmosferą patenkančio anglies dvideginio (CO2) kiekis augo net keturis kartus sparčiau nei prieš dešimtmetį, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“.
(0) 2008-09-24 1
D. Britanijos archeologai nustatė tikslesnę Stounhendžo pastatymo datą – apie 2300 metus prieš Kristų.
(18) 2008-09-16 0
„Sahara Forest Project“ autoriai siūlo paversti didžiausią pasaulio dykumą maisto aruodu ir atsinaujinančios energijos šaltiniu, kuris galėtų užtikrinti visos Europos ir Afrikos poreikius.
(5) 2008-09-10 0
Naujausi demografiniai tyrimai liudija, kad iki 2060 m. D. Britanija pagal gyventojų skaičių pralenks Vokietiją ir Prancūziją. Europos statistikos žinybos „Eurostat“ pranešime teigiama, kad iki 2060 m. D. Britanijos gyventojų skaičius padidės 25 proc. ir pasieks 77 mln.
(7) 2008-09-06 0
Siekdami suprasti, kas atsitiko Žemės atmosferai ir kaip artimiausiu metu gali pasikeisti pasaulio klimatas, Arktyje besidarbuojantys ledo kernų (iš ledyno imamų cilindro formos mėginių – Red. past.) tyrėjai stengiasi žvelgti vis gilyn.
(3) 2008-09-04 0
Audrų sezonas Atlanto vandenyne nerimsta: JAV Nacionalinio uraganų centro paskelbtose palydovinėse nuotraukose, kurias britų dienraštis „Daily Mail“ pavadino dramatiškomis, užfiksuotas vadinamasis Atlanto „audrų koridorius“, kuriuo Karibų pusėn traukia naujos tropinės audros.
(8) 2008-08-25 0
Maždaug keturios valandos kelio į šiaurę nuo Los Andželo galima rasti tikrą kačių "rojų" pavadinimu "Cat House on the Kings". Čia nuo 1992 metų prieglaudą rado apie 16000 kačių ir keletas šunų. Savininkė Lynea Lattanzio teigia, jog čia šie gyvūnai gali gyventi laisvai - be žudymo, be be bado, be narvo. Norintys gali pasirinkti bet kurį gyvūną ir išsivežti su savimi su vienintele sąlyga - jei apsiima jį prižiūrėti. Jei pageidaujančių neatsiranda, katės gali č...
(6) 2008-08-25 1
Iki pat 2001 metų buvo manoma, jog šis "pragariškas" sutvėrimas neegzistuoja. Šri Lankojos saloje, iš kur kilo legenda apie velnio paukštį (angl. devil bird), vietiniai gyventojai jį vadina Ulama. Gyvūnas skleidžia veriančiai spiegiantį klyksmą, kuris neįtikėtinai panašus į žmogaus. Vietiniai tiki, jog jis pranašauja mylimo žmogaus mirtį. Tačiau kai prieš septynerius metus gamtininkai aptiko dėmėtas pilvo plunksnas turinčią ereliškąją pelėdą, visi greitai supr...
(2) 2008-08-25 0
Jei kažkada keliaudami netoli Dohos miesto (Katras) pamatysite daugybę automobilių, sustatytų prie didžiulės smėlio kopos, nenustebkite - tai greičiausiai bus Modernaus arabų meno muziejus (Museum of Modern Arab Art). Šiame neįprastos architektūrinės formos pastate bus patalpinta daugiau kaip 10000 meno kūrinių, o pats statinys užims daugiau kaip 32500 kvadratinių metrų plotą.
(22) 2008-08-20 1
Ši gigantiška žmogaus rankų darbo anga yra deimantų kasykla, įsikūrusi Mirna miestelyje Sibire. Jos gylis 525 metrai, skersmuo - 1,25km. Oro trauka virš skylės yra tokia galinga, jog sudužo ne vienas virš jos skriejęs sraigtasparnis. Dabar skrydžiai virš kasyklos yra uždrausti.
(2) 2008-08-18 0
Senstančiai Japonijos gyventojų populiacijai kyla rimtų problemų, kai tenka laidoti ką nors iš artimųjų. Norint išsipirkti laidojimui reikalingą žemės plotą, tenka pakloti apie 20000 dolerių ar netgi daugiau - čia tiesiog nepakanka laisvos vietos. Problemai spręsti kompanija "Nichiryoku" pasiūlė sistemą, apjungiančią pasiekimus technologijų srityje su japonų tradicijomis. Kremuoti artimųjų palaikai laikomi specialiose dėžutėse, o šios saugomos požeminėse saugykl...
(2) 2008-08-14 0
Gėrimo "Unagi Nobori" skonis ne tik primena ungurį, bet ir pats gėrimas iš tiesų yra pagamintas iš ungurio. Kompanijos "Tobacco Inc." teigimu, produktas turi "ilgosios žuvies galvos ir kaulų ekstrakto". Japonai tiki, kad suvalgytas ungurys padidina žmogaus ištvermę ir energiją karštu vasaros metu. Matyt dėl šios priežasties rinkai naujovė pristatoma kaip energetinis gėrimas.
(35) 2008-08-14 0
Šioje nuotraukoje parodyta giraitė, esanti netoli golfo lauko šalia Brummen (Olandija) miesto. Gan akivaizdžiai matosi pasikartojantis medžių raštas - labai tikėtinas skuboto darbo su vaizdų manipuliavimo programomis rezultatas. Kol kas niekas nesugeba paaiškinti, kas čia paslėpta. Vyriausybės paslaptys? Elfų namai? Nelegali gamykla? Tiesa, taip pat neaišku, kas užsiima tokiomis slėpynėmis - pati "Google", ar jai palydovines nuotraukas tiekianti kompanija.