Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2008-08-12 0
Jau kelios dienos praėjo nuo rugpjūčio 8 dienos, kai 8 valandą 8 minutės ir 8 sekundės vietos laiku Pekine (Kinija) įvyko 2008 metų Vasaros Olimpinių Žaidynių ceremonija. Renginys įvyko Nacionaliniame stadione, kuris plačiai žinomas "Paukščio lizdo" pavadinimu. Neįprastą reginį stebėjo dešimtys tūkstančių stadiono lankytojų ir šimtai milijonų televizijos žiūrovų visame pasaulyje. Šioje fotogalerijoje pateikiame kai kuriuos įspūdingus 4 valandas trukusio rengin...
(7) 2008-08-12 0
Užvakar pasibaigė Jokohamoje (Japonija) vykusi ledų gamintojų paroda "Yokohama Ice Cream Expo 2008". Organizatorius Manabu Matsumoto mano, jog renginys pavyko: "Pas mus buvo galima rasti ledų iš visos Japonijos - nuo šiaurėje esančio Hokaido iki Okinavos pietuose - tačiau jaučio liežuvio skonio ledai buvo vieninteliai, dėl kurių žmonės grįždavo dar ir dar kartą".
(5) 2008-08-07 0
Nedidelis Olandijos miestas Hengelo rengiasi išbandyti naujo tipo šaligatvines plyteles. Jos ypatingos tuo, jog sugeba savyje sėkmingai kaupti ir taip nukenksminti automobilių išmetamą azoto oksidą - esminę smogo ir rūgštinio lietaus sudedamąją dalį. Naujoje plytelių medžiagoje panaudotas titano dioksido pagrindu sudarytas komponentas, kuris veikiant Saulės šviesai savyje "uždaro" teršalus.
(2) 2008-08-06 0
Šviesos diodų (LED) panaudojimo energijos sąnaudų mažinimo tikslais bumas įsibėgėja. Vėliausias miestas, nusprendęs tokiu būdu sutaupyti nemažus kiekius lėšų, yra Anchorage (Aliaska, JAV). Vietinė savivaldybė, bendradarbiaudama su LED apšvietimo įrenginių gamintoja kompanija "Cree, Inc", planuoja pakeisti 16000 miesto gatvių šviestuvų - apie 1/4 visų šviestuvų - didesnio efektyvumo diodiniais analogais. Taip tikimasi kasmet sutaupyti po 360000 dolerių, skaičiuojant...
(11) 2008-08-05 0
Šanchajus yra daugiausia gyventojų turintis Kinijos didmiestis. Su priemiesčiais jame priskaičiuojama 20 milijonų gyventojų, bendras teritorijos plotas sudaro beveik 5300 km². Tai taip pat viena didžiausių ir sparčiausiai augančių pasaulio urbanistinių zonų. Trečiajame Šanchajaus Urbanistinio Planavimo Muziejaus aukšte patalpintas ko gero didžiausias pagal mastelį sumažinto miesto modelis. 2020 metų centrinio Šanchajaus - kokį jį įsivaizduoja miestų planuotojai - mak...
(9) 2008-08-05 0
Siekis per 4 kilometrų storio ledą prasigręžti iki didžiausio Antarktidos ežero Rusijos mokslininkų manymu prilygsta išsilaipinimui Mėnulyje.
(6) 2008-08-01 0
Tinadžino mieste (Kinija) ruošiamasi statyti 360 metrų aukščio dangoraižį, išorėje turintį analogišką bičių koriui struktūrą. Baltos spalvos sienoje puikuosis didžiuliai šešiakampiai langai - jų dydis nežymiai kis priklausomai nuo vietos sienoje. Korys pasirinktas ne tik dėl grožio ar neįprastumo - tokia konstrukcija išlaikys visą pastato svorį be jokių papildomų laikančiųjų konstrukcijų dangoraižio viduje.
(28) 2008-07-31 0
Tai - kasmetinis Galicijoje (Ispanija) vykstantis "Rapa das bestas", arba lietuviškai "Imtinių su arkliais" festivalis. Pagal senovinę tradiciją vietiniai gyventojai surenka visus neprajodinėtus arklius į aptvarą - čia įvairaus amžiaus vyrai ir moterys stengiasi gyvūnus pargriauti ant žemės plikomis rankomis, pakirpti jų karčius ir uodegos plaukus bei paženklinti. Ši fiesta trunka apie tris dienas pradedant pirmuoju liepos šeštadieniu.
(2) 2008-07-31 0
Benoite (Misisipė, JAV) gyvenanti kirpėja Joanne Ussery žemėje šalia ežero planavo pasistatyti mobilų namelį. Tačiau jos giminaitis, dirbantis oro skrydžių valdymo centre, davė geresnį pasiūlymą. Už į metalo laužą nurašyto "Boeing 727" fiuzeliažą ji sumokėjo 2000 dolerių, 4000 dolerių užmokėjo stambiagabaričių krovinių gabenimo kompanijai už korpuso nugabenimą į jos sklypą, ir 25000 dolerių renovacijai, trukusiai 6 mėnesius.
(6) 2008-07-28 0
Inžinierius mechanikas Elis'as Stenman'as savo vasarnamį Rockport mieste (Masačūsetsas, JAV) pradėjo konstruoti dar 1922 metais. Pradžioje popierių jis naudojo tik izoliacijai, tačiau netrukus iš šios medžiagos jis pradėjo gaminti ir baldus, ir apdailos elementus. Rezultate buvo pastatytas įžymusis Rockport'o Popierinis Namas (Rockport Paper House), kuris tebestovi net praėjus 80 metų.
(26) 2008-07-26 0
Didžiuliai Sacharos dykumoje įrengti saulės fotoelementų skydų masyvai galėtų visą Europą aprūpinti švaria atsinaujinančia energija. Taip tvirtina milžiniškos saulės elektrinės statybos projekto perspektyvas nagrinėjantys ES šalių mokslininkai, teigia britų dienraštis „The Guardian“.
(11) 2008-07-25 0
Tai - kirminas, gyvatė, driežas, ar kažkas iš siaubo filmo? Ne, čia nėra jokių specialiųjų efektu. Tai - ajolote, Meksikoje randama reptilija, turinti tik dvi kojas ir ilgą gyvatę primenantį kūną. Gyvūnas gyvena po žeme, priekines galūnes naudoja dirvai kasti, tarsi kurmis, o užpakalinės galūnės jam tik trukdytų.
(3) 2008-07-22 0
Prie nacionalinio Didžiosios Britanijos elektros energijos tinklo prijungta pirmoji pasaulyje komercinė turbininė potvynių jėgainė. "SeaGen" pastatyta Strangford'o įlankoje (Šiaurės Airija). Joje sumontuota dviguba turbina, kurią suka į įlanką dėl potvynių sutekantis ir ištekantis vanduo. Energijos generavimas vyksta 20 valandų per parą. Veikdama pilnu pajėgumu jėgainė pagamins 1,2 megavatus energijos, kurios pakaks 1000 namų.
(6) 2008-07-20 0
Masačusetso technologijų instituto mokslininkai, tirdami retas pietų Amerikos tautelių kalbas, aptiko unikalią kalbą, kurioje neegzistuoja skaitmenų sąvoka.
(0) 2008-07-14 0
Vingiuotose ir kalvotose San Francisco (JAV) gatvėse sudėtinga važinėti vien dėl nuolatinio galvos skausmo - laisvų automobilių statymo vietų paieškos. Miesto vadovybė planuoja problemą dalinai išspręsti imdamasi 23 milijonų dolerių vertės programos "SFPark". Pagal ją 6000 iš maždaug 24000 apmokestintų stovėjimo aikštelių bus perdaryta į "intelektualiąsias parkavimo vietas". Šiuo metu jose jau montuojami specialūs jutikliai, kurie informaciją apie laisvas vietas pe...