Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2008-07-13 0
Dabar paryžiečiams ir miesto svečiams, norintiems sužinoti, ar mieste švarus oras, pakaks pakelti akis į dangų – tai parodys didelis balionas, kabantis virš miesto ir matomas dvidešimties kilometrų spinduliu.
(4) 2008-07-12 0
JAV siuntų tarnyba "Parcel Post Service" buvo įkurta 1913 metais. Netrukus po to jaunas verslininkas W. H. Coltharp'as sumanė statyti naują banko pastatą Vernalo mieste (Jutos valstija). Tam reikėjo 80000 plytų, tačiau artimiausia statybinių medžiagų gamykla buvo nutolusi net per 190 kilometrų. Transportavimo kaštai buvo keturis kartus didesni nei plytų vertė. Taigi, išradingasis verslininkas pasitelkė neįprastą sprendimą - transportuoti plytas... paštu.
(7) 2008-07-12 0
Peru gyvūnų gelbėtojų ir reabilitacijos komanda, pasitelkusi unikalius metodus, pratina jūrų liūtus prie jų natūralios aplinkos - vandenyno. Video parodytas pritrenkiantis ryšys, atsirandantis tarp žmogaus ir gyvūno.
(26) 2008-07-03 3
Šią savaitę sukanka lygiai 100 metų, kai virš Sibiro sprogo asteroidas, skelbia britų dienraštis „The Independent“. Sprogimo galia atitiko 185 Hirosimos bombų galingumą. Dienraščio paskelbtame straipsnyje keliamas klausimas, kaip būtų galima išvengti tokios pat katastrofos, jei dangaus kūnas kristų į megapolį.
(0) 2008-06-29 0
Kur buvo išrasti šachmatai? Daugeliui, kurie yra apsėsti šiuo sportu ir jį žaidžia aukščiausiu lygmeniu, tai ne tik istorinis klausimas – tai nuosavybės, viešpatavimo reikalas. Mes esame taip pasimetę savo 64 juodų ir baltų langelių visatoje, kad esame linkę manyti, jog kiekvienas mūsų ėjimas keičia pasaulio egzistavimo pobūdį.
(5) 2008-06-27 0
Japonijoje jau kuris laikas veikia cigaretėmis prekiaujantys automatai, turintys veido atpažinimo funkciją. Jei jūs neturite reikiamo skaičiaus metų, elektroninė sistema tai nustato ir cigarečių neparduoda. Tačiau pasirodo, jog egzistuoja gan elementarūs būdas kaip apgauti tokią vaizdo atpažinimo sistemą.
(17) 2008-06-25 0
Italų architektas David'as Fisher'is rengiasi savo pirmojo dangoraižio pavadinimu "Dinamiškas bokštas" statyboms. Šis sumanymas gali tapti vienu ambicingiausių statybų projektu nuo pat Gizos piramidės laikų. Kiekvienas autonominio 80 aukštų pastato aukštas galės suktis aplink savo ašį, ir beveik kiekvienas jo struktūrinis elementas bus modulinės konstrukcijos, t.y. visi komponentai gaminami gamyklose, o statybininkams tereiks surinkti galutinį "gaminį".
(9) 2008-06-25 0
2010 metais Japonijos mieste Sakai planuojama pastatyti dvi didžiules Saulės jėgaines. Projektą inicijavo kompanijos "Sharp" ir "Kansai Electric Power", ir jį pilnai įgyvendinus tikimasi padidinti vietinės "Sharp" gamyklos ekologiškumą. Abi jėgainės generuos atitinkamai 10 ir 28 megavatus elektros energijos, kurios panaudojimas leis sumažinti kasmetines CO2 emisijas 10 kilotonų. Savo mastais jėgainės bus vienos didžiausių pasaulyje, ir jos nemažai prisidės prie Sakai siekio...
(5) 2008-06-24 0
Prancūzų fotografas Eric'as Lafforgue šį Tjos genties kario vaizdą užfiksavo ketvirtajame pagal dydį Papua Naujosios Gvinėjos mieste Mount Hagen. Jame gyvena apie 28 tūkstančiai gyventojų. Tjos žmonės baltaodžius žmones pirmą kartą pamatė vos prieš 70 metų, ir dabar tradiciniuose savo genties rūbuose ir papuošaluose mėgsta naudoti "modernius" elementus. Beje, nuotraukoje parodytas vietinis gyventojas po nosimi pasikabinęs ne kompaktinę plokštelę, o elektrinio pjūkl...
(0) 2008-06-24 0
Daugumai žmonių nufotografuoti ką nors "neegzistuojančio" gali pasirodyti sudėtinga. Tačiau menininkas Trevor'as Paglen'as įsitikinęs priešingai. Naujausioje savo parodoje jis demonstruoja 189 slaptų šnipinėjimui skirtų palydovų nuotraukas - nepaisant oficialaus teiginio, jog šie palydovai "neegzistuoja". Kalifornijos Berkeley Universiteto Meno Muziejuje surengtoje ekspozicijoje pavadinimu "The Other Night Sky" ("Kitas nakties dangus") iki pat rugsėjo 14 dienos bus demonstruoj...
(7) 2008-06-23 0
Churaumi akvariumas Okinavoje (Japonija) turi vieną didžiausių jūros gyvūnams skirtų rezervuarų pasaulyje. Jis toks didelis, jog jam suteiktas "Kurošio jūros" ("Kuroshio Sea") pavadinimas. Rezervuaro gylis yra 10m, plotis - 35m, ilgis - 27m bei talpina vandens kiekį, kurio pakaktų 3 Olimpiniams plaukimo baseinams. Vietos yra tiek daug, jog čia apgyvendintas ne vienas, o netgi keturi bangininiai rykliai.
(11) 2008-06-19 0
Ar norėtumėte nemokamų 5 svarų banknotų? Būtent tokį eksperimentą Anglijoje atliko finansų analitikas Tim'as Moss'as. Jis kartu su bendradarbiais klaidžiojo Londono ir Mančesterio miestų gatvėmis, užsikabinę didžiules skelbimų lentas su pasiūlymu gauti £5 banknotą bet kuriam paprašiusiam asmeniui. Nepaisant to, kad per visą dienos rytą jie sutiko virš 1800 žmonių, tik 28 praeiviai pasinaudojo pasiūlymu.
(3) 2008-06-16 1
Galime tik spėlioti, ką senovės Romėnai būtų pagalvoję apie dabartinius stalo žaidimus, tačiau tiksliai žinome, jog panašiai pramogauti mėgo ir jie. Vienas pagrindinių tokio fakto įrodymų - 2-ajame mūsų eros amžiuje Romoje pagamintas stiklinis dvidešimties pusių (d20) kauliukas įžymiajame Christie's aukcione parduotas už 17925 dolerių. Istorikai žino, kad jame pavaizduoti simboliai yra romėniški, tačiau kol kas nėra išsiaiškinę, kokiame žaidime jie buvo naudoj...
(1) 2008-06-15 0
1942 metais, tiesiant Aliaskos magistralę, vienas armijos inžinierius pastatė ženklą, kuris tuo metu rodė kryptį ir atstumą iki jo namų - "Denvilis, Ilinojus, 2835 mylios". Nuo to prasidėjo ištisa tradicija - visi šalia norėjo pastatyti analogišką ženklą, rodantį kelią link jo gimtojo miesto. Dabar čia stovi apie 65 tūkstančiai kelrodžių, ir ši vietovė tapo žinoma kaip "Kelrodžių ženklų miškas" (The Sign Post Forest).
(14) 2008-06-13 0
Kento (Anglija) fermeriai žada statyti 92ha žemės plotą užimančių vienas su kitu sujungtų šiltnamių kompleksą. Statinys ypatingas ne tik savo dydžiu - čia augalams auginti nereikės dirvos. Vietoj to bus naudojamas maitinamosiomis medžiagomis įsotintas vanduo, kuris hidroponiniu būdu tieks gyvybę apie 1,3 milijono augalų.