Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2008-06-12 -1
Šokiruojančios iš palydovų darytos Afrikos nuotraukos liudija, kad „juodajame žemyne“ nepraprastai sparčiai nyksta miškai, ledynai ir ežerai, skelbia britų dienraštis „Daily Mail“.
(21) 2008-06-11 0
Nuvykę į Švediją pasisemti europietiškų bitininkavimo paslapčių, kupiškėnai buvo šokiruoti – pasirodo, užsieniečiai medų verda kaip uogienę, kol jis virsta tik saldžia mase, neturinčia gydomųjų nei maistingų savybių.
(4) 2008-06-10 0
Pensilvanijos (JAV) mokslininkai aptiko 120000 metų amžiaus mažų bakterijų rūšį, gyvenančią dviejų mylių gylyje po Grenlandijos ledynais. Tikimasi, jog mikroorganizmų gebėjimas išlikti šioje žemos temperatūros, aukšto slėgio, mažo deguonies kiekio ir prastomis mitybos sąlygomis leis tirti, kaip gyvybė (bendrąja prasme) gali išlikti įvairiose ekstremaliose mūsų planetos vietose ir, galbūt, kitose planetose.
(21) 2008-06-08 0
Tai liūdna istorija apie poliarinį lokį, kuris pirmasis per 15 metų sugebėjo atplaukti į Islandiją, ir nepaisant didvyriškų pastangų, iškart ten buvo nušautas. Gyvūnas buvo pastebėtas nerūpestingai vaikštinėjantis pakelėje netoli Skagafjördur miestelio. Jį birželio 6 dieną 9:30 ryto pastebėjo vietinis fermeris. Ekspertai teigia, jog gyvūnas atkeliavo pasinaudodamas didele ledo lytimi. Deja, vietiniai įstatymai leidžia tokius gyvūnus žudyti, jei jie kelia potenciali...
(5) 2008-06-08 0
Penktadienį JAV prezidentas D. Bušas pasirašė potvarkį, pagal kurį 45 milijonai bus skiriami pirmajam JAV "Maglev" (magnetinės levitacijos) traukiniui. Ši transporto priemonė kursuos tarp Disneilendo ir Lasvegaso miesto, pasieks 480km/h greitį ir gerokai sumažins įprastinėmis magistralėmis važinėjančio transporto srautus. Tokių transporto priemonių gamyba yra brangi, todėl tikėtina, kad ši suma bus skirta tik pirminėms projekto stadijoms įgyvendinti.
(24) 2008-06-08 0
Menininkas ir "Lego" entuziastas Jan'as Vormann'as nuvyko į mažą ir ramų Bocchignano miestelį (Italija) ir ėmėsi "remontuoti" apgriuvusias vietines sienas naudodamas "Lego" kaladėles. Tai yra dalis projekto "20 Eventi", kurio metu grupelė menininkų siekia sukurti muziejų atvirame ore, apimanti keturias gyvenvietes Italijos Sabina regione. Kiek toks sienų "sulopymas" vertingas techniniu požiūriu abejonių tikriausiai nekyla, tačiau iš meninės pusės idėja traukia žvilgsnį.
(1) 2008-06-04 1
Vadinamasis prarastasis inkų miestas Maču Pikču iš tikrųjų buvo atrastas dar prieš 40 metų iki oficialios jo aptikimo datos ir apiplėštas vokiečių verslininko, skelbia „New Scientist“.
(6) 2008-06-02 2
Taip jau atsitiko gyvenime, kad teko pabūti dviejose lietuvių itin pamėgtose „tėvynėse“ – Airijoje ir Ispanijoje. Teko ne tik pabūti, bet ir pagyventi, pasimokyti, padirbti, pamatyti šalį iš vidaus, susipažinti su vietos tradicijomis bei papročiais, pabendrauti su vietiniais gyventojais – taip sakant, pažinti šalį ir jos dvasią iš vidaus.
(14) 2008-05-30 0
Antropologams skriejant virš tankių Amazonės miškų ties Brazilijos ir Peru siena, jiems pavyko aptikti vieną paskutiniųjų genčių pasaulyje, su kuria dar niekada nebuvo užmegztas kontaktas. Žmonių oda nudažyta šviesiai raudonais dažais, galvos dalinai nuskustos, lankų templės įtemptos ir kartu su ietimis nukreiptos į virš galvų pakibusį "monstrą". Toks gestas vienareikšmiškas: traukitės iš čia.
(12) 2008-05-29 0
Anksčiau nedidelė Aamjiwnaang First Nation rezervate Kanadoje gyvenanti bendruomenė turėjo netgi savo vaikų ledo ritulio komandą. Dabar jos jau nėra. Priežastis gan keista: dėl nežinomų priežasčių čia gimsta daug daugiau mergaičių nei berniukų. Viena numanomų tokio reiškinio priežasčių yra toksinis užterštumas.
(4) 2008-05-29 0
Komiksų herojus Wolverine skausmingai išleidžia geležinius nagus tiesiog pro savo odą, o kai metalas įtraukiamas atgal, oda iškart užgyja. Pasirodo, jog Afrikoje gyvena grupelė varlių, galinti padaryti panašų veiksmą. Šie gyvūnai gina save nuo užpuolikų galinėse letenose turimais aštriais kauliniais nagais. Tačiau kad jais pasinaudotų, varlės turi juos išleisti į išorę pro savo odą. Tai - ekstremali gynybos rūšis, ir, tikėtina, unikali gyvūnijos pasaulyje.
(0) 2008-05-28 0
Panašu, jog naujausias kariškių ginklas Irake bus... dažasvydžio šautuvas. FN303 arba "Individual Serviceman Non-Lethal System" (ISNLS) pavadinimais žinomas modelis šaudys 6,5g sveriančiais užtaisais, susidedančiais iš dažų mišinio ir trapaus metalo bismuto. Iš esmės tai tas pats dažasvydis, tiesiog smūgio sukelta jėga bus kiek didesnė - 900 PSI lyginant su standartiniu 300-500 PSI. Ši nemirtino poveikio priemonė bus naudojama agresyviai nusiteikusių minių ir pavieni...
(0) 2008-05-27 0
Atrodo savaime suprantama, jog visiems grobuoniškos prigimties gyvūnams tenka išsižioti, kai jie nori įkąsti arba kitais būdais sužeisti potencialią auką. Tačiau egzistuoja gyvačių rūšis, kurios gali išleisti savo dantis į išorę ir nudurti auką su uždara burna.
(9) 2008-05-21 0
Tarptautinė kompanija COWI pasirašė bendradarbiavimo sutartį su korporacija Middle East Development ir dabar pilnu tempu pradės naujo tilto projektavimą, kuris Bab el Mandebo sąsiauryje sujungs Afrikoje esančią Džibučio respubliką su Artimuosiuose Rytuose įsikūrusia Jemeno valstybe.
(7) 2008-05-20 0
Nuo šiandien Vidurio Rytų pažiba - dangoraižis "Burj Dubai" - gali teisėtai vadintis aukščiausia žmogaus rankomis pastatyta struktūra. Dabar jis jau siekia 650m aukštį. Iki šiol aukščiausia žmogaus sukonstruotas statinys buvo Varšuvos radijo bokštas (Lenkija), kurio aukštis siekia 646m. Ką gi, milžinui iki pilno "ūgio" liko dar 169 metrai - jo viršūnėje puikuosis orlaiviams skirtas švyturys.