Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2008-04-24 10
Nebandykite susidraugauti su kazuaru! Gineso Rekordų knygoje jis įrašytas kaip pavojingiausias pasaulio paukštis. Kazuarai gyvena drėgnuose Australijos ir Naujosios Gvinėjos atogrąžų miškuose. Jei jų nesuerzini, tai yra gan kuklūs paukščiai. Tačiau jei per daug priartėsite, rizikuojate būti palaikyti grėsme. O kas būna tada?
(6) 2008-04-17 2
Tai - Orazi, realaus pasaulio Garfildas, gyvenantis Eupilio mieste (Italija). Putlusis katinas sveria apie 16kg. Tai - išties daug, nes jo šeimininkė Laura Santarelli turi nemaža vargo pakeldama jį nuo žemės. Kaip ir animacinio filmo herojus, šis pasiekė tokius Gargantiua vertus išmatavimus šlamšdamas visas galimas Italijos maisto gėrybes, įskaitant lazaniją.
(4) 2008-04-17 9
Mokslininkai teigia, jog seniausias pasaulyje žinomas medis yra Švedijoje augantis spygliuotis, savo šaknis suleidęs paskutiniojo ledynmečio pabaigoje. Matomoji 4 metrų aukščio medžio eglės dalis nėra senovinė, tačiau jos šaknų sistema gyva jau 9550 metų. Šį faktą nustatė Umeå Universiteto (Švedija) Ekologijos ir aplinkosaugos mokslo fakulteto profesoriaus Leif'o Kullman'o vadovaujama komanda.
(0) 2008-04-15 0
Maždaug prieš 3000 metų tolimas mūsų prosenolis, sėdėdamas Saulės atokaitoje, minkštoje molio lentelėje mediniu stiliumi išraižė nuotraukoje parodytą piešinį. Tai - seniausias istorikų žinomas pagal mastelį nubraižytas žemėlapis, rastas kasinėjant senovės Babilono Nippur'o gyvenvietę. Jis eksponuojamas Walters'o Meno Muziejuje Baltimorėje (JAV, Merilendas). Parodos pavadinimas "Žemėlapiai: randant mūsų vietą pasaulyje". Paroda truks iki 2008 metų birželio 8 di...
(8) 2008-04-11 0
Tai, į ką žvelgiate, nėra fotomontažas ar kokia nors fantastinė niekada netapsianti realybe pastato koncepcija. Pasirodo, tai yra naujasis Bachreino Pasaulio Prekybos Centras (Bahrain WTC) - pora dangoraižių, kurių tarpe sumontuoti trys gigantiški 29m diametro propeleriai. Pastarieji suka vėjo jėgainių turbinas, kurios pagamina apie 10-15% pastatų suvartojamos energijos. Bėgant metams toks sprendimas sutaupys nemažus kiekius lėšų, turint omenyje, jog jų kaina sudaro tik 3,...
(4) 2008-04-11 0
Pirmoji varlė be plaučių buvo aptikta Borneo salos džiunglėse prieš 30 metų. Tačiau dėl gyvūno retumo iki šiol buvo surasta tik dar viena šios rūšies atstovė, o mokslininkams taip ir nebuvo suteikta galimybių "paanalizuoti ją iš vidaus"... iki šiol. Paslaptingoji amfibija lotynišku pavadinimu 'Barbourula kalimantanensis', panašu, gauna visą reikalingą deguonį per savo odą. "Niekam net nekilo minties ją skrosti - nebuvo jokios priežasties manyti, jog ji gali neturėt...
(4) 2008-04-09 0
Prognozuojama, jog demografiškai senstančioje Japonijoje robotai iki 2025 metų užims 3,5 milijono darbo vietų. Tai analitikų teigimu padės sumažinti darbo jėgos poreikį mažėjančios populiacijos šalyje. Šalies vyriausybės vertinimu, iki 2030 Japonijoje darbingo amžiaus žmonių skaičius sumažės 16%, tuo tarpu pensinio amžiaus žmonių skaičius ženkliai išaugs, todėl jau dabar keliamas klausimas kas dirbs darbus šalyje, nepratusioje, nenorinčioje ir neketinančioje im...
(21) 2008-04-05 0
Nuo pat praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio Kinijos miestai, tokie kaip Guiyu, surinkdavo elektronines atliekas iš kitų pasaulio šalių. Čia jos ardomos, rūšiuojamos ir perdirbamos. Žinoma, likusiam pasauliui taip patogu, tačiau kokią žymę šis procesas visam laikui įrėžia šių vietų gyventojams? Iš spausdintinio montažo plokščių dažnai išgaunami toksinėmis savybėmis pasižymintys metalai ir kitos medžiagos, o neperdirbamos atliekos laidojamos atviruose vande...
(18) 2008-04-02 1
Saudo Arabijoje gyvenantis milijardierius atskleidė savo planus statyti mylios aukščio pastatą. Realus pastato aukštis turėtų siekti 5250 pėdų, arba 1600 metrų, t.y. tik maždaug 9 metrais mažiau nei viena mylia. Prognozuojama projekto kaina - apie 23 milijardai litų, juo užsiimtų dvi Didžiosios Britanijos inžinierinės kompanijos. Milžinas būtų dvigubai aukštesnis nei šiuo metu statomi konkurentai Dubajuje ir Kuveite.
(17) 2008-03-31 1
1867 metų kovo 30 dieną Rusijos Imperija pardavė savo turėtą teritoriją Amerikos žemyne. Šioje teritorijoje šiandien įsikūrusi Aliaskos valstija - JAV vyriausybei ši žemė kainavo apie 4,75 cento už hektarą, arba iš viso 7,2 milijono dolerių (čekis parodytas nuotraukoje). Iš amerikiečių pusės sanderį atstovavo valstybės sekretorius Viljamas Siuardas (William Seward) - iš čia kilęs paskutinįjį kovo pirmadienį švenčiamos „Siuardo dienos“ pavadinimas. Kokios gi buvo šio Rusijai nesėkmingo sandėrio smulkmenos?
(2) 2008-03-31 0
Pietvakarinėje Japonijos dalyje Okinavos salose esančioje Dzen Budistų šventykloje Shuri-Kannondo meldžiasi netgi šunys. Šventiko Joei Yoshikuni globojamas pusantrų metų Čihuahua veislės augintinis prisijungia prie kasdienių šeimininko pamaldų. Šuo tiesiog pamėgdžioja jo judesius - atsitūpia priešais altorių ant užpakalinių letenų ir pamaldžiai suglaudžia priekines.
(18) 2008-03-31 1
Šis liepsnojantis krateris netoli Darvazos (Turkmėnistanas) vietinių gyventojų vadinamas "Durimis į pragarą". 1986 metais geologai čia ieškojo dujų telkinių, kol grąžtas pataikė į dujomis užpildytą požeminę ertmę. Gręžimo įranga su visa tyrinėtojų stovykla prasmego į ertmę, o dujos užsidegė ir tebeliepsnoja iki šiol.
(8) 2008-03-24 0
Ateinančiais metais sukanka 120 metų visos Prancūzijos įžymybei - Eifelio bokštui. Norėdama pasirengti jubiliejui, Paryžiaus valdžia nutarė modifikuoti šį šalies simbolį, praplečiant trečiąjį bokšto aukštą. Tokio "patobulinimo" projektą sukūrė konkursą laimėjusi kompanija "Serero Architects". Naujoji "terasa" bus pagaminta kevlaro pagrindu ir apjuos pastatą 360° žiedu. Numatoma, jog atnaujinta platforma galės priimti dvigubai didesnį lankytojų kiekį. Tuos, kur...
(0) 2008-03-21 0
Nuostabaus grožio ir jau seniai veikiantis, tačiau sunkiai prieinamas Tanzanijos vulkanas pastaruoju metu ypač suintensyvėjo. Ol Doinyo Lengai – Afrikos Didžiajame rifiniame slėnyje, Šiaurės Tanzanijos kraterių grandinės viduryje stūksantis veikiantis ugnikalnis. Masajiškai jis reiškia „Dievo kalnas“.
(0) 2008-03-21 0
Milžiniškos salose prie Australijos ir N. Zelandijos aptinkamos gėlės iš visko sprendžiant yra vešlių miškų, dengusių Antarktidą prieš bemaž 2 milijonus metų, palikimas, skelbia „Discovery Channel“.