Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2010-11-11 0
Gali būti, jog artimiausiu metu Londonas taps pirmuoju iš pasaulio didmiesčių, kur centrinėse prekybinėse gatvėse šaligatviai bus dviejų greičių. Planuojama, kad judriausiose vietose šaligatviai gali būti padalyti į dvi juostas: vienoje, besiribojančioje su parduotuvių vitrinomis, galios lėto judėjimo taisyklė, o kitoje bus galima eiti greitai. Pirmoji šaligatvio dalis būtų skirta pirkėjams, turistams ir tiems, kurie mėgsta vaikščioti neskubėdami, dairydamiesi į vi...
(10) 2010-11-10 0
Jeigu norite sužinoti, ką reiškia gyventi kontrastų aplinkoje, galima aplankyti Braziliją. Daugelyje parduotuvių iš senų laikų dar yra išlikę milžiniškos hiperinfliacijos atributai, priemiesčiuose veikia nepažabojamos gaujos, tačiau valstybė ruošiasi pasaulinių renginių organizavimui.
(3) 2010-11-10 2
Šiuo metu kauniečiai bei miesto svečiai laiką gali pasitikslinti dviejuose didžiuosiuose miesto laikrodžiuose – Rotušės rūmuose bei Karo muziejaus bokšte. Apie juos pasakoja jau ne vienerius metus šiuos laikrodžius prižiūrintis Arūnas Poškevičius.
(13) 2010-11-09 0
Spindinčio Las Vegaso požemiuose raizgosi niūrus labirintas, kuriame veisiasi nuodingi vorai. Tačiau be jų šiuose bemaž 322 kilometrus besidriekiančiuose tuneliuose taip pat gyvena apie 1 tūkst. žmonių, rašo DailyMail.co.uk.
(0) 2010-11-09 0
Būtent – ne tiltas, o kelias. Lyno kelias. Tokiu nuo šiol gali didžiuotis Armėnija. Šios kalnų valstybės pietinėje dalyje neseniai buvo atidarytas ilgiausias pasaulyje kabantis kelias per Vorotano upę. Keltuvo trasos ilgis – 5,7 kilometro. Kabantis kelias jungia autostradą, prasidedančią sostinėje Jerevane, su IX a. pastatytu vienu seniausių ir įstabiausių Armėnijos architektūrinių paminklų - Tatevo vienuolynu.
(3) 2010-11-08 0
Tyrimų duomenimis, šalių, kurių vadovai susitinka su ištremtu Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama, eksportas į Kiniją sumažėja vidutiniškai 8,1 proc.
(0) 2010-11-08 6
Pirmosiomis šių metų lapkričio dienomis naujienų agentūras, žinių portalus ir informacines TV laidas apskriejo reportažas iš Vokietijos apie vieno miestelio nedideliame gyvenamųjų namų kvartale naktį atsivėrusią milžiniško dydžio smegduobę. Smegduobės – neretas reiškinys ir Lietuvoje, ypač šiaurinėje mūsų respublikos dalyje. Kokia situacija visame pasaulyje? Tikimės, su ja padės susipažinti įspūdingiausių pasaulio smegduobių dešimtukas.
(7) 2010-11-05 0
Lietuvoje šiuo metu turėtų gyventi apie 3 mln. žmonių. O štai daugiausiai gyventojų pasaulyje turinti Kinija ruošiasi pradėti pirmąjį savo gyventojų surašymą per pastaruosius 10 metų ir šią užduotį ketina patikėti daugiau kaip 6 mln. darbuotojų.
(9) 2010-11-05 0
Kai kurie analitikai prognozuoja, kad auganti Kinijos galia nurungs JAV, ir Azijos milžinė taps vienintele pasaulyje dominuojančia jėga. Tačiau Harvardo universiteto profesorius, politologas Josephas S. Nye pateikia visą sąrašą argumentų, kodėl taip neturėtų atsitikti.
(3) 2010-11-04 2
Per masines informavimo priemones mus vis pasiekia naujienos iš Afganistano. NATO pajėgų patruliavimas, Lietuvos karių misija Afganistane, vietos gyventojų skurdas, nuolatinė įtampa ir pavojai, nesiliaujantys talibų išpuoliai, žūtys... Argi Afganistane gali būti ramu, taiku? Nejaugi?
(1) 2010-11-03 0
Užima 24 759 ha, arba apie 10 proc. visos Harco teritorijos. Įkurtas 1990, 1994 ir 2006 metais. Tai didžiausias Vokietijos šiaurinių aukštumų nacionalinis ir geologinis parkas, nusidriekęs per dvi federalines žemes: Žemutinę Saksoniją ir Saksoniją-Anhaltą. Priklauso „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklui, UNESCO Tarptautinės gamtos ir jos išteklių apsaugos sąjungos pripažintas II grupės nacionaliniu parku. 95 proc. parko ploto dengia spygliuočių (vyrauja eglės) ...
(20) 2010-11-03 0
JAV per beveik dešimt metų išleido milijardus dolerių, kurie buvo skirti įvairių projektų finansavimui Afganistane. Daugiausiai lėšų turėjo būti skirta statybų sektoriui. JAV Vyriausybė nuo 2001–ųjų jau išleido 55 milijardus dolerių Afganistano atstatymui, tačiau konkrečių ataskaitų, kam buvo panaudoti šie pinigai pateikti negali.
(8) 2010-11-02 0
Vakaruose ekonomikos atsigavimo ženklus įžiūrėti nėra taip paprasta, tuo metu Azija rodo savo raumenis ir palaiko pasaulio ūkio atsigavimą. Pagrindinis variklis yra Kinija, tačiau ir kitos Pietų Azijos šalys gali pasigirti staigiu kilimu. Įspūdingus rezultatus demonstruoja dar visai neseniai iš politinės krizės išsikapstęs Tailandas. Ūkio augimas šioje šalyje matuojamas dviženkliais procentais.
(20) 2010-11-02 0
Šiemet pažymimas vadinamųjų Afrikos metų 50-metis. 1960-aisiais iš karto net 17 buvusių kolonijų paskelbė nepriklausomybę, o per kitus dvejus metus apie 88 proc. Juodojo žemyno gyventojų jau gyveno savarankiškose valstybėse. Bet ką afrikiečiui reiškia nepriklausomybė?
(32) 2010-10-28 0
Dėl itin karštos vasaros Rusijos miškuose šį rudenį buvo kur kas mažiau uogų, grybų ir išalkusios meškos patraukė į šios šalies miestus. Karelijoje užfiksuota kraupių atvejų, kai meškos eina į kapines ir ėda iškastus žmonių kūnus.