Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2011-12-19 0
Šiaurės Korėjos valstybinė televizija pranešė, kad mirė šalies lyderis Kim Jong Ilas. Jam buvo 69-eri. Skelbiama, kad keliaujant po šalį, šarvuotame traukinyje jį ištiko širdies smūgis. Valstybinės televizijos diktorius pranešė, kad šalies vadovas Kim Jong-Ilas mirė išsekęs dėl „nepaliaujamo protinio ir fizinio darbo“. Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, iki gruodžio 29 dienos skelbiamas gedulas.
(28) 2011-12-15 -1
Rusijos politinis elitas atsisako prabangių automobilių „Mercedes-Benz“ bei BMW ir nuo šiol į darbą važinės naujais šalies automobilių kompanijos „ZiL“ pagamintais limuzinais.
(16) 2011-12-14 0
Klaidžiojant po interneto džiungles, akis užkliuvo už štai tokio automobilio fotografijos. O juk tai – kelių „superatletė“ iš Rusijos - „Marussia“.
(0) 2011-12-14 11
Lygiai prieš šimtą metų, 1911 gruodžio 14 d., norvegų tyrinėtojo, 39-erių Roaldo Amundseno (Roald Amundsen) vadovaujama geografinė ekspedicija (ją sudarė iš viso penki vyrai) pirmąsyk žmonijos istorijoje pasiekė Pietų ašigalį. Taip jau nutiko, jog norvegų ekspedicija beveik penkiomis savaitėmis aplenkė tuo pat metu Pietų ašigalio siekusią britų komandą „Terra Nova Expedition“, kuriai vadovavo Robertas Falkonas Skotas (Robert Falcon Scott). R. Amundseno grupė sau...
(23) 2011-12-14 0
Arkties ledynus tiriantys rusų mokslininkai paskelbė, kad besitraukiantis ledas „išlaisvina“ beprecedentį kiekį metano dujų. Metanas apie 20 kartų labiau stiprina „šiltnamio“ efektą, nei anglies dvideginis. Mokslininkų teigimu, tokio didžiulio metano kiekio išskyrimas nebuvo užfiksuotas per 20 metų nuo tyrimų pradžios.
(2) 2011-12-13 0
Kinija Žemės atmosferą veikia kaip reikiant. Tiesa, didžiąją dalį jos poveikio sudaro šalies pramonės objektų į orą išmetami teršalai. Tačiau didžiausią gyventojų skaičių turinti pasaulio valstybė netrukus planuoja praplėsti „veiklos barą“ – didinti virš pasėlių laukų dirbtinai sukeliamo lietaus kiekį.
(2) 2011-12-12 0
Miestai pradingsta ir mūsų laikais. Tarp įspūdingiausių moderniojo pasaulio miestų, kuriuose dabar jau praktiškai niekas nebegyvena – druskos ežero paskandintas Vila de Epeken Argentinoje, 45-erius metus besitęsiančio požeminio gaisro išvaikyta Sentralija JAV, gyvenamas, tačiau sparčiai nykstantis vienas iš JAV milžinų Detroitas bei Vaiduoklių salos pavadinimu garsėjanti Hašimos sala Japonijoje.
(15) 2011-12-12 0
Pro autobuso langą skrendanti plyta praeiviams gali būti pavojingas objektas. Tačiau ji gali išgelbėti autobuso keleivius. Nuo šiol kai kuriuose Kinijos autobusų parkams priklausančiose viešojo transporto priemonėse galima rasti ypač elementarią, avarinių evakuacijų atvejams skirtą priemonę – plytą.
(3) 2011-12-12 0
Turbūt visiems žinoma Pompėjos – staiga pradingusio miesto – istorija. 79 m. po Kr. išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis klestintį senovės Romos metropolį palaidojo po vulkaniniais pelenais. Pompėjos liekanos, kaip Romos imperijos miestietiško gyvenimo laiko kapsulė, buvo iš naujo atrastos XVIII a. Bet miestai pradingsta ir mūsų laikais. Jūsų dėmesiui - keletas įspūdingiausių moderniojo pasaulio miestų, kuriuose dabar jau praktiškai niekas nebegyvena.
(14) 2011-12-11 0
Umeå ir Sundsvall’is – du Švedijos miestai, 1888 m. birželio 25-ąją virtę pelenais. Abu tą pačią dieną, abu akimirksniu. Jie, kaip ir daugelis degusių iki tol, buvo mediniai, todėl dar iki šios nelaimės, 1874-aisiais, Švedijos vyriausybė priėmė įstatymą, draudžiantį miestuose statyti medinius daugiaaukščius namus. Abu miestus atstatė, abu pražydo puikiausiais neogotikos, neorenesanso, neobaroko stilių pavyzdžiais, tačiau daugelį amžių šalyje gyvavusi medin...
(1) 2011-12-07 0
Lapkričio pabaigoje Paryžiaus miesto taryba priėmė „Bioįvairovės planą“, pagal kurį miestas turėtų tapti žalesnis. Tiek perkeltine, tiek ir tiesiogine prasme.
(3) 2011-12-05 0
Helsinkio centre (Suomija) statomas stambus IT paslaugų bendrovės „Atos“ duomenų apdorojimo ir saugojimo centras ne tik operuos didžiuliais skaitmeninės informacijos srautais, bet ir šildys šaltą išgėlintą jūros vandenį, kuris bus tiekiamas į Suomijos sostinės gyvenamųjų namų šildymo sistemas. Kas gi tą ledinį vandenį įšildys tiek, jog šilumos pakaks įkaitinti 2 tūkst. privačių namų radiatorius? Ogi nepaliaujamai kaistantys duomenų centro serveriai.
(12) 2011-12-05 0
Japonijoje užfiksuota itin didelius nuostolius atnešusi avarija, per kurią susidūrė daugybė išskirtinių automobilių, tarp kurių buvo aštuoni „Ferrari“, trys „Mercedes-Benz“ ir vienas „Lamborghini Diablo“. Avarija įvyko Čiūgoku greitkelyje pietvakarinėje Japonijos dalyje, skelbia telegraph.co.uk.
(0) 2011-12-05 0
Sumokėjęs apie penkis tūkstančius litų už bilietą į abi puses po aštuoniolikos valandų skrydžio „Finair“ kompanijos lėktuvu ekonomine klase iš Vilniaus per Helsinkį ir Singapūrą su dvidešimt trimis kilogramais leistino bagažo atsidursi tolimame ir viliojančiame žemyne – Australijoje. Norėdamas dar sutaupyti, gali rinktis skrydį tik iki Singapūro, o iš ten pigiomis Azijos avialinijomis pasiekti Australiją.
(15) 2011-12-02 0
Kokiais nutrūktgalviškumo epitetais šiuos du prancūzus bepavadintum, visi jie bus per švelnūs. Aštriausius dūrius paširdžiuose sukels ne kokie nors žodžiai, pasakojimai, o tik vaizdai. Reikia tik pamatyti, ką šie du bepročiai išdarinėja tūkstančius metrų į miglotus padebesius smingančių svaiginančių Norvegijos fiordų viršūnėse. Net ir tiems, kurie aukščio baiminasi saikingai, neprošal būtų pasiruošti validolio. Dėl visa ko.