Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-12-02 2
Šimtų metrų gylyje po vienu iš didžiausių Islandijos ledynų pastebėta gresiančio galingo ugnikalnio išsiveržimo požymių. Manoma, kad tai galėtų būti vienas galingiausių išsiveržimų šalies istorijoje per pastarąjį šimtmetį, skelbia BBC. O nerimsta šįkart vienas didžiausių ir pragaištingiausių Islandijos ugnikalnių – 10 km skersmens kraterį turinti ir visai greta neseniai siautėjusio Ejafjadlojokudlio (Eyjafjallajökull) stūksanti Katla.
(11) 2011-12-01 5
Gamtos mylėtojas žiniasklaidai noriai papasakojo, kaip dvi dienas atokioje Naujajai Zelandijai priklausančioje saloje stebėjo gigantišką vabzdį, nepabūgusį užsiropšti ant jo rankų ir draugiškai sutriauškusį morką. Milžiniškas į žiogą ar svirplį panašus gyvis, kurio gentainiai N.Zelandijoje vadinami didžiosiomis vetomis (maor. – „wētā“), buvo gerokai sunkesnis už žvirblį ir svėrė net triskart daugiau už pelę. Tai – didžiausias gyvas vabzdys, kada nors ...
(10) 2011-11-29 2
Nors katakombomis pasaulyje garsėja Paryžius ir Roma, didžiausias požeminių tunelių labirintas plyti Odesos požemiuose (Ukraina). Bendras Odesos katakombų ilgis (sunku įsivaizduoti!) – net 2,5 tūkst. kilometrų. Didžioji tinklo dalis (95-97 proc.) – buvusių akmens kasyklų tuneliai ir požeminės salės. Praėjusio šimtmečio pabaigoje gigantiška požeminė struktūra Odesai ėmė kelti tam tikrų inžinerinių-geologinių problemų. Maždaug 40 proc. Odesos senamiesčio st...
(24) 2011-11-29 -1
Šiaurės Europoje esančiose Farerų salose jūros vanduo, dėl šimtų sumedžiotų banginių, nusidažė raudonai. Lapkričio 22-ąją surengtos žudynės yra dalis vietinės banginių medžioklės tradicijų.
(0) 2011-11-25 0
Seulas užėmė pirmąją vietą „išmaniausių“ pasaulio miestų sąraše, kurį sudarė bendrovė „Ericsson“ drauge su konsultavimo bendrove „Arthur D. Little“, ketvirtadienį praneša Pietų Korėjos žiniasklaida.
(10) 2011-11-23 0
Didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Oklende (Auckland) puošiant miesto kalėdinę eglę įvyko katastrofa – nukrito eglės puošimo darbuose dalyvavęs ir pastolių trosus rotoriaus mentėmis užkabinęs sraigtasparnis.
(0) 2011-11-22 0
Vienas garsiausių pasaulyje šių laikų Kinijos menininkų Ai Vėjvėjus (Ai Weiwei) Taivano sostinėje pristatė 21 savo darbą, iš kurių didžiausią įspūdį Taibėjaus Vaizduojamųjų menų muziejaus lankytojams palieka iš 1,2 tūkst. vienodų dviračių sukurta instaliacija.
(17) 2011-11-20 0
Kinijoje, Tianmen nacionalinio parko kalnuose ekstremalių pojūčių norinčius lankytojus vilioja atidarytas stiklinis pėsčiųjų takas. Iškilęs į 1430 metrų aukštį virš stataus skardžio lankytojams leidžia ne tik pasigrožėti nacionalinio parko grožybėmis – žemai apačioje matomais miškais bei mažesnių kalnagūbrių viršūnėmis, bet ir išbandyti savo drąsa žengiant stikliniu paviršiumi.
(0) 2011-11-19 0
Glaudžiai vienas prie kito sustatyti žemaaukščiai mediniai namai, siauros, akmenimis grįstos tarp jų vingiuojančios gatvės – tokie buvo tradiciniai Suomijos miestai. Pastaruosius penkiasdešimt metų į šimtametes tradicijas nebesidairyta, tad šalies miestuose įsivyravo daugiaaukščiai betono statiniai. Atsikandę tik į ateitį nukreipto, savitą šalies dvasią ir istorinę patirtį trinančio modernizmo, suomiai pamažu gręžiasi į savo šaknis.
(0) 2011-11-18 0
Po nepaprastai storu ledo sluoksniu glūdinčių Gamburcevo kalnų Antarktidoje tarptautinio tyrimų projekto rezultatai atskleidė, jog Alpių dydžio kalnų sistema „gyveno“ du gyvenimus. Toks dvigubas paaiškinimas leido įminti seniai šiuos kalnus gaubusią mįslę – kaip senutėlio žemyno viduryje gali egzistuoti visiškai jauni kalnai.
(4) 2011-11-18 0
Daugeliui kompanijų naujų produktų kūrimas pasaulio vartotojams yra geriausiai pastebimas, kuomet pradedama kalbėti apie inovacijas. Daugelis Indiją mato kaip šalį, kurioje yra įgyvendinamos kitų žmonių sukurtos idėjos, tačiau ne vieta, kur gimsta inovacijos, rašo „The Atlantic“. Tačiau jie klysta – Indijoje yra daugiau kaip 600 tyrimų ir plėtros (angl. research & developement, R&D) centrų, kuriuose kompanijos kuria ir gamina įvairiausius naujus gaminius.
(12) 2011-11-17 0
Medijų specialistu save vadinantis 25-erių Brianas Defreesas iš Niujorko 12 225 mylių kelionę po Jungtines Amerikos Valstijas fiksavo fotoaparatu, o iš fotokadrų sudėliojo įspūdingą vaizdo klipą.
(3) 2011-11-17 0
Dėl Bankoką siaubiančių potvynių Tailando politikai ragina perkelti sostinę į kitą vietą. Apie tai praneša agentūra AFP.
(8) 2011-11-16 0
Išvarginti vasaros karščių ir didžiulių elektros energijos sąnaudų už kondicionierių darbą, Mongolijos geoinžinieriai sugalvojo unikalią idėją, kaip išspręsti abi problemas – atvėsinti miestą ir sutaupyti elektros energiją.
(6) 2011-11-11 0
„Šešių vienetų dieną“ – 2011 11 11 – valdžia nusprendė uždaryti Senovės Egipto piramides Gizoje. Tai siekiama užkirsti kelia galimoms ritualinėms akcijoms, praneša AFP.