Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(78) 2008-11-24 2
Istorijos apie ateivius ir vaiduoklius galbūt yra pramanytos, tačiau Didžiosios Britanijos gyventojai jomis tiki labiau nei Dievu, rašo dailymail.co.uk. Buvo atliktas tyrimas, kuriame išaiškėjo, kad 54 proc. žmonių yra tikri, jog Visagalis egzistuoja, o 58 proc. apklaustųjų tiki antgamtinėmis būtybėmis.
(51) 2008-10-13 0
Pietų Afrikoje nežinoma liga nusinešė trijų žmonių gyvybes. Visi jie mirė nuo nesustabdomo vidinio ir išorinio kraujavimo, pranešė Pietų Afrikos Respublikos naujienų agentūra SAPA.
(35) 2008-08-14 0
Šioje nuotraukoje parodyta giraitė, esanti netoli golfo lauko šalia Brummen (Olandija) miesto. Gan akivaizdžiai matosi pasikartojantis medžių raštas - labai tikėtinas skuboto darbo su vaizdų manipuliavimo programomis rezultatas. Kol kas niekas nesugeba paaiškinti, kas čia paslėpta. Vyriausybės paslaptys? Elfų namai? Nelegali gamykla? Tiesa, taip pat neaišku, kas užsiima tokiomis slėpynėmis - pati "Google", ar jai palydovines nuotraukas tiekianti kompanija.
(28) 2008-07-31 0
Tai - kasmetinis Galicijoje (Ispanija) vykstantis "Rapa das bestas", arba lietuviškai "Imtinių su arkliais" festivalis. Pagal senovinę tradiciją vietiniai gyventojai surenka visus neprajodinėtus arklius į aptvarą - čia įvairaus amžiaus vyrai ir moterys stengiasi gyvūnus pargriauti ant žemės plikomis rankomis, pakirpti jų karčius ir uodegos plaukus bei paženklinti. Ši fiesta trunka apie tris dienas pradedant pirmuoju liepos šeštadieniu.
(27) 2008-12-07 7
Pasaulyje yra ir dar labiau nutolusių, tačiau negyvenamų vietų. Tuo tarpu Tristan Da Cunha (liet. Tristanas da Kunja) yra tolimiausias iš visų apgyvendintų planetos kampelių. Čia gyvena net 270 gyventojų - nepaisant to, kad pašto laivas pas juos atvyksta tik kartą per metus. Sala turi savo radijo stotį, parduotuvę, nuostabią laukinę gamtą ir netgi veikiantį ugnikalnį.
(26) 2008-07-26 0
Didžiuliai Sacharos dykumoje įrengti saulės fotoelementų skydų masyvai galėtų visą Europą aprūpinti švaria atsinaujinančia energija. Taip tvirtina milžiniškos saulės elektrinės statybos projekto perspektyvas nagrinėjantys ES šalių mokslininkai, teigia britų dienraštis „The Guardian“.
(26) 2008-07-03 3
Šią savaitę sukanka lygiai 100 metų, kai virš Sibiro sprogo asteroidas, skelbia britų dienraštis „The Independent“. Sprogimo galia atitiko 185 Hirosimos bombų galingumą. Dienraščio paskelbtame straipsnyje keliamas klausimas, kaip būtų galima išvengti tokios pat katastrofos, jei dangaus kūnas kristų į megapolį.
(25) 2008-11-29 0
Papua Naujosios Gvinėjos džiunglės atskleidė vieną tamsiausių savo paslapčių - dviejuose kaimuose sistemingai buvo žudomi visi gimę berniukai, siekiant išvengti ateities ginkluotų susirėmimų tarp šių genčių. Atsikratydami savo "vyrų atsargų" genčių moterys tikisi gyventi taikiai. "Kūdikiai išauga į vyrus, o vyrai virsta į karius", sako viena kaimo moteris Rona Luke, kuri kaip ir daugelis moterų susirinko į "taikos ir susitaikymo" susirinkimą, surengtą kalnuose į...
(24) 2008-03-11 0
Kinijos vyriausybė, siekdama dar "geriau" pasiruošti Olimpinėms Žaidynėms, ėmėsi agresyvios kampanijos prieš Pekino kates. Gyvūnų naikinimas prasidėjo valdžiai išleidus įsaką, perspėjantį dėl kačių platinamų ligų ir nurodantį gyventojams "išvalyti miesto gatves nuo šių gyvūnų". Kačių augintojai, išgąsdinti tokio perspėjimo, masiškai išmeta savo augintinius į gatves, kur juos surenka specialios brigados.
(24) 2008-06-08 0
Menininkas ir "Lego" entuziastas Jan'as Vormann'as nuvyko į mažą ir ramų Bocchignano miestelį (Italija) ir ėmėsi "remontuoti" apgriuvusias vietines sienas naudodamas "Lego" kaladėles. Tai yra dalis projekto "20 Eventi", kurio metu grupelė menininkų siekia sukurti muziejų atvirame ore, apimanti keturias gyvenvietes Italijos Sabina regione. Kiek toks sienų "sulopymas" vertingas techniniu požiūriu abejonių tikriausiai nekyla, tačiau iš meninės pusės idėja traukia žvilgsnį.
(23) 2008-01-03 1
Pagrindiniai maisto produktai šiemet brango visame pasaulyje. Viena iš priežasčių – indai ir ypač kinai daugiau suvalgo. Kai nacijos, kurių bendras gyventojų skaičius yra gerokai perkopęs per du milijardus, žvaliau pasirąžo, tai pajunta visas pasaulis. Ir ateityje jus dar labiau. Per pastaruosius penkiolika metų sojų pupelių paklausa Kinijoje išaugo keturgubai.
(22) 2008-08-20 1
Ši gigantiška žmogaus rankų darbo anga yra deimantų kasykla, įsikūrusi Mirna miestelyje Sibire. Jos gylis 525 metrai, skersmuo - 1,25km. Oro trauka virš skylės yra tokia galinga, jog sudužo ne vienas virš jos skriejęs sraigtasparnis. Dabar skrydžiai virš kasyklos yra uždrausti.
(21) 2008-06-11 0
Nuvykę į Švediją pasisemti europietiškų bitininkavimo paslapčių, kupiškėnai buvo šokiruoti – pasirodo, užsieniečiai medų verda kaip uogienę, kol jis virsta tik saldžia mase, neturinčia gydomųjų nei maistingų savybių.
(21) 2008-06-08 0
Tai liūdna istorija apie poliarinį lokį, kuris pirmasis per 15 metų sugebėjo atplaukti į Islandiją, ir nepaisant didvyriškų pastangų, iškart ten buvo nušautas. Gyvūnas buvo pastebėtas nerūpestingai vaikštinėjantis pakelėje netoli Skagafjördur miestelio. Jį birželio 6 dieną 9:30 ryto pastebėjo vietinis fermeris. Ekspertai teigia, jog gyvūnas atkeliavo pasinaudodamas didele ledo lytimi. Deja, vietiniai įstatymai leidžia tokius gyvūnus žudyti, jei jie kelia potenciali...
(21) 2008-11-18 2
Pietų Korėjos ginkluotosios pajėgos ėmė finansuoti ateities karinės ekipuotės kūrimą. Žinoma, šiuolaikinių technologijų čia nebus išvengta.