Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Smūginiai krateriai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2018-11-20 12
Grenlandijoje prieš 12 tūkst. metų nukrito didžiulis geležies meteoritas, kuris paliko už Paryžių didesnį kraterį, neseniai atrastą po ledu pasitelkus modernų radiolokatorių, paskelbė mokslininkai.
(4) 2018-01-10 29
<em>Senoviniai mineralai nurodė anksčiau nežinotą susidūrimą su ~1 km skersmens asteroidu, įvykusį maždaug prieš 800 tūkstančių metų.</em>
(0) 2015-03-25 20
Australijos mokslininkai mano atradę didžiausio žinomo meteorito išmušto kraterio pėdsakus Žemėje – jis yra centrinėje Australijos dalyje, rašo abc.net.au.
(0) 2014-11-17 29
Rusijoje, Jamalo Nencų autonominėje apygardoje, baigėsi trečioji mokslinė ekspedicija, tyrinėjusi milžinišką kraterį.
(0) 2014-11-12 14
Mokslininkai, kapstęsi 450 mln. metų senumo meteorito smūginiame krateryje Viskonsine (JAV) aptiko itin retą mineralą, kuris iki šiol buvo rastas tik trijose kitose vietose. Mineralas, vadinamas reiditu, yra tanki (polimorfinė) gana kieto brangakmenio cirkono forma, susidaranti pastarąjį paveikus itin aukštu spaudimu. Ir nors laboratorijoje reiditą mokslininkai pasigaminti moka, natūralaus mineralo gamtoje jo rasti beveik neįmanoma, rašo iflscience.com.
(0) 2014-10-27 28
Švedijoje netikėtai rasti du asteroidų-dvynių krateriai, kurių sukelta katastrofa vadinama "viena didžiausių Saulės sistemoje".
(0) 2014-09-09 11
Paslaptingą sprogimą, kuris sudrebino Nikaragvos sostinę Managvą ir išrausė didžiulę duobę, regis, sukėlė mažas meteoritas, pranešė naujienų agentūra APF.
(0) 2014-08-04 11
Trys mistiniai Sibiro platybėse žiojinčios duobės sukėlė daug diskusijų apie jų kilmę. Dabar mokslininkai pateikė keletą konkrečių jų atsiradimo paaiškinimų. Tiesa, vis dar išlieka daug neatsakytų klausimų. Jei tokių skylių atsiradimas susijęs su globaliniu atšilimu, jų ateityje dar padaugės.
(2) 2014-07-29 21
Vos prieš porą savaičių pasaulį nustebino žinia apie Jamalo pusiasalyje atrastą keistą didelį kraterį. Tada į mįslingą Žemės plutos kiaurymę buvo skubiai deleguota tyrėjų ekspedicija. Panašu, kad darbo artimiausiu metu jos nariams neturėtų trūkti. Mat taipogi Sibiro šiaurinėje dalyje atrastos 2 kitos kiaurymės. Viena jų – kitapus Obės upės žiočių nuo pirmojo kraterio. Antra – atokiau į rytus Taimyro pusiasalyje (Krasnojarsko rajonas).
(0) 2014-07-21 9
Lietuvoje kol kas rasti du smūginiai krateriai, susiformavę, kai meteoritai atsitrenkė į Žemės paviršių. Tai Veprių krateris Ukmergės rajone bei Mizarų krateris prie Druskininkų, sako Lietuvos geologijos tarnybos vyriausiasis geofizikas Rokas Zamžickas. „Mizarų krateryje netgi buvo tiriamas galimas deimantų susidarymas, nes stambesniuose krateriuose, esant aukštai temperatūrai ir slėgiui, jie gali susidaryti. [...] O tokiuose stambiuose krateriuose, kaip Pietų Afrikos Respublikoje, yra gausybė iškasenų: platinos, aukso, deimantų telkinių“, – pasakoja jis.
(5) 2014-07-18 48
Internete jau plinta naujausia tyrėjų grupės filmuota medžiaga iš Jamalo pusiasalyje nežinomos kilmės kraterio. 30 km nuo Boronenkovo žiojinti kiaurymė didžiulį susidomėjimą sukėlė ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Jį prieš kelias dienas iš sraigtasparnio atsitiktinai pamatė Nadynsko aviacijos būrio ekipažas. Prie kraterio nedelsiant buvo išsiųsta tyrėjų ekspedicija.
(0) 2014-07-18 5
Ko gero, jau matėte tą mįslingą didžiulį urvinį kraterį, atrastą Sibire. Apie jo kilmę kol kas nieko nežinoma. Vis dėlto toks geologinis darinys nėra vienintelis Saulės sistemoje. Tokių pat šulinius primenančių kiaurymių NASA tyrėjai rado ir Mėnulyje. Specialistai teigia, kad ten jų – daugiau kaip 200.
(4) 2014-07-17 10
Atokiame šiaurinėje Sibiro dalyje esančiame Jamalo pusiasalyje (Tiumenės sritis, Rusija) mokslininkai netikėtai aptiko gluminantį futbolo aikštės skersmens apskritą kraterį, kurio kilmės mokslininkai kol kas negali paaiškinti, rašo "TheGuardian.co.uk".
(2) 2014-07-02 21
Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. Projektu siekiama nustatyti naujus kvartero laikotarpiu susidariusius smūginius kraterius Lietuvos teritorijoje.
(5) 2014-02-10 5
Kai prieš 65 m. vienas geologas rado šį didžiulį, keistą kraterį, jis neįsivaizdavo, kad jo atradimas duos pradžią vienai keisčiausių mokslo mįslių Žemėje.