Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vandens telkiniai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-10-10 11
Jei bent jau svajonėse dairotės kokio sklypo svajonių namui ežero pakrantėje, tokį nesunkiai ir tikriausiai labai pigiai būtų galima gauti Rusijoje, pietinėje Uralo kalnų dalyje. Kalbame apie vaizdingąjį Karačiajaus ežerą. Pinigų liktų ir naujiems baldams. Bet. Dar 1990 m. tiesiog šiaip vaikštinėjant palei tą ežerą per vieną valandą kūnas būtų gavęs 600 rentgenų radiacijos dozę. O tokia dozė yra mirtina.
(4) 2012-10-08 0
Šiauriausias pasaulio ežeras, po daugiau nei 2,4 tūkst. metų amžino įšalo, pradėjo atitirpti. Kelių metrų storio ledo sluoksnis greitai tirpsta, o į Grenlandijoje esantį ežerą ėmė grįžti seniau ten gyvenę mikroorganizmai. Mokslininkai įsitikinę, kad už tai „atsakingas“ šylantis klimatas, rašo newscientist.com.
(0) 2012-09-28 1
Galbūt to ir nepajutome, tačiau šių metų pavasarį, balandžio 11 d. Žemės plutoje prasidėjo sudėtingas procesas, kurio metu tektoninė plokštė, ant kurios slūgso Indijos vandenynas, pradėjo dalintis perpus. Kai Indijos vandenyno dugną sujudino du ypač galingi žemės drebėjimai, juos visame pasaulyje lydėjo daugybė pakartotinių smūgių. Tačiau svarbiausia šio įvykio pasekmė – akivaizdūs požymiai, jog Indo-Australijos tektoninė plokštė pradeda dalytis į dvi dal...
(3) 2012-09-17 2
JAV nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) Ramiojo vandenyno gelmėse užregistravo garsus, kurių kilmės neįmanoma paaiškinti. Jau daugiau kaip dvi dešimtis metų mokslininkai įrašinėja ir tyrinėja vandenynų garsus. Jie yra įrašę seisminių, jūros gyvūnų skleidžiamų garsų, slenkančių ledo masių šniokštimą. Ir vis dėlto, kai kurių garsų kilmės mokslininkams iki šiol nepavyksta paaiškinti.
(8) 2012-09-06 0
Jūros dugno prie Antarktidos krantų tyrinėjimai atskleidė, kad prieš 52 mln. metų lediniame žemyne augo atogrąžų miškai, skelbia mokslininkai.
(0) 2012-08-28 0
Gamtosaugininkai sunerimę, šią vasarą ledas virš Arkties vandenyno traukiasi neregėtais tempais. Tačiau kol žalieji rengia protestus, siekdami atkreipti dėmesį Arkties regiono faunai ir florai iškilusius pavojus, jūrininkai (ir, ko gero, ne tik jie?) trina rankas ir skaičiuoja būsimus pelnus. Šiaurės ašigalis pretenduoja tapti komercinės laivybos greitkeliu, rašo „France24“.
(2) 2012-08-13 2
Šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje plūduriuoja tonos plastikinių maišelių, butelių ir kitokių atliekų, ne ką švaresnis ir Atlanto vandenynas. Kaip tai atsitiko? Ir ar galime tas šiukšles pašalinti?
(8) 2012-08-10 1
Lietuvą apskriejo žinia apie nusekusį Nemuną. Nors vasarą dažnai pliaupė lietus, Lietuvos upių tėvas nuseko tarsi po kelių mėnesių sausros. Hidrologai įtaria, kad tai jau nebe gamtos reiškinys – dalį Nemuno vandens galėjo pasiglemžti Baltarusijoje statoma hidroelektrinė.
(5) 2012-08-01 0
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai nuo liepos vidurio stebi vis labiau senkantį Nemuną. Aplinkosaugininkai įtaria, kad upės lygis krenta dėl žmonių veiklos Baltarusijoje statomoje Gardino hidroelektrinėje. Pagalbos aiškinantis, dėl ko iš tiesų senka Nemunas, ketinama prašyti Vyriausybės.
(0) 2012-07-25 0
Dėl klimato kaitos rytinė JAV pakrantė po kelių šimtų metų turėtų tapti nebeatpažįstama, konstatuoja jūros lygio kilimą modeliuojantys mokslininkai.
(1) 2012-07-20 3
Atokiausias vandenyno taškas nuo sausumos, kaip nesunkiai galima numanyti, yra, žinoma, Ramiajame vandenyne, tiksliau – pietinėje jo dalyje. Jis vadinamas Nemo tašku – povandeninio laivo kapitono Nemo iš Žiulio Verno fantastinio romano „20 tūkst. mylių po vandeniu“ garbei. Nemo taškas žymi didžiulio menamo apskritimo centrą – tame apskritime nėra nė metro sausumos. Įdomu yra tai, jog šis apskritimas dydžiu prilygsta Šiaurės Amerikos kontinentui.
(0) 2012-07-04 3
Šv. Andrejaus universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrimų grupės mokslininkų vadovaujami naftos paieškų kompanijos narai atrado „Britų Atlantidą“ – nuskendusį povandeninį pasaulį, kurį 6,5 tūkst. pr. Kr. pasiglemžė Šiaurės jūra. Dogerlandas – didžiulė sausumos teritorija, plytėjusi tarp Škotijos ir Danijos, iš lėto buvo nugrimzdo po vandeniu laikotarpiu nuo 18 tūkst. m. pr. Kr. iki 5,5 tūkst. m. pr. Kr. Manoma, jog „nuskendusiame pasaulyje“ kadaise galėjo...
(0) 2012-06-27 0
Keičiantis klimatui, nuodingų medūzų spiečiai, planktonas ir kitos pavojingos rūšys migruoja į Europos vandenis, atskleidžia naujas tyrimas. Vandenynų šilimas lėmė didžiausią jūros gyvių migraciją Žemėje per pastaruosius du milijonus metų, teigia mokslininkai.
(0) 2012-06-27 0
Unikalios akcijos iniciatorius Gintautas Krakauskas pasakoja, jog labiausiai pribloškė ne tik šiukšlių kiekis, bet ir jų „asortimentas“. Žoliapjovė, kepsninė, 200 litrų statinė, didžiuliai plastikiniai lango rėmai, tarybinė ketaus šiukšliadėžė, metalinė lova. Visa tai – realūs, lietuviškų ežerų užmaršties galerijose besivoliojantys „eksponatai“. Visi jie dvimačių vizualinių reinkarnacijų pavidalu pajudėjo į Lietuvos prekybos centrus - ten jau galima ...
(0) 2012-06-25 0
JAV Geofizinės skysčių dinamikos laboratorijos prie Nacionalinės okeanų ir atmosferos administracijos mokslininkai sukūrė įspūdingą grafinę vizualizaciją, iliustruojančią Žemės pulsavimą, t. y., kaip per metus kinta planetos vandenynų temperatūra.