Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Žmonių migracija (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(26) 2009-12-13 0
Ieškodami darbo, apsipirkdami parduotuvėje ar lankydamiesi pas daktarą, Europoje gyvenančių mažumų atstovai dažnai susiduria su diskriminacija, skelbia Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūra.
(27) 2009-12-07 0
Kalbėjome, kad Kinija plečiasi ir stiprėja, kad ji kada nors priartės prie mūsų. Ir ji jau atėjo pas mūsų kaimynę Lenkiją. Kinijos statybų bendrovė COVEC (Kinijos užjūrio inžinerinė kompanija) laimėjo Lenkijoje paskelbtą konkursą tiesti autostradą A2, kuri jungs Poznanę, Lodzę ir Varšuvą su Baltarusija.
(1) 2009-11-27 0
Negyvybingiausi Lietuvoje – šiaurės rytuose ir pasienyje su Kaliningradu esantys rajonai. Nors kai kurie iš jų garsėja derlingomis žemėmis, verslas čia apmiręs. Šie ir kai kurie pietų Lietuvos bei Žemaitijos rajonai nėra patrauklūs žmonėms – per pastaruosius kelerius metus jie neteko nemažos dalies gyventojų. Tai atskleidė Agrarinės ekonomikos instituto tyrimas, kuriame akcentuotas subjektyvus patrauklumo gyventi įvairuose šalies regionuose vertinimas.
(18) 2009-11-26 0
Jaunimo emigracija Lietuvoje didėja, o imigracija mažėja. Į užsienio šalis vis daugiau jaunų žmonių keliauja ir mokytis, ir dirbti. Šiuo metu kas trečias iki 25 metų Lietuvos gyventojas neturi darbo.
(19) 2009-11-20 0
Paskutiniu metu pastebėjau žiniasklaidoje antikinišką isteriją: štai Lietuvą okupuoja verslininkai iš Kinijos. Jie savo pigiomis prekėmis išstums lietuvius. Bijoma, kad jie su savo pigiomis prekėmis nukonkuruos vietinius.
(19) 2009-09-09 1
Mokslininkai jau seniai priėjo bendros išvados, kad vienintelis žmonijos evoliucijos lopšys yra Afrika. Tačiau neseniai Gruzijoje rastos pirmykščio žmogaus liekanos verčia abejoti šia aksioma, praneša „The Independent“.
(6) 2009-06-25 0
Šiaurės Ispanijoje kasinėjimus atlikę archeologai teigia turį įrodymų, jog pirmieji europiečiai buvo kanibalai ir ypač mėgo vaikų bei paauglių mėsą.
(9) 2009-05-19 0
Mokslininkai jau kelius šimtmečius stengėsi išsiaiškinti, kur ir kaip prieš 30 000 metų paslaptingai pranyko neandertaliečių rūšis, rašo MailOnline. Dabar tyrėjai pateikė visai netikėtą teoriją: neandertaliečiai išnyko, nes juos ėmė valgyti Homo sapiens.
(18) 2009-05-18 0
Mokslininkai atkūrė pirmojo anatomiškai modernaus europiečio veidą, rašo MailOnline. Teismo medicinos ekspertas Richardas Neave‘as, naudodamasis maždaug 35 tūkst. metų senumo kaukolės ir žandikaulio šipulius, rastus 2002 metais Rumunijoje, sukonstravo molinį pirmykščio žmogaus galvos modelį.
(9) 2009-05-07 1
Atlikus didelį genetinį juodaodžių Afrikos, JAV ir Arabijos pusiasalio gyventojų tyrimą paaiškėjo, jog seniausi dabartinio žmonių tipo atstovai yra Afrikos bušmenų ir kitos gentys, kalbančios koisanų kalbomis ir gyvenančios teritorijoje, esančioje tarp Namibijos ir Angolos, rašo žurnalas „Science“, kurį cituoja „RIA Novosti“.
(1) 2009-01-10 0
Pirmieji žmonės atkeliavo į Ameriką taip vadinamu sausumos tiltu dviem grupėmis beveik tuo pačiu metu.Kaip galima spręsti iš naujo genetinio tyrimo, per gana trumpą laiko tarpą mažiausiai dvi grupės žmonių kirto sausumos tiltą nuo Azijos iki Aliaskos, o tuomet pasuko skirtingais keliais: vieni – Ramiojo vandenyno krantu žemyn, kiti – į Šiaurės Amerikos gilumą.
(1) 2008-10-15 0
Mokslininkai aptiko naują kelią, kuriuo pirmieji „šiuolaikinio tipo“ žmonės, manoma, emigravo iš Afrikos ir pasklido po pasaulį, praneša BBC.
(0) 2007-11-22 1
Pasaulinis potvynis galėjo būti ta varomoji jėga, kurios dėka šiuolaikinės civilizacijos daigai išplito po visą Vakarų Europą, rašo britų visuomeninis transliuotojas BBC savo svetainėje. Turimas omenyje didžiulis potvynis, įvykęs Balkanuose prieš 8 tūkst. metų ir tikriausiai tapęs Biblijoje minimo mito pagrindu. Būtent šis įvykis, kaip rodo ką tik atliktas tyrimas, galėjo priversti tūkstančius senovės žemdirbių ieškoti sau naujų teritorijų.
(0) 2007-09-23 0
Manoma, jog tai pirmieji emigrantai iš Afrikos, pasklidę po Eurazijos žemyną. Kasinėjimu metu Gruzijoje aptikti keturių žmogaus pavidalo būtybių griaučių likučiai, kurių amžius siekia 1,8 milijonus metų. Anatominiai tyrimai leidžia šias būtybes priskirti Homo erectus ir Homo sapiens grupėms. Tačiau surasti griaučiai liudija apie mažą smegenų apimtį ir primityvias viršutines galūnes. Be to, atkūrus veido bruožus, jie labai panašėja į ankstyvuosius Homo habilis i...