Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kultūra, papročiai ir tradicijos (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-19 7
Seniausia lotynų abėcėlės raidė yra o. Dar 1300 m. prieš mūsų erą ji buvo senovės finikiečių abėcėlėse: ši raidė išriedėjo iš piešinio, vaizduojančio žmogaus akį.
(2) 2021-10-19 4
Šiaurės Korėja didina kultūrinio karo su Pietų Korėja apsukas ir įspėja piliečius laikytis atokiai nuo visų su kaimynine šalimi susijusių dalykų, įskaitant madą, muziką, šukuosenas bei kalbos žargoną.
(0) 2021-10-07 7
Daugelyje šalių sostinė tuo pačiu yra ir didžiausias šalies miestas. Tačiau ne visada taip yra: pažvelkite į JAV sostinę Vašingtoną (20-as pagal gyventojų skaičių JAV miestas) arba Braziliją (3-as pagal gyventojų skaičių Brazilijos miestas). Tačiau mažiausioje pasaulio sostinėje gyvena tiek mažai gyventojai, kad tai praktiškai miestas-vaiduoklis.
(0) 2021-10-05 3
Skrupulingieji japonai, prispyrus gamtiniam reikalui, pirmiausia apsiauna specialias šlepetes ir tik tada, nešini rankšluosčiu, patraukia į tualetą. Singapūre numatytos baudos nuleisti vandenį „pamirštantiems“ asmenims, o Kinijoje ir Kuboje įprasta ypač taupyti tualetinį popierių. Kokie gi dar su tualetu susijusio etiketo ypatumai gali nustebinti nieko apie juos nežinantį turistą?
(1) 2021-09-20 12
Sekmadienio naktį Farerų salose buvo nužudyta daugiau nei 1400 baltašonių delfinų. Vietos valdžios atstovų teigimu, tai buvo tradicinė delfinų medžioklė.
(0) 2021-09-16 28
„Kas sakė, kad laikrodžiai visada turi suktis vienodai? Kodėl mes visada turime būti paklusnūs? Kodėl negalime būti kūrybingi?" – paklausė šalies užsienio reikalų ministras Davidas Choquehuanca, kuris atrodė ypač patenkintas šia idėja.
(0) 2021-09-04 4
Dešimtys tradicinių kultūrų bendraudamos per atstumą savo gimtąja kalba naudoja ne ką kitą, o švilpimą. Mažiausiai 80 pasaulio kultūrų susikūrė švilpiamąsias vietinės kalbos versijas. Lingvistams tokios adaptacijos yra daugiau nei tik įdomybė: tyrinėdami švilpimo kalbas jie tikisi daugiau sužinoti apie tai, kaip mūsų smegenys išgauna prasmę iš sudėtingų kalbos garsų bei suprasti pačios kalbos kilmę.
(0) 2021-08-28 8
Braille’io raštas atstoja šviesą daugybei neregių – dabar jį naudoja beveik visos pasaulio šalys. Neregiai gali skaityti savo šalies ir užsienio literatūrą, be kitų pagalbos rašyti laiškus.
(0) 2021-08-27 6
Kai kalba pasisuka apie pinigus, yra daugybė su jais susijusių įpročių, tradicijų ir prietarų, ypač jei turėsime omenyje kultūrų įvairovę visame pasaulyje. Pasaulinė finansų platforma „Revolut“ surinko keletą įdomiausių su pinigais susijusių tradicijų nuo Azijos iki Amerikos, parodančių, kaip skirtingai žmonės elgiasi su pinigais.
(0) 2021-08-10 3
Kodėl kazachai suriša vaikui kojas, kodėl per vestuves miršta senutė ir kaip pritraukti į namus sėkmę? Kazachai turi išties egzotiškų tradicijų ir prietarų, kai kurios nunyko, o kai kurios gyvuoja iki šiol.
(0) 2021-05-20 38
Piratinis radijas, pagrobimas, mūšiai – Sylando Kunigaikštystė patyrė visus šiuos dalykus ir dar daugiau, nepaisant to, kad tai buvo tik maža mikronacija, esanti apie 7 jūrmyles nuo pakrantės nuo Safolko (Anglija).