Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2008-01-26 0
Ispanijos okeanografinio instituto atliktas tyrimas rodo, kad Viduržemio jūroje vandens kilimas užfiksuotas praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, o pastaraisiais metais pastebėtas spartesnis vandens lygio kilimas. Pažymima, kad net mažas vandens lygio pakilimas galėtų turėti didelių padarinių pakrantės vietovių gyventojams.
(1) 2008-01-21 0
Mažėjant Antarktidos ledo sluoksniui šis pietinis žemynas susilaukia vis didesnio mokslininkų ir tyrinėtojų dėmesio. Sumažėjęs ledo storis jautriai aparatūrai leidžia „pažvelgti“ ten, kur iki šiol mokslas nebuvo įkišęs savo nosies. Tad nekeista, jog daugėja naujų pranešimų apie Antarktidos gelmių paslaptis. Štai dabar mokslininkai aptiko naują ugnikalnį, kuris po truputi „bruzdena“ ir kaina amžino įšalo žemę iš apačios.
(0) 2008-01-13 0
Šią savaite nubudęs Ekvadoro ugnikalnis Tungurahua žioplinėjantiems turistams pateikė nuostabių kadrų, o vietiniams gyventojams suardė įprastą gyvenimo ritmą. Daugiau nei tūkstantis gyventojų buvo evakuota Ekvadore iš aplink Tungurahua ugnikalnį esančių rajonų.
(2) 2008-01-12 0
Metai „Apkabinkime medį“ jau netolimoje ateityje. Pasaulio vyriausybių atstovai planuoja šiais metais susitikti, kad aptartų, kuo pakeisti iki 2012 metų galiojantį Kioto protokolą dėl klimato kaitos prevencijos. Pagrindinis susitikimo klausimas – kaip įtraukti sąvoką „vengtinas miškų iškirtimas“ į sutartį, pakeisiančią Kioto protokolą – kitaip tariant, numatyti schemas, kurių pagrindu teršėjai privalės mokėti už miškų, kurie kitu atveju neabejotinai būt...
(10) 2008-01-07 0
Kai kurių Kolumbijos universiteto mokslininkų nuomone, Pietinės mūsų planetos polius po amžinais ledynais slepia ne nykias dykumas, o labai turtingą ekosistemą, išraižytą upeliais, lygumomis ir ežerais. Nutirpus ledynams šis kraštas galėtų virsti „gyvybės oaze“, panašiai kaip dabar yra Amazonės regionas.
(1) 2008-01-05 0
Pasaulyje yra tiek keistų vietų, jog jų neišvydus savo akimis dažnai sunku patikėti apie jas pasakojamomis istorijomis. Viena iš tokių vietų yra Kanados Osoyoos ežeras, dar kitaip vadinamas – geltonuoju. Iš principo jis nėra visas geltonas, tačiau karštomis ir sausomis dienomis vanduo nusenka ir seklesnėse ežero vietose formuojasi įstabūs geltoni ežeriukai.
(23) 2008-01-03 1
Pagrindiniai maisto produktai šiemet brango visame pasaulyje. Viena iš priežasčių – indai ir ypač kinai daugiau suvalgo. Kai nacijos, kurių bendras gyventojų skaičius yra gerokai perkopęs per du milijardus, žvaliau pasirąžo, tai pajunta visas pasaulis. Ir ateityje jus dar labiau. Per pastaruosius penkiolika metų sojų pupelių paklausa Kinijoje išaugo keturgubai.
(0) 2008-01-02 0
Anglija pagal gyventojų tankumą netrukus aplenks Olandiją ir Europos sąjungoje nusileis tik nykštukinei Maltos valstybei, praneša „The Daily Telegraph“. Kone 70 proc. Anglijos gyventojų prieaugio sudarė imigracija į šią šalį ir tik menka dalis gyventojų prieaugio atitenka gimstamumo didėjimui.
(11) 2007-12-20 2
Nuošali Himalajų karalystė Butanas yra vienintelė pasaulio valstybė, kurios vyriausybė žmonių laimę oficialiai laiko savo politikos centru. Kuo gi ji ypatinga, jog susilaukė žiniasklaidos dėmesio? Tiesiog unikaliu požiūriu į mus supantį pasaulį ir atrodo neatsiejamą jo dalį - technologijas ir sparčiai plintantį masinį vartojimą. Šia prasme Butanas - tarsi gyvas pavyzdys to, jog gyvenime visada galimos pasirinkimų alternatyvos.
(7) 2007-12-20 0
Na, mes vėl apie tą patį - klimato kaitą. O ir kaip apie tai tiek daug nerašysi, kai tai tampa vos ne pagrindine diskusijų tema. Jungtinių Tautų paskelbtame pranešime ekspertai įvertino konfliktų, kuriuos gali sukelti klimato pokyčiai, pavojingumą. Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“ apžvelgė didžiausią nerimą keliančius scenarijus, kuriuos ir pateikiame šioje naujienoje.
(2) 2007-12-18 0
Atokiose Indonezijos džiunglėse mokslininkai atrado milžinišką žiurkę, už mums įprastines didesnę bent 5 kartus ir mažytį oposumą – turbūt vieną iš pačių mažiausių sterblinių šeimos gyvūnų. Šie gyvūnai galbūt yra naujos mokslui rūšys, pabrėžiančios stulbinančią Pietryčių Azijos biologinę įvairovę – dabar mokslininkai tyrinėja rastus pavyzdžius bandydami nustatyti, kiek šios rūšys mokslui jau yra žinomos.
(2) 2007-12-15 0
Kai imama kalbėti apie naudojimosi kompiuteriu naudą, tarpeklis tarp Afrikos ir plačiajuosčiu internetu besinaudojančio pasaulio vis dar prilygsta Didžiajam Kanjonui. Tik 4 proc. afrikiečių turi prieigą prie interneto, už kurio paslaugas moka daugiausiai pasaulyje – apie 250-300 dolerių per mėnesį, nors ryšio greitis yra pats lėčiausias. Afrikoje elektroninė komercija beveik neegzistuoja. Nigerijoje virš 140 milijonų žmonių yra aplankę vos daugiau kaip šimtą internet...
(0) 2007-12-12 0
Ne pelno organizacija „New7Wonders“, anksčiau surengusi naujųjų septynių žmogaus rankomis sukurtų stebuklų rinkimus, daro naują akciją ir jau sulaukė maždaug 300 skirtingų pasiūlymų, ką būtų galima įtraukti į unikaliausių gamtos kūrinių sąrašą. Taigi, pasaulio stebuklų rinkimai prasideda iš naujo.
(4) 2007-12-11 0
Šiame žemėlapyje vaizduojamas žmonių šviesiais plaukais pasiskirstymas Europoje. Remiantis juo galima nesunkiai pastebėti vieną pagrindinę zoną - centrinės Norvegijos, Švedijos ir Suomijos dalys - kurioje šviesiaplaukių yra daugiausia - apie 80% nuo visos populiacijos. Keliaujant bet kuria kita kryptimi nuo šio krašto, didėja tamsiaplaukių žmonių kiekis.
(4) 2007-12-01 0
Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) išplatino tradicinį „žmogaus socialinės raidos indeksą“, kuriame apibendrintai pateikti 2005 metų duomenys, nors pats koeficientas vadinamas 2007/2008 metų. Indeksas rikiuoja pasaulio valstybes pagal tris pagrindinius kriterijus: gyvenimo ilgaamžiškumas propaguojant sveiką gyvenimo būdą, švietimo lygis ir gyvenimo lygio kokybė.