Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(24) 2008-03-11 0
Kinijos vyriausybė, siekdama dar "geriau" pasiruošti Olimpinėms Žaidynėms, ėmėsi agresyvios kampanijos prieš Pekino kates. Gyvūnų naikinimas prasidėjo valdžiai išleidus įsaką, perspėjantį dėl kačių platinamų ligų ir nurodantį gyventojams "išvalyti miesto gatves nuo šių gyvūnų". Kačių augintojai, išgąsdinti tokio perspėjimo, masiškai išmeta savo augintinius į gatves, kur juos surenka specialios brigados.
(4) 2008-03-05 0
Praėjusį trečiadienį Didžiojoje Britanijoje vykusio žemės drebėjimo metu daugelis žmonių teigė stebėję danguje ryškius šviesos blyksnius. Nors kadaise tokie liudijimai būdavo prilyginami niekams, šiuo metu surinkti tokių fenomenų įrodymai bei nuolatinis jų atsikartojimas esant identiškomis sąlygomis, verčia manyti, jog tai yra nors ir nepaaiškintas, bet natūralus gamtos reiškinys. (Iliustracijoje matyti šviečiantys blyksniai žemės drebėjimo metu Japonijoje)
(6) 2008-03-03 0
Aliaskoje įvykęs naftos išsiliejimas iš tanklaivio "Exxon Valdez" buvo didžiausia tokio tipo gamtinė katastrofa Amerikos istorijoje. Neseniai ši tragedija atgijo dar kartą - kompanija "Exxon" po 19 metų vilkinimo atsisakė sumokėti maždaug 2,5 milijardo dolerių baudą motyvuodama 1818 metų "precedentu". Tačiau ar žinojote, jog nors "Exxon Valdez" užplaukus ant seklumos, į jūrą išsiliejo 42000 kubinių metrų (42 milijonai litrų) neapdirbtos naftos, tai buvo tik 34-as paga...
(1) 2008-03-02 0
Jungtinių Tautų Patentų agentūra (World Intellectual Property Organization, WIPO) pranešė, kad Kinija ir Pietų Korėja sparčiai artėja prie lyderių pagal patentų paraiškų skaičių – nors jos vis dar gerokai atsilieka nuo JAV, kuri 2007 m. pateikė 52 tūkst. paraiškų tarptautiniams patentams, tačiau Pietų Korėja, pateikusi 7 tūkst., paraiškų, jau pralenkė Prancūziją ir tapo ketvirta šalimi, po jau minėtos JAV, Vokietijos (27 731 paraiška) ir Japonijos (18 134).
...
(2) 2008-02-17 2
Gali atrodyti beprotiška, tačiau ši nuotrauka nėra foto montažas. Joje esantis žmogus plaukioja vadinamajame "Velnio baseine" (angl. "Devil’s Pool") - tai natūralus uolų darinys pačiame Viktorijos krioklio (Zimbabvė) viršuje, 108 metrų aukštyje. "Baseine" įmanoma maudytis tik tarpe tarp rugsėjo ir gruodžio, nes tada vandens lygis būna pakankamai žemas, kad ekstremalių pojūčių pasiilgę lankytojai saugiai galėtų priplaukti prie pat pakraščio.
(13) 2008-02-16 0
Apie tai retai kada susimąstome, tačiau egzistuoja nemažai įdomių būdų gryniesiems pinigams skaičiuoti. Įvairiuose pasaulio regionuose gyvenantys žmonės tai daro skirtingai. O kaip tai darote jūs?
(7) 2008-02-15 0
Statistinių tyrimų centro "Pew Research Center" duomenimis, JAV ne ispanų kilmės baltaodžiai žmonės taps mažuma iki 2050 metų. Jei tęsis dabartinės tendencijos, šios šalies populiacija 2050 metais padidės iki 438 milijonų (nuo 296 milijonų 2005 metais), ir 82% padidėjimo sudarys imigrantai ir jų vaikai, gimę šalies teritorijoje. Lotynų amerikiečiai, dabartinė didžiausia JAV gyventojų mažuma, per šį laikotarpį patrigubės; jie sudarys 29% visos populiacijos lyginan...
(20) 2008-02-13 6
Pasak mokslininkų, Ramiajame vandenyne plūduriuojantis sąvartynas – vadinamoji „plastiko sriuba“ – sparčiai plečiasi ir šiuo metu dvigubai viršijo kontinentinės JAV dalies plotą.
(7) 2008-02-11 0
Sausringose Australijos vietovėse gyvenantys aborigenai "užsikabino" už naujo būdo laisvalaikiui praleisti, kuris ne tik turėtų išsklaidyti nuobodulį, bet ir sumažinti jų bendruomenes kankinančias socialines problemas. Vietinių gyventojų protėviai čia medžiodavo tradicinį grobį - kengūras ir varanus, tuo tarpu jaunoji karta keliauja į laukymes šaudyti vienakuprių kupranugarių. Šie gyvūnai į Australiją buvo atvežti iš Indijos 19-ame amžiuje ir buvo naudojami krovi...
(0) 2008-02-06 0
Vienerių metų amžiaus retas Pietų Kinijos tigras, gyvenantis Nančango zoologijos sode, buvo aklas nuo pat gimimo, tačiau dabar gali matyti. Chirurginę operaciją atliko Liu Fei, Nančango Universiteto chirurgas. Nors Fei prieš tai buvo operavęs šimtus žmonių, tai buvo jo pirmoji patirtis veterinarijos srityje. Tai taip pat buvo pirmoji kada nors daryta tigro akies operacija. Apytiksliais vertinimais laisvėje yra išlikę tik apie 30 Pietų Kinijos tigrų.
(8) 2008-01-26 0
Ispanijos okeanografinio instituto atliktas tyrimas rodo, kad Viduržemio jūroje vandens kilimas užfiksuotas praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, o pastaraisiais metais pastebėtas spartesnis vandens lygio kilimas. Pažymima, kad net mažas vandens lygio pakilimas galėtų turėti didelių padarinių pakrantės vietovių gyventojams.
(1) 2008-01-21 0
Mažėjant Antarktidos ledo sluoksniui šis pietinis žemynas susilaukia vis didesnio mokslininkų ir tyrinėtojų dėmesio. Sumažėjęs ledo storis jautriai aparatūrai leidžia „pažvelgti“ ten, kur iki šiol mokslas nebuvo įkišęs savo nosies. Tad nekeista, jog daugėja naujų pranešimų apie Antarktidos gelmių paslaptis. Štai dabar mokslininkai aptiko naują ugnikalnį, kuris po truputi „bruzdena“ ir kaina amžino įšalo žemę iš apačios.
(0) 2008-01-13 0
Šią savaite nubudęs Ekvadoro ugnikalnis Tungurahua žioplinėjantiems turistams pateikė nuostabių kadrų, o vietiniams gyventojams suardė įprastą gyvenimo ritmą. Daugiau nei tūkstantis gyventojų buvo evakuota Ekvadore iš aplink Tungurahua ugnikalnį esančių rajonų.
(2) 2008-01-12 0
Metai „Apkabinkime medį“ jau netolimoje ateityje. Pasaulio vyriausybių atstovai planuoja šiais metais susitikti, kad aptartų, kuo pakeisti iki 2012 metų galiojantį Kioto protokolą dėl klimato kaitos prevencijos. Pagrindinis susitikimo klausimas – kaip įtraukti sąvoką „vengtinas miškų iškirtimas“ į sutartį, pakeisiančią Kioto protokolą – kitaip tariant, numatyti schemas, kurių pagrindu teršėjai privalės mokėti už miškų, kurie kitu atveju neabejotinai būt...
(10) 2008-01-07 0
Kai kurių Kolumbijos universiteto mokslininkų nuomone, Pietinės mūsų planetos polius po amžinais ledynais slepia ne nykias dykumas, o labai turtingą ekosistemą, išraižytą upeliais, lygumomis ir ežerais. Nutirpus ledynams šis kraštas galėtų virsti „gyvybės oaze“, panašiai kaip dabar yra Amazonės regionas.