Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-04-11 0
Izraelis į orbitą iškėlė naują „Ofek 10“ palydovą, kuris turėtų sustiprinti Jeruzalės žvalgybos iš kosmoso pajėgumus, remdamasi Izraelio gynybos ministerijos pranešimu rašo „RIA Novosti“.
(0) 2013-02-05 0
Italijos mokesčių inspektoriai galanda ginklus kovai su mokesčių vengėjais. Nenorinčiųjų susimokėti „gaudyklė“ – „Redditometro“ – turėtų padėti pričiupti nepagrįstai daug išlaidaujančius italus, kurie savo ruožtu baiminasi, kad valstybė pernelyg kišasi į jų gyvenimą.
(0) 2013-02-06 0
Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas pirmadienį pareiškė esąs pasirengęs tapti pirmuoju žmogumi kosmose. Šalis ėmėsi ambicingos kosmoso programos, kurios tikslas – iki 2020 metų pasiųsti žmogų į kosmosą.
(0) 2014-10-30 5
Milton Keinsas – niekuo neišsiskiriantis Anglijos miestas, esantis į šiaurės vakarus nuo Londono. Tačiau jis jau netrukus pretenduoja tapti vienu išmaniausių pasaulyje. „Internet of things“ iš anglų kalbos išvertus reikštų „daiktų internetą“. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad tarpusavyje gali bendrauti ne tik žmonės, bet ir šiukšlių konteineriai, šiukšliavežiai, netgi muilo dozatoriai.
(1) 2008-03-02 0
Jungtinių Tautų Patentų agentūra (World Intellectual Property Organization, WIPO) pranešė, kad Kinija ir Pietų Korėja sparčiai artėja prie lyderių pagal patentų paraiškų skaičių – nors jos vis dar gerokai atsilieka nuo JAV, kuri 2007 m. pateikė 52 tūkst. paraiškų tarptautiniams patentams, tačiau Pietų Korėja, pateikusi 7 tūkst., paraiškų, jau pralenkė Prancūziją ir tapo ketvirta šalimi, po jau minėtos JAV, Vokietijos (27 731 paraiška) ir Japonijos (18 134).
...
(0) 2019-05-31 1
Gera žinia keliautojams – galimai netolimoje ateityje rinkdamiesi kelionės kryptį jau iš anksto galėsime išvengti nepasitenkinimo kartėlio, kai plačiai išreklamuotas turistinis objektas nuvilia emociškai. Dirbtiniu intelektu (DI) grįstos intelekto sistemos padės adekvačiai įvertinti, ar pasirinktas aplankyti miestas yra iš tiesų toks ypatingas, ar tai tik mitas, sukurtas siekiant privilioti lengvatikius turistus.
(0) 2009-12-01 0
Kad padidėtų operacinės sistemos „Microsoft Windows 7“ naudojimas, ji bus išversta į 10 Afrikos kalbų, be to, „Microsoft“ nuomone, tai padės kovoti su piratavimu bei padidins vietinių kalbų naudojimą internete. Iki 2011 metų „Windows 7“ bus prieinama Sesotho sa Leboa, Setswana, isiXhosa, isiZulu, Afrikaans, Hausa, Igbo, Yoruba, kiSwahili ir Amharic kalbomis.
(5) 2010-01-15 1
Europos Sąjunga (ES) per pusę amžiaus išsiplėtė nuo 6 valstybių ekonominės bendrijos iki 27 šalis jungiančio klubo, kuriame, be ekonomikos, vis didesnį vaidmenį ėmė vaidinti ir politiniai aspektai. ES plėtra tęsiasi ir toliau. Nors kai kurios ES narės reiškia nepasitenkinimą bendrijos ribų plėtimu, ES išlieka atvira naujų šalių narystei ir deklaruoja kiekvienos senojo žemyno valstybės teisę pareikšti norą prisijungti prie bendrijos.
(0) 2019-04-18 2
Didžiosios Britanijos duomenų apsaugos institucija nori užkirsti kelią vaikams spausti mygtuką „patinka“ prie žinučių feisbuke ir kituose socialiniuose tinkluose.
(0) 2019-10-23 -3
Tiršti dūmai uždengia dangų virš Ijeno kalno, o ore tvyro sudegusių degtukų kvapas. Iš Indonezijos Rytų Javos provincijoje veikiančio ugnikalnio vidaus sklinda nuodingos medžiagos, sunkiai suderinamos su žmogaus gyvybe: jos graudžia akis, degina plaučius ir ėda odą. Tačiau nuo 1968 metų Ijeno kalno sieros kasėjai drąsiai žengia į šį neprognozuojamą dujų debesų ir itin įkaitusių fumarolių labirintą, kad išgautų tai, ką vadina „velnio auksu“, ir nugabentų jį į pakalnę, skelbia „The National Geographic“.
(0) 2009-09-30 0
Kinija ketvirtadienį iškilmingai minės 60-ąsias komunistinio režimo metines, primenančias apie šios Azijos milžinės dramatišką persikūnijimą iš pasaulio atstumtosios į stiprios diplomatijos, ekonomikos ir karinės galios valstybę.
(1) 2014-04-23 0
Pernai spalį Abdulas Turay'us pateko į Estijos politikos istoriją – patekęs į Talino miesto tarybą jis tapo pirmuoju juodaodžiu, užimančiu politinį postą šioje šalyje. Gegužės mėnesį jis užsibrėžė dar vieną tikslą – tapti Estijos atstovu Europos Parlamente, rašo BBC.
(0) 2017-05-25 0
Italijos vyriausybė išleido įstatymą, numatantį, kad į darželius ir mokyklas gali būti priimami tik vaikai, paskiepyti nuo virtinės ligų.
(0) 2019-04-12 5
Nepalas siunčia vyriausybės sudarytą ekspediciją į Everestą išmatuoti jo aukščio, pranešė pareigūnai, tikėdamiesi atmesti nuolat keliamas hipotezes, kad aukščiausios pasaulio viršukalnės aukštis galėjo sumažėti.
(0) 2019-03-08 2
Kai kurie ledkalniai atrodo balti. Kiti – mėlyni. Bet turbūt vertingiausi yra tie, kurie yra smaragdo žalumo. Pat XX a. pradžios jūreiviai ir tyrinėtojai retkarčiais matydavo šiuos keistus žaliuosius ledkalnius – arba nefritkalnius (angl. jadeberg) – plūduriuojančius pilkame Antarkties kraštovaizdyje.