Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Geografija » Regionai
 
 

Regionai (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2008-11-22 18
Rusija yra turtinga regionų, kurie yra dideli, nuošalūs ir labai šalti. Jakutija – neabejotinai užima pirmąją vietą. Ji driekiasi daugiau nei milijoną kvadratinių mylių, tačiau apgyvendinta mažiau nei milijonu žmonių. Regiono centras Jakutskas, įsikūręs vos už 450 kilometrų nuo Arkties, yra pats šalčiausias žemės miestas.
(27) 2008-12-07 7
Pasaulyje yra ir dar labiau nutolusių, tačiau negyvenamų vietų. Tuo tarpu Tristan Da Cunha (liet. Tristanas da Kunja) yra tolimiausias iš visų apgyvendintų planetos kampelių. Čia gyvena net 270 gyventojų - nepaisant to, kad pašto laivas pas juos atvyksta tik kartą per metus. Sala turi savo radijo stotį, parduotuvę, nuostabią laukinę gamtą ir netgi veikiantį ugnikalnį.
(35) 2008-08-14 0
Šioje nuotraukoje parodyta giraitė, esanti netoli golfo lauko šalia Brummen (Olandija) miesto. Gan akivaizdžiai matosi pasikartojantis medžių raštas - labai tikėtinas skuboto darbo su vaizdų manipuliavimo programomis rezultatas. Kol kas niekas nesugeba paaiškinti, kas čia paslėpta. Vyriausybės paslaptys? Elfų namai? Nelegali gamykla? Tiesa, taip pat neaišku, kas užsiima tokiomis slėpynėmis - pati "Google", ar jai palydovines nuotraukas tiekianti kompanija.
(4) 2008-04-17 9
Mokslininkai teigia, jog seniausias pasaulyje žinomas medis yra Švedijoje augantis spygliuotis, savo šaknis suleidęs paskutiniojo ledynmečio pabaigoje. Matomoji 4 metrų aukščio medžio eglės dalis nėra senovinė, tačiau jos šaknų sistema gyva jau 9550 metų. Šį faktą nustatė Umeå Universiteto (Švedija) Ekologijos ir aplinkosaugos mokslo fakulteto profesoriaus Leif'o Kullman'o vadovaujama komanda.
(6) 2008-04-17 2
Tai - Orazi, realaus pasaulio Garfildas, gyvenantis Eupilio mieste (Italija). Putlusis katinas sveria apie 16kg. Tai - išties daug, nes jo šeimininkė Laura Santarelli turi nemaža vargo pakeldama jį nuo žemės. Kaip ir animacinio filmo herojus, šis pasiekė tokius Gargantiua vertus išmatavimus šlamšdamas visas galimas Italijos maisto gėrybes, įskaitant lazaniją.
(3) 2008-04-24 12
Nebandykite susidraugauti su kazuaru! Gineso Rekordų knygoje jis įrašytas kaip pavojingiausias pasaulio paukštis. Kazuarai gyvena drėgnuose Australijos ir Naujosios Gvinėjos atogrąžų miškuose. Jei jų nesuerzini, tai yra gan kuklūs paukščiai. Tačiau jei per daug priartėsite, rizikuojate būti palaikyti grėsme. O kas būna tada?
(20) 2008-02-13 6
Pasak mokslininkų, Ramiajame vandenyne plūduriuojantis sąvartynas – vadinamoji „plastiko sriuba“ – sparčiai plečiasi ir šiuo metu dvigubai viršijo kontinentinės JAV dalies plotą.
(22) 2008-08-20 1
Ši gigantiška žmogaus rankų darbo anga yra deimantų kasykla, įsikūrusi Mirna miestelyje Sibire. Jos gylis 525 metrai, skersmuo - 1,25km. Oro trauka virš skylės yra tokia galinga, jog sudužo ne vienas virš jos skriejęs sraigtasparnis. Dabar skrydžiai virš kasyklos yra uždrausti.
(26) 2008-07-03 3
Šią savaitę sukanka lygiai 100 metų, kai virš Sibiro sprogo asteroidas, skelbia britų dienraštis „The Independent“. Sprogimo galia atitiko 185 Hirosimos bombų galingumą. Dienraščio paskelbtame straipsnyje keliamas klausimas, kaip būtų galima išvengti tokios pat katastrofos, jei dangaus kūnas kristų į megapolį.
(2) 2008-02-17 2
Gali atrodyti beprotiška, tačiau ši nuotrauka nėra foto montažas. Joje esantis žmogus plaukioja vadinamajame "Velnio baseine" (angl. "Devil’s Pool") - tai natūralus uolų darinys pačiame Viktorijos krioklio (Zimbabvė) viršuje, 108 metrų aukštyje. "Baseine" įmanoma maudytis tik tarpe tarp rugsėjo ir gruodžio, nes tada vandens lygis būna pakankamai žemas, kad ekstremalių pojūčių pasiilgę lankytojai saugiai galėtų priplaukti prie pat pakraščio.
(6) 2008-03-03 0
Aliaskoje įvykęs naftos išsiliejimas iš tanklaivio "Exxon Valdez" buvo didžiausia tokio tipo gamtinė katastrofa Amerikos istorijoje. Neseniai ši tragedija atgijo dar kartą - kompanija "Exxon" po 19 metų vilkinimo atsisakė sumokėti maždaug 2,5 milijardo dolerių baudą motyvuodama 1818 metų "precedentu". Tačiau ar žinojote, jog nors "Exxon Valdez" užplaukus ant seklumos, į jūrą išsiliejo 42000 kubinių metrų (42 milijonai litrų) neapdirbtos naftos, tai buvo tik 34-as paga...
(17) 2008-06-12 -1
Šokiruojančios iš palydovų darytos Afrikos nuotraukos liudija, kad „juodajame žemyne“ nepraprastai sparčiai nyksta miškai, ledynai ir ežerai, skelbia britų dienraštis „Daily Mail“.
(14) 2008-12-29 0
Daugelis interneto vartotojų sutinka, kad "Google Earth" yra fantastiška geografinė sistema. Negana to, geriausia jos savybė pradeda ryškėti tik dabar: su "Google Earth" dirbęs mokslininkas netikėtai aptiko nežinomą "žalią lopinėlį", kuris pasirodė esąs neištyrinėtas miškas su gausybe mokslui nežinomų gyvūnų ir augalų rūšių.
(18) 2008-09-28 0
Remiantis nauja Baylor universiteto religijos studijų instituto apklausa, daugiau nei pusė amerikiečių tiki, kad jų gyvenime jiems yra padėję angelai sargai.
(6) 2008-06-02 2
Taip jau atsitiko gyvenime, kad teko pabūti dviejose lietuvių itin pamėgtose „tėvynėse“ – Airijoje ir Ispanijoje. Teko ne tik pabūti, bet ir pagyventi, pasimokyti, padirbti, pamatyti šalį iš vidaus, susipažinti su vietos tradicijomis bei papročiais, pabendrauti su vietiniais gyventojais – taip sakant, pažinti šalį ir jos dvasią iš vidaus.