Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Didžiausių pasaulio miestų problemos (Geografija | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-05-07 6
<em>Miestai visada traukė kūrybiškus, iniciatyvius žmones – čia sukoncentruoti ištekliai suteikdavo jiems galimybę realizuoti savo potencialą. Iš to nauda ir miestui. Tačiau, kaip galima n
(5) 2016-10-27 26
Kinijoje yra daug megapolių, kurie yra vieni didžiausių miestų pasaulyje. Tačiau Kinijai to neužtenka – šalies valdžia nori prijungti kelis prie Pekino esančius megapolius ir paversti Pekiną didžiausiu pasaulyje miestu, kurio gyventojų skaičius prilygtų trečdaliui JAV populiacijos.
(1) 2016-06-17 22
2008 m. pirmą kartą žmonijos istorijoje daugiau nei pusė visų pasaulio gyventojų gyveno miestuose. Urbanizacijos procesas nesustabdomas ir vyksta visuose žemynuose. Miestų įtaka politikai ir ekonomikai vis didėja, o valstybės tampa tik miestų sąjungomis. Pasaulis grįžta prie panašios santvarkos, kokia buvo antikinės Graikijos laikais.
(0) 2014-04-18 1
Po šešiolikos metų pasaulis bus neatpažįstamai pasikeitęs – didesnę nei dabar visuomenės dalį sudarys vyresnio amžiaus žmonės, kurie susitelks miestuose ir bus įvaldę pažangiausias technologijas. Daugumą šalių kamuos skolų, aplinkosaugos ir išteklių trūkumo problemos, o pasaulio ekonomikoje iškils nauji galios centrai – šiuo metu sparčiai besivystančios valstybės.
(0) 2013-07-19 0
Detroitas – pats didžiausias Amerikos miestas, pradėjęs bankroto procedūras. Jo skolos siekia mažiausiai 15 mlrd. dolerių (39,53 mlrd. Lt), skelbia BBC.
(48) 2013-02-12 2
Žmonijos istorijoje tai yra didžiausia masinė migracija: Kinijos populiacija persikelia į miestus tokiais tempais, kad iki 2030 metų maždaug kas aštuntas planetos gyventojas gyvens Kinijos mieste, rašoma „The Atlantic“.
(0) 2013-02-08 0
Šiluma, kylanti į dangų virš tokių megapolių, kaip Niujorkas, Paryžius ar Tokijas, gali šildyti žiemos orus labai dideliais atstumais, pavyzdžiui, kai kuriose Aliaskos srityse, Kanadoje ar Sibire. Tokią išvadą paskelbė Scrippso okeanografijos instituto (JAV) mokslininkai. Pasak jų, toks tolimų miestų šilumos poveikis, nors ir labai nedidelis, vis dėlto yra realus ir prisideda prie vidutinės temperatūros žiemos metu padidėjimo.
(0) 2012-10-23 3
Kasdien pasaulio žiniasklaida praneša apie įvykius Artimuosiuose Rytuose, euro zonos skolų krizę ar JAV prezidento rinkimų kampaniją. Išvardinti reiškiniai tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi ir kone kiekvienas turi susiformavęs savo nuomonę šiais klausimais.
(6) 2012-10-10 5
Įvardyti didžiausią pasaulio miestą gali būti ne taip jau ir paprasta. Ar tai – didžiausias savo teritorija miestas? O gal gyventojų skaičiumi? O gal – gyventojų tankumu?
(1) 2012-07-11 1
Po keturių dešimtmečių mūsų pasaulyje bus jau daugiau nei 9 mlrd., rodo tyrimai. Sparčiai plečiantis urbanizacijai ateityje galime tikėtis sumažinti skurdą, tačiau Žemės lauks nauji iššūkiai.
(0) 2011-11-25 0
Seulas užėmė pirmąją vietą „išmaniausių“ pasaulio miestų sąraše, kurį sudarė bendrovė „Ericsson“ drauge su konsultavimo bendrove „Arthur D. Little“, ketvirtadienį praneša Pietų Korėjos žiniasklaida.
(3) 2010-07-02 0
Piktintis transporto grūstimis įprasta netgi didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau tai, ką tenka automobilininkams piko valandomis patirti Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje iš tiesų yra juokinga palyginus su tuo, ką priversti iškęsti Pekino, Maskvos ar Johanesburgo gyventojai.