Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Įdomusis mokslas
(0) 2017-07-27 0
Nuo mažens esame mokomi, kad rankas plauti yra būtina. Ypač prieš sėsdami valgyti visada kruopščiai plauname rankas, tikėdami, kad taip užkertame kelią ligoms. Bet ar tikrai? Skeptikai pastebi, kad rankomis jau seniai nebevalgome, o ir bakterijos mus pasiekia pačiais įvairiausiais būdais. Ar rankų plovimas prieš valgymą tikrai toks svarbus?
(0) 2017-07-26 31
Šiais laikais daugelis žmonių mano, kad berniukai užauga vyrais, o mergaitės moterimis dėl tam tikrų kultūrinių vaikų auklėjimo bruožų. Tai yra, mes nuo vaikystės esame maitinami su lytimi susijusiais stereotipais ir, kaip daugelis mano, išmokstame juos priimti. Tačiau dabar mokslininkai tuo abejoja – tai ar vyrų ir moterų mąstymo skirtumai yra prigimtiniai?
(8) 2017-07-26 52
Nors pasaulyje yra milijonai mokslininkų, besigilinančių į skirtingas sritis, vis dar egzistuoja nemažai neištirtų sferų. Ir nors jau yra nemažai atsakymų, kuriais galima pasitikėti 100 procentų, mokslas vis dar tikrai neturi visų visų atsakymų į kylančius klausimus.
(7) 2017-07-25 38
Daugybė žmonių užaugo žiūrėdami animacinius filmukus apie dinozaurus. Keliautojas laiku pasiklysta ir susivokia esąs tiesiai priešais nuožmųjį plėšrūną tiranozaurą, kuris nelaimėlį būtinai iš karto pastebi ir kėsinasi suėsti. Ką jam reikėtų daryti? Ar žmogui reikėtų bėgti nuo tiranozauro ar geriau nejudėti?
Rubrika: Apie gamtą
(2) 2017-07-25 20
Mums įprasta manyti, kad norint anksti pabusti reikia eiti miegoti kiek įmanoma anksčiau. Iš dalies tai yra tiesa - ilgesnis miego laikas yra svarbus. Tačiau ir paros laikas, kuomet eisite miegoti, yra svarbus veiksnys. Kada turėtumėte eiti miegoti, jei norite pabusti 7 valandą ryte ir jaustis žvalūs?
(1) 2017-07-25 -3
Mokslininkai iš Kalifornijos sukūrė daugkartinio naudojimo popierių. Įdomu tai, kad jame rašoma ne rašalu, o šviesa.
Rubrika: Fizika
(0) 2017-07-24 16
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
(0) 2017-07-21 21
Kalifornijos mieste bus išleista 20 mln uodų. Tai gera naujiena.
(3) 2017-07-21 35
Jei tai nuskambėjo kaip makabriškas būdas baigti savo dienas, nusiraminkite, straipsnis ne apie tai ką pagalvojote. Ir tai tikrai ne senoji medicina gerinanti virškinimą ar žadanti suteikti akinančią šypseną iš praeito amžiaus pradžios reklamų. Urano stiklas yra gaminys turintis „magiškų savybių“. Ir gal net kartais jį vartėte savo rankose kaip gražiai atrodantį stiklo gaminį. Tik nežinojote kas tai yra.
(0) 2017-07-21 85
Įsivaizduokite, kad kokybiškai išsivalyti dantis sugaištumėte vos 10 sekundžių ryte ir vakare, o gaunamas rezultatas pranoktų jūsų lūkesčius. „Amabrush“ projektas, pradėtas „Kickstarter“ platformoje, sulaukė neįtikėtino susidomėjimo, ir panašu, kad artimiausiu metu taps viena geidžiamiausių burnos higienos prekių.
(0) 2017-07-21 -5
NASA Marse įkūrė koloniją, kur vergauja vaikai. Kinų kosminis aparatas Mėnulyje užfiksavo ateivių gyvenvietę. Išvaizdą keičiantys reptiloidai gali užvaldyti žmonių protus ir valdo pasaulį. Iš kur randasi tokios pasakos ir – svarbiausia – kodėl jos taip staigiai ir plačiai išplinta?
Rubrika: Matematika
(0) 2017-07-20 14
Kad ir kaip būtų keista, žmonės vis dar prastai pažįsta savo kūną. Kartais šis žinių neturėjimas kelia rimtas problemas, o kartais tik gimdo juokingus internete plačiai paplitusius mitus apie skirtingas organizmo dalis. Ar esate girdėję teiginį, kad tris paras tamsoje praleidęs žmogus apaktų? Ar tai tiesa? Neskubėkite su atsakymais - tikrasis gali jus nustebinti,
(0) 2017-07-20 35
Mokslininkai tyrinėja Ispanijos pilietinio karo kapavietes Ispanijos šiaurėje. Radinių jau aptikta įvairių, tačiau labiausiai nustebino dešimtys puikiai išsilaikiusių smegenų. Kaip taip nutiko, kad drėgnoje žemėje buvusios smegenys per daugiau nei 80 metų visiškai nesuiro? Nors radinys suglumino mokslininkus, paaiškinimas jau rastas.
(0) 2017-07-20 10
Ugninės skruzdėlės labai domina mokslininkus. Šie mažyčiai gyvūnai moka labai organizuotai elgtis, nors jų bendravimo struktūra yra visiškai nežinoma. Pavyzdžiui, potvynio atveju skruzdėlės iš savo kūnų pasigamina plaustus, kurie jas nuneša į sausumą. Arba pasinaudoja žolės stiebu bokštui pastatyti. Kaip joms tai pavyksta? Kodėl mokslininkams tai taip įdomu?
Rubrika: Apie gamtą
(1) 2017-07-20 15
Mokslo svarba sprendžiant šiuolaikinės visuomenės problemas greičiausiai niekas neabejoja. Visuomenės senėjimas kelia ypatingai didelius iššūkius sveikatos apsaugos sistemai, su kuriais padeda tvarkytis biomedicininės inžinerijos atradimai. Jais gali pasigirti ir Lietuvos mokslininkai.
(5) 2017-07-19 27
Astronomai teigia aptikę „keistus signalus“, sklindančius iš mažos, blausios žvaigždės už 11 šviesmečių nuo Žemės.

Paslaptinguosius signalus tyrėjai užfiksavo gegužės 12 dieną Arecibo observatorijoje, milžinišku radioteleskopu, įrengtu dauboje Puerto Rike.

(2) 2017-07-19 14
Ginklais prekiaujanti JAV bendrovė „West coast armory“ parodė, kas nutinka su kulkosvaidžiu ir ant jo uždėtu slopintuvu, jei šaudoma be sustojimo.
(0) 2017-07-18 5
Šiuos įrenginius animaciniuose filmuose esame matę visi. Į apačią nuspaudžiama ilga svirtis ir kažkur toli pasigirsta sprogimas, turintis pražudyti kitą filmuko personažą. Aišku, tai niekada neįvyksta, bet šie sprogdinimams skirti generatoriai yra tikri ir yra plačiai naudojami kalnakasybos pramonėje. Kaip jie veikia?
(10) 2017-07-18 52
Jei esate aistringas keliautojas, tikriausiai turite ir pasą. Šis dokumentas, įrodantis pilietybę ir tapatybę yra neatsiejama keliautojų gyvenimo dalis. Tačiau Elžbieta II paso neturi ir oficialiai teigiama, kad jai jo nereikia. Daug žmonių spėja, kad tai tik arogantiškas pareiškimas, kad ją ir taip visi pažįsta, tačiau priežastis yra visai kita. Kokia? Ar ir kiti karališkosios šeimos nariai neturi pasų?
(0) 2017-07-17 12
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
(6) 2017-07-17 58
Thomas C. Corley penkerius metus tyrinėjo milijonierius, kurie savo turtus susikrovė dirbdami samdomą darbą. Analitikas pasikalbėjo su 233 turtingais žmonėmis, iš kurių 177 savo milijonus uždirbo patys. Ilgi tyrimai, medžiagos analizavimas ir ne viena bemiegė naktis Corley leido sukondensuoti išgirstas istorijas į 6 esmines taisykles.
(0) 2017-07-16 13
Šiandien degtukai toli gražu nėra vienintelis ir patogiausias įrankis norint greitai įžiebti ugnį. Tačiau jų išradimas XIX a. buvo kur kas didesnis įvykis, nei būtų galima pagalvoti – juk pirmą kartą nuo ugnies atradimo žmonės sukūrė greitą ir lengvą būdą ją įkurti.
(0) 2017-07-15 -4
Vasara būtų pats metas iš spintų išsitraukti vandens pistoletus. Tiesa, gal ne ši vasara, kai savo artilerijos pabūklus išsitraukė dangus, kuriam pagal bombardavimo vandeniu jėgą lygių nėra. Nors gal dabar ir yra: buvęs NASA inžinierius Markas Roberis, pakreipęs savo karjerą „Youtube“ vaizdo įrašų kūrimo kryptimi, pagamino patį galingiausią pasaulyje vandens šautuvą, rašo „The Verge“.
(0) 2017-07-14 14
Kai kalbama apie kraujasiurbius, dažniausiai pagalvojame apie erkes, uodus, dėles ar šikšnosparnius. Tačiau egzistuoja paukštis, žymiai baisesnis už visus aukščiau išvardintus kraujasiurbius kartu sudėjus.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-07-13 38
Didžiausias Saturno palydovas galėtų tikti žmonių gyvenimui – jei tik būtų elektros. Laimei, analizė rodo, kad Titane yra keli energijos šaltiniai, kurie vieną dieną galėtų aprūpinti visai nemenką žmonių koloniją.
(1) 2017-07-13 23
JAV mokslininkai sukūrė mobilų telefoną, kuris veikia be akumuliatoriaus. Internete pasirodė mokslininkų paviešintas vaizdo įrašas su instrukcijomis, kaip telefoną reikia naudoti, rašoma „The Next Web“.
Rubrika: Mobilusis ryšys
(1) 2017-07-13 6
Švedijos grafienė Eva Ekeblad buvo agronomė, atradusi būdą, kaip pagaminti bulvių miltus. Šis atradimas sudarė galimybes gaminti maistą be glitimo ir įvairų alkoholį, pavyzdžiui, vodką, degtinę ir bulvių vyną.
(6) 2017-07-13 -6
Kanados ir JAV mokslininkai surado priežastį, dėl kurios liberalių ir konservatyvių požiūrių žmonės negali prieit bendros nuomonės. Atitinkamą tyrimą mokslininkai paskelbė žurnale „Analyses of Social Issues and Public Policy“.
(2) 2017-07-13 6
Vėžys nustatomas dažniau, nei susituokiama arba susilaukiama pirmagimio. Tokia statistika įvertinta Jungtinėje Karalystėje, tačiau mokslininkai teigia, kad ši tendencija apima vis daugiau šalių.
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į