Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Įdomusis mokslas
(0) 2017-04-25 9
Taip tikriausiai yra nutikę ir jums. Atidarote tik vakar pirktos duonos maišelį, o ant pirmos riekės jau matote melsvus pūkuotus taškus - duona supelijo. Tačiau juk mus mokė, kad maisto švaistyti nevalia, o pelėsis tai dar ne pasaulio pabaiga, todėl dėmę galima tiesiog nupjauti. Bet ar taip elgtis protinga? Mokslininkai teigia, kad dažnai taip darydami apie šį tą nepagalvojame.
(0) 2017-04-25 0
Lipnia juosta plikų laidų izoliuoti dar greitai nenustosime, tačiau elektrai laidus plastikas, už kurio atradimą buvo suteikta Nobelio premija, gali suteikti galimybių, į kurias dabar žvelgiame kaip į tolimos ateities perspektyvas.
(0) 2017-04-24 9
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
(3) 2017-04-24 38
Plikasis smėlrausis yra labai keistas gyvūnas, jau kurį laiką mokslininkams neduodantis ramybės. Ne, ne dėl gana nepatrauklios išvaizdos. Nors plikasis smėlrausis tikrai pritiktų ir siaubingame košmare, jis pasižymi ir kitomis neįtikėtinomis savybėmis. Jis atsparus vėžiui, nejaučia skausmo ir, kaip paaiškėjo dabar, energiją gaminasi visai kitaip nei kiti žinduoliai.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-04-21 -1
Indianos universiteto (JAV) mokslininkai susidomėjo, kodėl žmonėms taip patinka kurti ir skaityti įvairius internete plintančius memus, demotyvacijas bei kompiuterinėmis programomis pakoreguotus kitokius paveikslėlius. Negana to, iš Nacionalinio mokslo fondo universitetas gavo nemenką sumą, skirtą atsakyti į minėtą klausimą.
Rubrika: IT
(0) 2017-04-21 24
Naujai atrasta planeta yra geriausia ir tinkamiausia vieta aptikti ateiviams, skelbia mokslininkai. Super-žemė turi kodinį pavadinimą LHS1140b.
(5) 2017-04-20 11
Žemė yra apvali, Merkurijus yra karščiausia planeta, o Saulė – geltona. Tikriausiai, galvojate, kad tai yra paprasti ir visiems žinomi faktai, tačiau dažnai visuomenėje paplitę faktai apie Saulės sistemą bei kosmosą yra neteisingi.
(1) 2017-04-19 1
Internete įvairūs namų sąlygomis atliekami eksperimentai yra gana populiarūs. Kai kurie entuziastai namuose atlieka ir gana sudėtingus bandymus, o kiti tenori pagaminti ką nors smagaus. Pavyzdžiui, vienas vyras pademonstravo, kaip mažas „Coca-Cola“ butelis gali virsti galinga raketa. Nors šio eksperimento namie kartoti nereikėtų, jis yra labai įdomus, o vaizdo įrašas - gana įspūdingas.
(0) 2017-04-19 5
Apie probiotikus kalbama seniai ir vis tik dar daug ko apie juos nežinome. Dailymail.co.uk pateikia 13 esminių faktų apie probiotikus.
(2) 2017-04-18 -7
Oliveris O’Reilly bandė išmokyti savo dukterį savarankiškai užsirišti batų raištelius ir staiga jam į galvą šovė mintis: jis nė neįsivaizduoja, dėl ko batraiščiai kartais ima ir atsiriša. O paieškojęs internete jis suprato, kad apskritai niekas nežino atsakymą į šį klausimą. Taigi, iššūkis buvo priimtas, rašo nature.com.
(0) 2017-04-18 -7
Socialiniuose tinkluose žaibišku greičiu išpopuliarėjo vaizdelis, kuriame vyras sugalvojo praverti 9 metų senumo velykinį kiaušinį.
(0) 2017-04-17 14
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
(1) 2017-04-17 -2
Vakare nusprendusi baseine paplaukioti pora, buvo užpulta beveik dviejų metrų ilgio krokodilo.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-04-17 -3
Nuo karališkųjų dvaro rūmų Renesanso Europoje iki penktojo dešimtmečio roko žvaigždžių – nuo šių garsių žmonių kraujomaišos istorijų jūsų oda pašiurps.
(3) 2017-04-14 9
JAV suvaidino didžiulį vaidmenį skleidžiant kramtomosios gumos populiarumą visame pasaulyje. Antrojo pasaulinio karo metais JAV kariai ją dovanojo žmonėms Europoje, Afrikoje ir kitur. Ko gero dar daug kam nežinoma ir tai, kad kramtomoji guma padeda įveikti akių ašarojimą, pjaustant svogūnus, tačiau ar kramtomoji guma yra sveika organizmui? Šiandien parduotuvių lentynose jų pasirinkimas itin gausus: kokių tik nori spalvų, skonių ir... gausybė naujų pavojų sveikatai, teigiama draxe.com.
(4) 2017-04-12 26
Įsivaizduokite, kad esate astronautas ir vykdote suplanuotą misiją - ką nors taisote Tarptautinės Kosminės Stoties išorėje. Jums šis darbas - vienas malonumas, tačiau esate atsargus. Visgi, jus laikantys diržai staiga atsipalaiduoja, ir jūs tolstate nuo kosminės stoties. Ką darytumėte? Būtent tokios situacijos tikimybė paskatino gandus, kad astronautai nešiojasi savižudybei skirtas kapsules. Bet ar tai tiesa?
(8) 2017-04-12 20
Savo tarnybą Gunteris Grassas aprašė prisiminimų knygoje „Svogūno lupimas“. G. Grassui buvo 12 metų, kai prasidėjo Antrasis pasaulinis karas. Augęs prie Baltijos jūros, apie karą girdėjęs tik iš nacistinės Vokietijos žiniasklaidos priemonių, 15 metų jis savanoriškai bandė įstoti į povandeninį laivyną, tačiau ten jo nepriėmė, o 17 metų pašaukė tarnauti į tankų diviziją Dresdene.
(0) 2017-04-12 12
Daugybė jaunų tėvų labai gerai žino, ką reiškia bemiegės naktys, kai kūdikis nesiliauja verkti, o vienintelis būdas mažylį užmigdyti – pasivažinėti automobiliu. Blausios šviesos, lengvas supimas ir ramus variklio burzgimas paprastai padeda kūdikiams nurimti ir mažyliai užmiega. Dabar vaiką bus galima tokiu pat būdu užmigdyti ir neišėjus iš namų, neaukojant savo pačių brangaus miego laiko.
(0) 2017-04-11 -4
Liudvikas Van Bethovenas - vienas garsiausių pasaulio kompozitorių, visiems laikams įėjęs į klasikinės muzikos istoriją. Jo sukurtos sonatos tikriausiai taip ir nepaliks pasaulinio garso orkestrų repertuaro, tačiau dažniausiai žmonės apie Bethoveną prisimena kai ką kito - jis gyvenimo pabaigoje apkurto ir savo kūrinių nebegirdėjo. Visgi, buvo ne visai taip - jis naudojosi muzikos perdavimu kaulais. Šiuo principu pagrįstas technologijas dabar neįtikėtinai pigiai galite naudoti ir jūs.
(0) 2017-04-10 13
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
->
(2) 2017-04-10 8
YouTube kanalo Hydraulic Press Channel savininkai senokai buvo sutikę savęs vertą priešininką. Tad šį kartą po presu atgulė priekalas. Apibendrinant – netikėkite, ką šneka žmonės apie priekalų stoiškumą. Sunku patikėti, koks tai mobilus objektas.
(0) 2017-04-10 16
Internete gausu įvairių patarimų kaip pagerinti sveikatą. Nors dauguma jų yra labai paprasti ir aiškūs, kai kurie yra mažų mažiausiai keisti. Atrodo, kad jų autoriai juokiasi iš savo skaitytojų ar skleidžia už liaudies mediciną prastesnes tiesas. Kaip nauji batai gali seksualinį gyvenimą? Kas fizinei energijai atstatyti galėtų pasitelkti bėgimą? Ir kaip galvos skausmą galima numalšinti be vaistų? Visgi, mokslas kai kuriuos tokius keistus patarimus patvirtina.
(0) 2017-04-10 27
1816 metais prancūzų gydytojas René Laennecas savo kabinete turėjo jauną pacientę moterį. Ji atėjo skųsdamasi skausmais krūtinėje, o jos situacijos apibūdinimas sufleravo, kad ji turi širdies ligą, tačiau R.Laennecas nežinojo, kaip šią hipotezę patvirtinti.
(0) 2017-04-10 12
Kalifornijos Berklio universiteto mokslininkai rado būdą, padėsiantį visiems, kurie mirtinai bijo švirkšto adatos dūrio.
(3) 2017-04-08 12
Ankstyvojoje aviacijos istorijoje būta nuostabių idėjų, kaip būtų galima pakilti į orą, bet galiausiai skraidančioms mašinoms įsigalėjo brolių Wrightų dizainas. Tačiau tai nereiškia, kad lėktuvas gali pakilti į dangų tik dviem įprastiniais sparnais.
(0) 2017-04-07 14
Astronomai aptiko egzoplanetos, vadinamosios superžemės, GJ 1132b atmosferą. Mažos masės superžemės – dydžiu ir mase į Žemę panašiausių planetų – atmosfera aptikta pirmą kartą. Taigi, tai svarbus gyvybės pėdsakų aptikimo egzoplantose žingsnis. Komanda, kurią sudaro Max Planck astronomijos instituto tyrėjai, 2,2 m ESO/MPG teleskopu Čilėje padarytuose žvaigždės GJ 1132 atvaizduose išmatavo nežymų žvaigždės pritemimą, kai planeta ir jos atmosfera tranzito metu sugėrė žvaigždės šviesą.
(0) 2017-04-07 20
20-30 mln metų senumo kraujo prisisiurbusią erkę gintaro gabalėlyje rado Oregono universiteto garbės profesorius George Poinar, Jr. Šios erkės vakarienė – pirmoji rasta primatų kraujo iškasena. Be to, kraujas dar pasirodė esantis užkrėstas Babesia pirmuonimis, egzistuojančiais ir dabar. Straipsnis apie trumą publikuotas Journal of Medical Entomology žurnale.
(0) 2017-04-07 17
Žemė yra apvali, Merkurijus yra karščiausia planeta, o Saulė – geltona. Tikriausiai, galvojate, kad tai yra paprasti ir visiems žinomi faktai, tačiau dažnai visuomenėje paplitę faktai apie Saulės sistemą bei kosmosą yra neteisingi.
(0) 2017-04-07 17
Kruvinasis krioklys yra ryškiai raudonas krioklys, trykštantis pro Antarktidos ledą. Jo aukštis siekia 5 aukštų pastatą, šniokščiantis McMurdo sausojo slėnio regione, vienoje šalčiausių vietovių Žemės planetoje. Šią vietą gan dažnai mokslininkai lygina su Marso dykumomis. Tačiau kodėl šioje vietovėje trykštantis krioklys yra kraujo spalvos?
Rubrika: Apie gamtą
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į