Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

Neįtikėtina: epilepsijos priepuolį pavertė muzika (Video)

2015-03-12 (0) Rekomenduoja   (21) Perskaitymai (816)
    Share

Kai žmogų ištinka epilepsijos priepuolis, jo smegenų elektromagnetinė veikla drastiškai sustiprėja. Programuotojas ir menininkas Brianas Foo atliko muzikinį eksperimentą – epilepsija sergančios mergaitės smegenų bangas, užfiksuotas encefalogramoje priepuolio metu, pavertė muzikiniais garsais.

Tai tapo unikalia galimybe klausytojams geriau suvokti, kokio masto pokyčiai vyksta žmogaus smegenyse per priepuolį.

„Visada žavėjausi tuo, kas vyksta smegenyse, mūsų sudėtingiausiame ir ypatingame organe, – prisipažino menininkas. – Mane domino, kaip, pasitelkus muziką, sukurti empatijos ryšį tarp dviejų žmonių, kur klausytojas galėtų „pajusti“, kas vyksta kito žmogaus smegenyse“.

B.Foo pasirinko rapsodijos formą – šio laisvos formos muzikos kūrinio struktūra geriausiai leidžia atspindėti nervinę veiklą. Skirtingus encefalogramos duomenis atspindėjo kūrinio muzikos srautas ir intensyvumas.

Pavyzdžiui, menininkas nusprendė, jog, atsiradus smegenų bangoms su didelėmis amplitudėmis, įsijungs daugiau dainininkų ir garsesnių instrumentų, aukšto dažnumo atkarpomis styginiai instrumentai gros aukščiau, o kai skirtingų smegenų regionų bangos atitiks vienos kitas, mušamieji skambės kaip varpeliai.

„Nusprendžiau konstruoti savo garsus aplink žmogaus balsą, nes tai labai žmogiškas dalykas“, – aiškino B.Foo. Jo naudojami garsai primena tikrus žodžius ir frazes, tačiau tikrovėje tokie žodžiai neegzistuoja.

Atskiri segmentai buvo iškarpyti iš kitų muzikos kūrinių ir kompiuterine programa sujungti į bendrą visumą, kurią B.Foo pavadino „Pilkąja rapsodija“ („Rhapsody in Grey“).

 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(22)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(21)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
91(5)
57(0)
45(5)
36(0)
20(0)
15(7)
12(0)
Savaitės
107(14)
76(0)
73(6)
63(1)
Mėnesio
156(0)
133(27)
125(0)
111(5)
110(0)