Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

Kaip atrodo tikras Toro kūjis: pakelti gali tik išrinktieji (Video)

2015-10-15 (6) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (55)
    Share

Elektros inžinierius, panaudojęs galingus elektromagnetus ir pirštų atspaudų skaitytuvą, savomis rankomis pasigamino legendinį skandinavų dievo Toro kūjį Mjolnirą, kurį nuo žemės atkelti gali tik tie, kurie yra verti, rašo cnet.com.

Skandinavų dievybės Toro, pastaruoju metu vėl išpopuliarėjusio kino ekranuose ir amerikietiškuose komiksuose, kūjį Mjolnirą gali pakelti tik tie, kurie yra to verti. Tuo tarpu visi neverti (iš esmės – visi, kas nėra Toras ir dar vienas kitas herojus, kuriam privilegiją suteikia filmų scenaristai ar komiksų autoriai) net iš visų jėgų besistengdami Mjolniro net pajudinti nesugeba.

Būtent tokiomis savybėmis pasižymintį Toro kūjį sukūrė elektros inžinierius Allenas Panas, „Youtube“ turintis savo vaizdo įrašų kanalą „Sufficiently Advanced“.

Kad kūjis būtų nepajudinamas, inžinierius panaudojo galingus elektromagnetus. Į kūjo galvą jis sutalpino mikrobangų krosnelės transformatoriaus elektromagnetą, kuris elektrą verčia magnetiniu lauku. Toks magnetas sukuria labai galingą magnetinę trauką – pakankamai galingą, kad magnetą padėjus ant metalinio paviršiaus (kuris nejudamai pritvirtintas prie žemės, pavyzdžiui, užrakintas kanalizacijos dangtis) jo atkelti nesugeba net ir stiprūs vyrai.

Tuo tarpu kūjo rankenoje įtaisytas talpinis prisilietimo jutiklis, kuris prijungtas prie „Arduino Pro Mini “ platformos ir kietakūnės rėlės, kuri atlieka jungiklio vaidmenį. Kai tik kas nors pagriebia rankeną, įsijungia elektromagnetas, prirakinantis kūjį prie metalinio paviršiaus, ant kurio jis padėtas.

Tačiau elektromagnetą galima išjungti, jeigu piršto atspaudo jutiklį paliečia A. Pano nykštys. Kai kūjį pagriebia pats inžinierius, magnetas įsijungia, bet kai nykštys uždedamas ant jutiklio – magnetas išsijungia, o kūjį be didesnių sunkumų galima pakelti.

Savo išradimu A. Panas nudžiugino Venecijos paplūdimio Kalifornijoje lankytojus – nė vienas iš atsitiktinių praeivių nesugebėjo įveikti inžinieriaus iššūkio ir pakelti kūjį nuo žemės. Bet vienas iš praeivių buvo pakankamai pastabus, kad pamatytų, kaip tiksliai kūjį kelia A. Panas ir suprastų, kur šuo pakastas.

Dabar inžinieriui belieka sugalvoti būdą, kaip sukelti žaibavimą ir atgal į ranką susigrąžinti mestą kūjį.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(16)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(13)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
24(2)
24(0)
21(0)
19(0)
18(0)
17(0)
16(0)
12(2)
10(0)
Savaitės
73(1)
71(0)
63(0)
61(0)
56(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)