Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

10 dalykų, kurių negalima dėti į mikrobangų krosnelę - geriau jau pamirškite įpakavimus

2017-10-17 (6) Rekomenduoja   (-9) Perskaitymai (330)
    Share

Mikrobangų krosnelė yra puikus išradimas. Joje galima lengvai pašildyti ar net pagaminti įvairų maistą. Tačiau ne bet ką saugu šildyti mikrobangų krosnelėje. Pateikiame jums dešimt dalykų, kurių jokiu būdu neturėtumėte ten dėti, kad ir kaip skubėtumėte.

1. Kiaušiniai

Šiuo metu internete labai populiarus patarimas, kaip mikrobangų krosnelėje paruošti kietai virtus kiaušinius. Tačiau interneto svetainėje „Aol.“ įspėjama verčiau to nedaryti, kad ir kaip patraukliai toks kiaušinių gaminimo būdas atrodytų neturiems laiko.

Mikrobangų krosnelė spinduliuoja radijo bangas, kurios nukreipia karštį tiesiai į maistą. Dėl to iš kiaušinio po lukštu gali išsiskirti daug garų ir jis gali tiesiog susprogti.

2. Polistirolas

Turbūt kiekvienas girdėjote įspėjimus nedėti plastiko į mikrobangų krosnelę. O polistirolas, į kurio pakuotes paprastai supakuojamas maistas išsinešti, kaip tik ir yra plastiko rūšis.

Jeigu į mikrobangų krosnelę įdėsite polistirolo pakuotę, ji ims keisti formą, tarytum tirptų.

Nors techniškai šildoma pakuotė netirpsta, ji išskiria nuodingas chemines medžiagas, kurios gali patekti į viduje esantį maistą, o per jį – į jūsų organizmą.

3. Tuštuma

Kai įjungiate tuščią mikrobangų krosnelę, ji sugeria savo pačios spinduliuojamas radijo bangas. Kadangi krosnelėje nieko nėra, ji gali arba sugesti, arba, dar blogiau, užsidegti.

4. Aitriosios paprikos

Jeigu bandysite šildyti aitriąsias paprikas mikrobangų krosnelėje, iš jų išgaruos kapsicinas – medžiaga, suteikianti aštrumo.

Atidarius mikrobangų krosnelės dureles šios medžiagos garai gali pasklisti ir pradėti deginti jums gerklę bei akis.

Tad vardan savo pačių gerovės verčiau aitriųjų paprikų mikrobangų krosnelėje nešildykite.

5. Vaisiai

Mikrobangų krosnelėje nereikėtų šildyti ir daugelio vaisių. Taip šildomos vynuogės gali sprogti ir net tapti gaisro priežastimi. Net razinos gali pradėti rūkti ir, galiausiai, sugadinti jūsų krosnelę.

6. Aliuminio folija

Aliuminio folija yra metalo rūšis ir, kaip bet kuris kitas metalas, mikrobangų krosnelės viduje gali sukelti gaisrą.

Siekiant nuo to apsisaugoti, išvyniokite maistą iš folijos, prieš jį dėdami į mikrobangų krosnelę.

Geriausia maistą šildyti specialiai mikrobangų krosnelėms skirtuose induose.

7. Vanduo

Distiliuotas vanduo be jokių priedų gali įkaisti iki virimo temperatūros, bet neužvirti. Ramiai atrodantis vanduo bus nepavojingas tol, kol į jį ko nors neįdėsite - šaukštelio, arbatos pakelio, cukraus ar panašiai. Tuomet virimo reakcija prasidės labai greitai, tarsi sprogimas.

8. Jogurto, grietinės ar sviesto indeliai

Šie indeliai yra vienkartinio naudojimo. Kadangi jie neskirti mikrobangų krosnelėms, kaitinami jie gali pradėti lydytis, o pavojingos cheminės medžiagos patekti į jūsų maistą.

9. Duona

Ji nesugadins jūsų mikrobangų krosnelės, bet toks gaminimo būdas be abejonės sugadins jūsų duoną. Kaitinama mikrobangų krosnelėje duona tampa drėgna ir sunkiai kramtoma. Tokios niekas nenorės ragauti. Bet nesijaudinkite, jeigu taip nutiko jums.

Situaciją galima lengvai ištaisyti, palaikius duoną kelias minutes orkaitėje. Ten ji vėl įgis norimą išvaizdą ir tekstūrą.

10. Neuždengtas padažas

eigu skubate, ant padažo viršaus uždėkite bent popierinį rankšluostį. Antraip, jeigu bandysite bet kokį padažą šildyti be dangtelio, tai sukels virtuvėje didžiulę betvarkę ir niekas to nenorės valyti.

Taigi, nors mikrobangų krosnelė gali padėti sutaupyti marias laiko, ji taip pat gali būti labai pavojinga. Atsižvelgdami į šiuos patarimus apsisaugosite nuo bėdos ir nesukelkite netvarkos ar, dar blogiau, gaisro savo virtuvėje.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(22)
Reitingas
(-9)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(1)
29(1)
21(0)
21(4)
20(0)
15(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
116(1)
110(20)