Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Pagal perskaitymų kiekį

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2013-05-31 1
Prieš mėginant pacypauti aukščiausiomis įmanomomis savo balso natomis, verta įsidėmėti, jog vargu ar jūsų kakarinėje slypi tiek galios, kad ja išmaltumėte kambario langus. Visgi daužyti stiklus balsu – nieko stebuklingo. Tai prieš "Discovery Channel" filmavimo kameras yra įrodęs roko dainininkas Džeimis Vendera (Jamie Vendera).
(32) 2013-08-16 10
<p style="font-style:italic">Rea­ly­bė, re­lia­ty­vu­mas, prie­žas­tin­gu­mas ar lai­sva va­lia? Pa­žvel­ki­me į kvan­tų teo­ri­ją ir bent vie­nas iš šių da­ly­kų tė­r
(0) 2013-05-21 0
"Stiklas nėra kristalas ir nėra kietas kūnas, nes jis nėra užšaldytas – savo savybėmis kambario temperatūros stiklą derėtų laikyti ne kietu kūnu, o skysčiu", - rašo "Scientific American". Išeitų, jog langai, pro kuriuos žvelgiame į kiemą ar gatvę, yra skysti?
(1) 2013-12-25 9
Žmonijos istorijoje būta išties universalių genijų, sugebėjusių pasižymėti net keliose skirtingose srityse. Tokiais žmonėmis laikomi garsieji italų Renesanso veikėjai Leonardas da Vinčis (Leonardo da Vinci), Mikelandželas Buonarotis (Michelangelo Buonarroti) bei vienas iš Jungtinių Amerikos Valstijų įkūrėjų Bendžaminas Franklinas (Benjamin Franklin). Į šią kompaniją galime drąsiai įrašyti ir vieną iškiliausių Rusijos protų – universalųjį XVIII amžiaus mokslininką, menininką bei kultūros veikėją Michailą Vasiljevičių Lomonosovą (Михаи́л Васи́льевич Ломоно́сов).
(5) 2013-06-17 0
Daugeliui neabejotinai kelia nuostabą faktas, kad kai kurie žinduoliai, kaip antai banginiai, net iki valandos geba išbūti po vandeniu nekvėpavę, kai kiti, tokie kaip mes, žmonės, to nepajėgia. Britų biologai išsiaiškino šio reiškinio priežastis.
(12) 2013-01-18 0
Jau ne vieną šimtmetį žmonijai ramybės neduoda klausimas – kodėl mėnulis arti horizonto atrodo gerokai didesnis nei kybodamas zenite? Saskaehanos universiteto (Susquehanna University, Pensilvanija, JAV) mokslininkai Džozefas Antonidesas (Joseph Antonides) ir Toširo Kubota (Toshiro Kubota) primirštą paradoksą vėl iškėlė į dienos šviesą. Ne tik iškėlė, bet ir pateikė naują paaiškinimą.
(3) 2013-08-19 0
Įsivaizduokite, jog atsidūrėte patalpoje, kurioje visos sienos ir lubos – iš veidrodžio. Atsidūrėte begalybėje? O jei taip pavyktų atsidurti tokioje pat patalpoje iš veidrodžio, tik be kampų? Kaip viskas atrodo ir vyksta... sferinio veidrodžio viduje?
(8) 2013-05-07 2
Rytų Azija – nepaprastai gausiai žmonių gyvenamas mūsų planetos regionas. Kaip jiems tenka spaustis ir kokiuose būstuose gyventi, esame matę ne sykį. Tačiau ši fotografija į Rytų Azijos populiaciją leidžia pažvelgti iš visiškai kitokios ir stulbinamos perspektyvos: baltu skrituliu pažymėtoje Žemės vietoje žmonių gyvena daugiau nei už to skritulio ribos, t.y., daugiau nei visoje likusioje Žemės dalyje. Dar įdomiau – šiame skritulyje vandens yra daugiau nei sausumos.
(4) 2013-02-11 2
1967 metais, gerokai prieš asmeninių kompiuterių ir interneto atsiradimą, televizijos laidoje „The 21st Century“ (liet. XXI amžius) žurnalistas Walteris Cronkite‘as žiūrovams pademonstravo tų dienų futuristų viziją, kaip ateityje atrodys namai.
(14) 2013-08-12 3
Savadarbis elektromagnetinis automatas kulkas iš vamzdžio siunčia 42 m/s greičiu: spustelėjus gaiduką, kulka įstatoma į spyruoklės pavidalo vamzdį, kuriuo paleidžiama elektros srovė generuoja magnetinį lauką, o šis įgretina kulką. Įdomu? Ir puikiausiai veikia.
(1) 2013-03-02 0
Meteoritų medžiotojai pasaulio apačia vadinamoje Antarktidoje į krepšį įsimetė retą dabartiniam Pietų žemyno metų laikui radinį: 18 kg sveriantį nežemiškos kilmės uolos gabalą.
(4) 2013-03-26 1
Niujorko universitete mokosi daugybė gabių ir išradingų studentų. Visgi vienam iš jų pavyko sukurti tikrai kažką ypatingo. Bakalauro studentas išrado gelį, kuris be tvarsčių bei kitų kraujavimą stabdančių priemonių praktiškai akimirksniu sustabdo kraujavimą.
(6) 2013-06-18 1
Prieš mėnesį skelbėme, kad mokslininkai Kanadoje rado visų laikų seniausią neliestą vandens telkinį – jame buvęs vanduo kontakto su išore neturėjo maždaug pusantro milijardo metų ir tikėtasi, kad jame gali būti priešistorinės gyvybės liekanų. Visai neseniai viena iš šio telkinio atradėjų, Barbara Sherwood Lollar, parodė savo drąsą – paragavo atrastojo vandens.
(7) 2013-04-11 3
Nebūtų justi nieko ypatingo. Jei tokia kelionė būtų įmanoma, keliautojai tikrai nebūtų gniuždomi į erdvėlaivio krėslus, kaip rodoma fantastiniuose filmuose. „Erdvėlaivio viduje jaustumėtės visiškai normaliai, – aiškina Drekselio universiteto fizikas Deivas Goldbergas (Dave Goldberg). – Iki to momento, kai panorėtumėte sustoti. Žinoma, kelionės metu būtumėte besvoris, tačiau jokio greitėjimo nė nepajustumėte.“
(16) 2013-01-30 1
Gali būti, kad penkiolikmečio Merilendo valstijos (JAV) moksleivio visai nebrangiai kainuojantis išradimas išgelbės milijonus gyvybių - Džekas Andraka (Jack Andraka) išrado ankstyvas kasos vėžio stadijas diagnozuojantį testą.