Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas |
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį
|
1: Rekordinis kvantinis susietumas; 2: Senoji duona kasdieninė; 3: Drebanti Meksika atsiveria; 4: Kas galima Jupiteriui; 5: „Moraliai leistini“ kūdikiai; 6: Deimantiniai požemiai; 7: SilicisX; 8: Greičiausias suktukas; 9: Ištiesinta plazma; 10:Dramatiškas srovių lėtėjimas. 1: Kinijos mokslininkai pasiekė stulbinamą kvantinio susietumo rekordąFizikai sugebėjo į 6 susietus fotonus sutalpinti po 3 kubitus, taip sukurdami 18 kubitų sistemą. Kuo tai nuostabu? Kvantiniuose kompiuteriuose naudojamais elementariais informacijos vienetais, kvantiniais bitais – kubitais – skaičiavimus galima atlikti daug efektyviau, nei įprastais kompiuteriais. Kvantiniai kompiuteriai dar yra pačioje vystymosi pradžioje, ir tokie pasiekimai, kaip šis Kinijos Mokslo ir technologijos universiteto (USTC) sugebėjimas supakuoti tiek daug kubitų į tiek mažai dalelių, atveria naujus kelius.
2: Archeologai aptiko duoną, kuri 4000 metų senesnė už žemdirbystęTradiciškai istorikai ir archeologai duoną sieja su žemdirbystės aušra – kai žmonės pradėjo kultūrinti tokius augalus kaip kviečiai, auginti juos ir iš jų gaminti miltus. Radinys senoviniame Vidurio Rytų akmens statinyje duonos kepimą nukėlė dar 4000 metų į praeitį
3: Žemės drebėjimas Meksikoje atvėrė niekam nežinomą slaptą statinįDažniausiai žemės drebėjimai linksniuojami dėl savo griaunamosios galios, bet vienas žemės drebėjimas Meksikoje archeologams buvo nepaprastai naudingas: jis atvėrė slaptą šventyklą, kuri šimtus metų tūnojo piramidės viduje.
4: Mokslininkai aptiko tuziną naujų Jupiterio palydovųRasta dvylika naujų Jupiterio palydovų — 11 „normalių“ ir vieną „keistuolį“. Taip žinomų Jupiterio palydovų skaičius pakilo iki 79 — Saulės sistemojen daugiau neturi niekas.
5: Etikos komitetas sako, kad genetiškai modifikuotų kūdikių kūrimas yra „moraliai leistinas“ Nuffieldo bioetikos taryba (NCB), nepriklausoma JK organizacija, analizuojanti etines biologijos ir medicinos problemas, paskelbė pranešimą apie žmogaus genomo redagavimą ir dauginimąsi.
|