Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

Mokslininkai norėjo pažiūrėti, kaip atrodo Dievas, bet kažkodėl jis primena Eloną Muską

2018-09-27 (2) Rekomenduoja   (-16) Perskaitymai (220)
    Share

Kaip atrodo Dievas? Vieni atsakytų, kad to žinoti neįmanoma, nes tik jis pats vienas pilnai žino save, kiti kaip priežastį gal nurodytų tai, kad neįmanoma žinoti tai, ko nėra – bet mokslininkai nuėjo paprastesniu keliu: apklausė apie pusę tūkstančio tikinčiųjų, kaip jie įsivaizduoja Dievą.

Šiaurės Karolinos – Chapel Hill universiteto psichologai paprašė 511 tikinčiųjų peržiūrėti atsitiktines pačių skirtingiausių veidų poras – ir nurodyti, kuris iš veidų jiems artimesnis jų Dievo įsivaizdavimui.

Visi pasirinkti veidai buvo sujungti į vieną bendrą veidą. Įdomu tai, kad gautas rezultatas atrodo visiškai šiuolaikiškai – švariai nusiskutęs ir jaunas, o ne toks, kokį esame įpratę matyti klasikiniuose piešiniuose – seną barzdotą patriarchą, sėdintį debesų !

O ką jums primena šis portretas? Leidinys „Forbes“ atkreipia dėmesį, kad gautas rezultatas labai jau primena „SpaceX“, „Neuralink“, „Boring Company“ ir „Tesla“ vadovą Eloną Muską.

Tyrimas taip pat parodė, kad žmonės Dieve mato labai daug savęs, rašo „Forbes“. Jaunesni žmonės įsivaizdavo jaunesnį Dievą, afroamerikiečiai – panašesnį į juos, o žmonės, kurie save laikė patraukliais, mane kad dievas taip pat yra „labiau patrauklus, nei nepatrauklus“. Tai galbūt paaiškina, kodėl gautas vaizdas taip primena Eloną Muską – kuris yra gana akivaizdžiai vidutinės išvaizdos asmenybė.

„Žmonių tendencija tikėti Dievu, panašiu į save yra egocentrinės kilmės. Žmonės dažnai savo pažiūras ir bruožus projektuoja į kitus, ir mūsų tyrimas įrodo, kad ne kitaip yra ir su Dievo įsivaizdavimu – jie tiki kad dievas ne tik mąsto, kaip ir jie, bet ir atrodo panašus į juos“, – teigia tyrimo autorius profesorius Kurtas Gray.

Taigi, ši „Dievo“ išvaizda iš tiesų tėra pačios žmonijos refleksija – o neįrodymas, kad E.Muskui taip sekasi todėl, kad jis turi ryšių su kažkuo iš aukščiau, ironizuoja „Forbes“.

Be to, jei jis būtų Dievas, ar jis neišspręstų visų „Teslos“ problemų vienu pirštų spragtelėjimu? Nors tenka pripažinti ir tai, kad Elono keliai dažnai yra nežinomi.

Parengta pagal „Forbes“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(23)
Reitingas
(-16)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
61(3)
50(0)
29(0)
28(0)
23(0)
15(0)
10(6)
Savaitės
174(1)
102(20)
80(5)
73(0)
72(2)
Mėnesio
174(1)
131(0)
128(0)
115(32)
108(1)