Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas |
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį
|
1: Nauji New Horizons pažįstami; 2: Silpstantys magnetai; 3: Replikacijos kontrolė – išaiškinta; 4: Veneriniai drebėjimai; 5: Anglis – be šiltnamio; 6: Dantingi skraidantys dinozaurai; 7: Akylieji elektrono stebėjimai; 8: Tigrai kosmose – ilgam; 9: Dulkėti fizikos dėsniai; 10: Ornitologiniai džiaugsmai. 1: NASA zondas rengiasi Naujųjų Metų pasimatymui su toli už Plutono orbitos esančiais pirmykščiais objektais2006 metais paleisto NASA kosminio zondo New Horizons nuopelnų sąraše yra tolimos nykštukinės planetos Plutono aplankymas ir jo paviršiaus nufotografavimas, atskleidęs jos atmosferą ir paviršių. Bet Žemei sutinkant naujuosius metus, New Horizons bandys atlikti įspūdingiausią triuką: kelionę laiku atgal.
2: Afrikos anomalija silpnina Žemės magnetinį laukąŽemės magnetiniai laukai kartais pasikeičia vietomis, tačiau tai – ilgas procesas. Bet dabar magnetinis laukas sparčiai silpsta – ir mokslininkai pradėjo iš tiesų baimintis, jog tai reiškia, kad ašigaliai susikeis vietomis.
3: Atskleista DNR replikacijos kontrolės paslaptisMokslininkai išsiaiškino, kaip DNR reguliuoja dukterinių molekulių sintezės laiką.
4: Sprogimai dykumoje padeda mokslininkams planuoti balionus Veneros žemės drebėjimų aptikimuiŠią savaitę ramioje, tylioje dykumoje netoli Pahrumpo, Nevadoje, tyrėjai sukėlė dirbtinį žemės drebėjimą. Jis supurtė žemę ir – kas nėra taip akivaizdu – orą. Taip NASA mokslininkai galėjo klausyti vibracijų viršuje skrendančiais balionais.
5: Vokietijoje uždaryta paskutinė anglies kasyklaVokietijoje simboline ceremonija pažymėta paskutinės anglies kasyklos šalyje uždarymas. Vyriausybė sako, kad anglies kasyklos tapo per brangios išlaikyti, nes nuolat turėjo būti subsidijuojamos. Mokslininkų teigimu, sprendimas buvo reikalingas norint sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.
|