Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

Japonai sukūrė plastikinius maišelius, suyrančius jūros vandenyje: ruošiamasi pradėti masinę tokių maišelių gamybą

2020-07-30 (0) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (385)
    Share

Japonijos korporacija „Mitsubishi Chemical“ sukūrė plastikinius maišelius, galinčius visiškai suirti jūros vandenyje. Tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Maišeliai pagaminti iš specialios medžiagos, kuri čiupinėjant savo faktūra niekuo nesiskiria nuo įprastinio polietileno, o jos sudėtyje, be kita ko, yra cukranendrių. Japonijos kompanijos duomenimis, tokie maišeliai gali suirti jūros vandenyje per vienerius metus.

„Mitsubishi Chemical“ atstovai įsitikinę, kad naujovė prisidės prie pastangų mažinti plastiko šiukšlių kiekį jūrose ir vandenynuose. Šiuo metu ruošiamasi pradėti masinę tokių maišelių gamybą.

Nuo šių metų liepos 1 d. visos Japonijos parduotuvės ima mokestį už plastikinius maišelius pirktoms prekėms pakuoti. Vyriausybė tikisi, kad tai padės sumažinti plastiko šiukšlių kiekį šalyje ir prie jos krantų.

Lankytojams taip pat siūlomi nemokami maišeliai, pagaminti iš biologiškai yrančių augalinių pluoštų. Be to, gyventojai raginami ateiti į parduotuves su savo krepšeliais, kad būtų sunaudojama mažiau plastiko.

JT duomenimis, planetoje kasmet pagaminama apie 300 mln. tonų plastiko šiukšlių. Iš jų maždaug 8 mln. tonų patenka į Pasaulinį vandenyną.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(19)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(17)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
79(9)
36(2)
33(0)
27(0)
26(0)
18(6)
16(0)
14(9)
13(2)
13(0)
Savaitės
92(1)
80(0)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)