Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Įdomusis mokslas

Billas Gatesas norėtų, kad jūs valgytumėte dar neregėtą mėsą: ar išdrįstumėte paragauti?

2021-07-08 (2) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (275)
    Share

Billas Gatesas, Jeffas Bezosas ir Alas Goreas investavo į kompaniją, kuri ketina auginti mėsą iš vulkaninių Jeloustono parko bakterijų.

Mėsos gamyba siejama su klimato kaitą skatinančiomis emisijomis. Tai yra susiję su netvariu ūkininkų darbu, kurį, žinoma, būtų galima tobulinti ir tobulinti. Tačiau mokslininkai ieško ir alternatyvų, kaip švariai pamaitinti augančią Žemės populiaciją. Laboratorijoje užauginta ar dirbtinė mėsa, atrodo, yra ateities baltymų šaltinis. Tik būdų ją gaminti yra ne vienas.

Štai Čikagoje įsikūrusi kompanija „Nature's Fynd“, jau surinkusi 158 milijonus dolerių investicijų, ketina dar šiemet pristatyti savo mėsos pakaitalą. Thomas Jonas ir Markas Kozubalas „Nature's Fynd“ kompaniją įkūrė dar 2012 metais. Dar iki to laiko Kozubalas tyrė Jeloustouno parko bakteriją, augančią vulkaninėje aplinkoje, Fusarium strain flavolapis. Mokslininkai fermentavo bakterijas ir pagamino medžiagą „Fy“.

„Fy“ iš tikrųjų yra neblogas baltymų produktas. Jame - 20 skirtingų aminorūgščių. Be to, baltymų čia 50 % daugiau nei tofu. Galiausiai, „Fy“ neturi transriebalų ir jokio cholesterolio. Riebalų čia apskritai 10 kartų mažiau nei jautienos farše.

 

Šiuo metu „Nature's Fynd“ dar įrenginėja gamybos linijas Čikagoje, bet tikimasi, kad „Fy“ produktai parduotuvių lentynas pasieks dar šiemet. Ir jie prisidės prie didžiulės mėsos pakaitalų rinkos.

JAV mėsos alternatyvų rinka pernai pasiekė 7 milijardų vertę. Dauguma produktų yra augalinės kilmės. Ir jų yra labai daug ir įvairių - nuo netikrų šonkauliukų griliui iki mėsainių be jokios mėsos. „Fy“ su Gateso, Bezoso ir kitų milijardierių pagalba taps dar vienu žaidėju šioje augančioje rinkoje.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(10)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(5)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
37(0)
25(0)
24(2)
15(0)
14(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
71(1)
70(0)
63(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)