Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Įdomusis mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2009-01-01 iki 2009-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2009-12-30 0
Didžiosios Britanijos Nacionalinės fizikos laboratorijos Kvantų detektavimo padalinyje dirbantis mokslininkas David‘as Cox‘as sukonstravo mažiausią "senį besmegenį". Tiesa, jis padarytas ne iš sniego - galvą ir kūną sudaro du mažyčiai karoliukai, vienas su kitu suvirinti kruopele platinos.
(8) 2009-12-24 0
Geriausia moderni progreso parabolė, visai tinkamai, aplenkė savo laiką. 1861 m. Imre Madach išleido poemą „Žmogaus tragedija“ (The Tragedy of Man) – „Prarastąjį rojų“ industriniam amžiui. Eiliuotoje dramoje, kuri vis dar yra kertinis vengrų literatūros akmuo, aprašoma, kaip kartu su Ieva iš rojaus sodo išvytas Adomas išsižada Dievo ir nusprendžia savo pastangomis sukurti Edeną. „Aš pats sau dievas, – giriasi jis, – kad ir ką atgausiu, bus mano. Tai yra vi...
(9) 2009-12-24 0
Vakarų pasaulyje, kadaise buvusiame beveik išvien krikščioniškame, Kalėdos vis labiau nekrikščioniškos. Daug kur (ypač Lietuvoje, bet ne tik) pabrėžiama jų sąsaja su pagoniškomis žiemos šventėmis, o Holivude pagoniškas dvasingumas skleidžiasi itin įmantriomis formomis.
(23) 2009-12-23 1
Na va, tokia visai šventinė-mitologinė ir tuo pačiu mokslinė naujiena. Londono biologas palygino skraidančių gyvūnų rūšių fiziologiją su angelais, mistinėmis ir dvasinėmis būtybėmis, vaizduojamomis mene, ir išsiaiškino, kad iš po jų sparnų srūvantis oras neišlaikyti angelų.
(4) 2009-12-20 0
Geri žurnalistai turi visuomenei pranešinėti mokslininkų nuomones. Tai ypač aktualu, kai pasikliovimas mokslu gali pareikalauti milžiniškų išlaidų ir radikalių gyvenimo būdo pokyčių, kaip, pvz., visuotinio šilimo atveju. Bet tada ir mokslininkai turi būti patikimi bei objektyvūs.
(3) 2009-12-17 0
Kompiuterinių žaidimų mėgėjams 100 litų kaina už papildomą kompiuteriui "Wii" skirtą nuotolinį valdiklį gali būti didelė, tačiau mokslininkams "nulaužtas" 'Wiimote' yra neprilygstamas įrankis, palyginti su itin brangiais mokslinės paskirties jutikliais.
(14) 2009-12-16 0
Kopenhagos konferencijos išvakarėse kilęs skandalas, kai buvo paviešintos Didžiosios Britanijos mokslininkų žinutės, privertė rimtai suabejoti pasaulinio atšilimo gąsdinimų grėsme, rašo Dailymail.co.uk.
(6) 2009-12-16 0
Kinijoje antradienį pradėtas statyti ilgiausias pasaulyje jūrinis tiltas, kuris sujungs žemyną, Honkongą ir Makao bei sustiprins šių autonominių regionų integraciją bei Perlų upės deltos (PUD) ekonominės zonos atsigavimą.
(13) 2009-12-15 1
Visi šie triukai-moksliniai eksperimentai yra palyginti paprasti, daugelis jų gali būti jums jau žinomi, tačiau stebint juos vienoje vietoje kiekvienas galbūt ras sau kažką naujo ir pralinksmins ne tik naujametinio, bet ir bet kurio kito vakarėlio dalyvius. Daugiau apie tai žiūrėkite video.
(20) 2009-12-13 12
Didžiausias mūsų laikų išradėjas gyvena Japonijoje. Turbūt jis – ir didžiausias visų laikų išradėjas. Kitaip nevertėtų apie jį kalbėti. Dabar jam 80 metų ir jis yra 3 200 patentų savininkas. Šiuo atžvilgiu jis pralenkė legendinį Amerikos išradėją Thomasą Alva Edisoną, kuris per savo gyvenimą užpatentavo 1 093 išradimus ir kurio dėka turime elektros lemputę, patefoną ir daug kitų dalykų.
(7) 2009-12-08 0
Rašytojo fantasto Isaac'o Asimov'o knyga "Fantastinė kelionė" ("Fantastic Voyage") ir pagal ją sukurtas filmas apie mikroskopinio laivo kelionę žmogaus organizmu buvo išties įtraukiantys. Matyt remdamiesi šia idėja JAV mokslinės sąjungos "The Federation of American Scientists" atstovai sukūrė kompiuterinį žaidimą "Immune Attack".
(6) 2009-12-06 0
Menininkė Katie Paterson sugalvojo neįprastą būdą Islandijos ledkalnių skleidžiamiems garsams išsaugoti. Vietoj tradicinių audio laikmenų ji nusprendė sukurti patefonams skirtas plokšteles, kuriose vietoj įprasto plastiko būtų naudojamas tų pačių ledkalnių ledas.
(10) 2009-12-04 1
Matematiniu arba fizikiniu požiūriu, dviguba švytuoklė susideda iš dviejų švytuoklių, kurios yra nuosekliai sujungtos viena su kita, t.y. vienas pradžia yra sujungta su kitos pabaiga. Tai yra paprasta mechaninė sistema, pasižyminti labai sudėtinga dinamika.
(3) 2009-12-04 0
JT specialistų grupė klimato kaitos klausimais ims tirti įtarimus, jog Jungtinės Karalystės mokslininkai manipuliuoja globalaus atšilimo duomenimis.
(5) 2009-12-02 0
Iki Kopenhagoje vyksiančios Pasaulinės klimato kaitos konferencijos (COP15) likus mažiau nei mėnesiui, lapkričio 19 dieną internete buvo paviešinti svarbūs dokumentai ir mokslininkų laiškai, gauti įsilaužus į Rytų Anglijos universiteto serverius, kuriuose saugomi Klimato tyrimų padalinio (Climatic Research Unit, toliau – CRU) duomenys.