Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Įdomusis mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(16) 2013-10-13 4
1592 metais Galilėjui teko palikti Pizos universitetą, nebenorėjusį turėti reikalų su jo išsišokimais. Tačiau Padua universitetas gana noriai priėmė mokslininką, ir suteikė jam daugybę laisvės tęsiant darbus. Materialinė sėkmė ir profesinis pripažinimas augo. Be kita ko, Galilėjus sutiko moterį, Mariną Gambą, su kuria susilaukė trijų nesantuokinių vaikų. Nors Galilėjus save laikė dorovingu kataliku, tačiau nenusigręždavo nuo malonumų – mėgo vyną, moters kompaniją ir kitas pramogas. Taip pat, nematė didelio santuokos reikalo.
(3) 2013-10-12 4
Nuo genijaus iki eretiko, ir atvirkščiai, – toks yra vieno garsiausių viduramžių mokslininko Galilėjo Galilėjaus gyvenimo kelias. Užkietėjęs revoliucionierius, maištininkas, iki paskutiniųjų gynęs savo įsitikinimus, gali būti laikomas šiuolaikinio mokslo tėvu. Turėjęs drąsos ir ryžto sudrebinti sustingusį viduramžių mokslo pasaulį, Galilėjo Galilėjus privertė žmones kitaip pažvelgti į juos supantį pasaulį, bei įėjo į istoriją, kaip viena reikšmingiausių mokslo pasaulio figūrų. Vis dėl to, nesukalbamas ir sunkus mokslininko charakteris padėjo ne tik atlikti didžius atradimus, tačiau ir įsigyti daugybę priešų. Galilėjo Galilėjus – nenuorama, nepaliaujamai nervus gadinęs savo mokytojams, kolegoms, viršininkams ir priešams.
(18) 2013-10-11 2
Keistas klausimas. Bet kai jo imasi "Vsauce" kolektyvas, jis gali suteikti informacijos apie labai daug neįtikėtinų dalykų.
(0) 2013-10-10 0
Juokaujama, kad gravitacija buvo atrasta tuo metu, kai ant Newtono nukrito obuolys. „Taigi Francois Englert'as ir Peteris Higgsas paaiškino, kodėl tas obuolys nukrito“, – paklaustas, kodėl svarbus Higso bozono atradimas sako profesorius Juozas Vaitkus.
(1) 2013-10-10 0
Gruodį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) kils krovinys, kuriame bus ne tik du pirmieji lietuviški palydovai, bet ir 11 moksleivių eksperimentų. Vienas jų – šeštoko amerikiečio Michalo Bodzianowskio sugalvota miniatiūrinė alaus darykla.
(3) 2013-10-09 20
Fransua Engleras (François Englert) ir Piteris Higsas (Peter Higgs) vakar paskelbti Fizikos Nobelio premijos laureatais – už Higso bozono atradimą. O kas gi yra tas Higso bozonas? Kaip apie jį būtų galima suprantamai papasakoti bet kuriam paprastam gatvėje sutiktam žmogui?
(4) 2013-10-08 0
Antradienį, spalio 8 dieną, Nobelio komitetas paskelbė 2013 metų Nobelio fizikos premijos laureatus. Jais, kaip ir prognozuota, tapo prof. Peteris W. Higgsas kartu su prof. François Englertu.
(48) 2013-10-08 19
Kukliai apstatytame kambaryje kalbasi du pagyvenę vyrai. Pirmasis – žurnalistas. Antrasis – dvasininkas. Pirmasis netiki Dievą. Antrasis yra Dievo vietininkas žemėje. Eugenio Scalfari yra pasaulietiško dienraščio „La Repubblica“ steigėjas ir apžvalgininkas. Jorge Mario Bergoglio yra Romos vyskupas Pranciškus. Jie kalbasi apie tikėjimą ir netikėjimą. Atvirai ir be užuolankų.
(0) 2013-10-07 0
Mąstydami apie mokslo ir meno ryšį (o jis tikrai yra), iš principo turėtume kelti klausimą ne kaip šios dvi disciplinos yra susijusios, o kur. Kad ir kaip keistai skambėtų toks klausimas, atsakymas į jį yra – žmogaus smegenyse.
(2) 2013-10-04 0
Atrodo magiškai, bet tai – tikrovė. Įsivaizduokite, kad į balas, ežerus, upes ir jūras krintantys lietaus lašai, užuot grimzdę į išvardintus vandens telkinius, nuo jų atšoka. Taip juk nebūna! Bet jau yra. Lašus skysčio paviršiumi "šokinėti" ir "vaikščioti" išmokė Danijos technologijų instituto ir Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai.
(1) 2013-10-03 2
1984 metais Los Andžele vykusių Olimpinių žaidynių logotipas susideda iš raudonos, baltos ir mėlynos spalvos žvaigždžių, tačiau baltos žvaigždės iš tiesų nėra, ji – tik iliuzija. Tokia pati iliuzija ir „S“ raidė, matoma kompanijos USA Network prekiniame ženkle. Abiejų šių prekinių ženklų kūrėjai pasinaudojo tuo, kad žmogaus smegenys lengvai pasiduoda apgaulei – tai vadinama suvokimo iliuzija. Žmogus, žvelgdamas į fragmentišką foną, labai dažnai mato formas ar figūras, kurios iš tiesų neegzistuoja.
(2) 2013-10-01 0
Savaitgalį Rusijos astronomų atrastas asteroidas, kaip paaiškėjo, buvo ne toks mažas, ir praskriejo visai ne taip arti Žemės, kaip kad buvo apskaičiavę Šternbergo valstybinio astronomijos instituto tyrėjai, skelbia Tarptautinės astronomų sąjungos Mažųjų planetų tyrimų centras. Pasirodo, apsirikta dukart: pirmą sykį – kelis šimtus kartų, antrą – 16 kartų.
(3) 2013-09-27 2
Niekam ne paslaptis, kad susiruošus skaityti akademinius straipsnius apie atliktus moksliniu tyrimus reikia apsišarvuoti nežmoniška valia ir kantrybe – retas straipsnis būna parašytas pagauliai ar bent informatyviai. Tačiau tarptautiniame rumunų mokslo žurnale "Metalurgia International" neseniai pasirodė beprecedentis šedevras, kurį atsiuntė rimto veido užsienio mokslininkai iš Serbijos. Rimčiausias momentas šioje istorijoje yra tai, kad žurnalo redakcija rimtais veidais palaimino šio straipsnio publikavimą. Taip akademinėje periodikoje atsirado straipsnis, kuriame cituojamas Maiklas Džeksonas, Boratas Sagdyjevas (geriau žinomas kaip tiesiog Boratas) ir pateikiami ką tik atlikti prieš kelis šimtus metų mirusių mokslininkų (tokių kaip D. Bernulis) tyrimų rezultatai.
(0) 2013-09-26 0
Šiuo metu kai kuriose Europos šalyse net 4 iš 10 žmonių yra alergiški, nors dar XX amžiaus pradžioje alergija sirgo vos 1 procentas Europos gyventojų. Šiaulių universiteto profesorė Ingrida Šaulienė kasmet, prasidėjus augalų žydėjimo sezonui ore pasklidusias žiedadulkes medžioja specialiomis gaudyklėmis. Vos tik ištyrusi žiedadulkių mėginius, naujienomis pasidalinti skuba su visuomene, juk kartu su žiedadulkėmis atkeliauja ir čiaudulio bei varvančių nosių sezonas!