Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Įdomusis mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(38) 2013-09-25 3
Nuo 1920 iki 1950 m. sovietų mokslininkas Sergejus Briuchonenka begales valandų praleido triūsdamas savo laboratorijoje. Savo Tėvynėje jis buvo gerbiamas mokslininkas dėl savo įžvalgų apie kraujo perpylimo procedūrą. Tačiau mokslininkas norėjo savo darbais pasiekti įmanomumo ribą. Makabriški jo eksperimentai buvo sutelkti į galimybę palaikyti gyvybę dirbtiniu būdu. Nieko nuostabaus, kad jo laborantams teko priprasti prie gyvų begalvių šunų ir dekapituotų gyvūnų galvų kasdienybės. O po šiurpių eksperimentų mokslininkai šunis atgaivindavo. Kur nuvedė šie šunų-zombių likimais grįsti transplantacijos istorijos keliai ir klystkeliai?
(0) 2013-09-24 0
Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto profesorius ir Baltijos pažangių technologijų instituto IT skyriaus vadovas Tomas Krilavičius kartu su kolegomis renka duomenis iš pačių įvairiausių kasdienio gyvenimo sričių ir, juos apdorojęs, gali pasiūlyti, kaip tą sritį patobulinti, pvz., kaip optimizuoti gydant vėžį taikomą radioterapiją.
(4) 2013-09-24 6
Animacinio serialo autoriai – profesionalūs matematikai – serijose užšifravo galybę „pokštų“, kurie dėmesingesnį žiūrovą nukelia į matematinių grožybių ir reiškinių pasaulį. Seriale „Simpsonai“ primėtytų matematinių mįslių įminimui britų mokslo žurnalistas Saimonas Singhas (Simon Singh) paskyrė visą knygą – „The Simpsons and Their Mathematical Secrets“ („Simpsonai ir jų matematinės paslaptys“). Prieš knygos pasirodymą knygynų lentynose, autorius leidiniui „The Guardian“ atskleidė keletą knygoje atskleistų mįslių.
(2) 2013-09-19 1
Profesorius Stephenas Hawkingas pasisako už eutanazijos įteisinimą mirtinai sergantiems ligoniams. 71 metų mokslininkas, sergantis motorinių neuronų liga, sako: „Juk gyvūnams kankintis neleidžiame, tai kodėl tą turi daryti žmonės.“
(0) 2013-09-18 0
Tiems, kurie jaučia sentimentus ne tik roko muzikai, bet ir astrofizikai.
(4) 2013-09-13 0
Dešimtims mokslininkų ketvirtadienį buvo išdalytos humoristinės premijos „IgNobels“, kurių viena, pavyzdžiui, buvo skirta už tyrimus, patvirtinusius, jog išgėrę žmonės mano esantys patrauklesni, o kita – už svogūno fermento, kuris verčia mus verkti, studijas. Taikos premija šiemet bendrai buvo skirta Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai – už tai, kad jis uždraudė viešai ploti, – ir Baltarusijos policijai, „areštavusiai už plojimą vieną vienarankį vyrą“.
(2) 2013-09-13 0
Kornelio universiteto (Niujorkas, JAV) mokslininkai netyčia sukūrė ploniausią mokslo istorijoje stiklą, kurio storis siekia vos 2 atomus.
(0) 2013-09-11 0
Daugiau kaip dešimt tūkstančių mokslo entuziastų ir smalsuolių pritraukianti „Tyrėjų naktis” šiemet kvies į daugiau kaip 100 renginių, vyksiančių penktadienį, rugsėjo 27 dieną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Molėtuose ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose.
(0) 2013-09-11 0
Rugsėjo 1-18 dienomis skelbiamas internetinis balsavimas už gražiausias ir įdomiausias Lietuvos mokslininkų mokslines vizualizacijas.
(25) 2013-09-11 5
Britų fizikos profesorius, dokumentinių serialų vedėjas ir popgrupės "D Ream" klavišininkas Brajanas Koksas (Brian Cox) įsitikinęs, kad kelionės laiku yra nesunkiai įmanomos. Tiesa, tik į vieną pusę.
(1) 2013-09-10 4
Per visą "Šnobelio" premijos (Ig Nobel Prize) egzistavimo istoriją nuo 1991 m. organizatoriai įteikė daugiau kaip 220 apdovanojimų visose tradicinėse Nobelio nominacijose (fizikos, chemijos, medicinos, literatūros, ekonomikos, taikos), taip pat ir už biologijos, inžinerijos, matematikos ir net tarpdisciplininius tyrinėjimus. "Šnobelio premijų", skiriamų už mokslo pasiekimus, "kurie iš pradžių kelia juoką, o paskui verčia susimąstyti", įteikimo ceremonija Harvardo universitete įvyks artimiausią ketvirtadienį. Ceremonijos tema – "jėga". Ta proga kviečiame susipažinti su įsimintiniausiais visų laikų "Šnobeliais".
(0) 2013-09-10 0
Lietuvos mokslų akademija paruoštame trumpame mokslo populiarinimo vaizdo reportaže „Akmens amžiaus smegenys informacijos amžiuje“ pasakojama, kodėl informacijos pertekliaus amžiuje žmogaus smegenų darbas remiasi senais principais, kai kada primena demokratiją ir kaip neuronai pasidalina gaunamas užduotis.
(2) 2013-09-10 5
Kembridžo kosmologas Stephenas Hawkingas savo autobiografijoje pirmą kartą aprašo skausmingą savo pirmosios santuokos pabaigą ir audringus konfliktus, sugriovusius ir antrąją santuoką.
(0) 2013-09-09 0
Kas yra žmogus? Kur prasideda ir baigiasi žmogiškumo ribos XXI amžiuje, dirbtinio intelekto gimimo išvakarėse? Menininkai, naudodami naujausias technologijas, įkvėpti tokių mokslinių fantastinių filmų, kaip „Eliziejus“ arba „Likvidatorius“, kviečia įdėmiau pažvelgti į ateities pasaulį.
(0) 2013-09-08 0
„Erdvėlaivis Žemė“ Lietuvoje netrukus nusileis 10-ąjį kartą. „Iš pradžių buvo nelengva, nes visuomenė, mokytojai nelabai suprato, koks tai renginys, kam jis skirtas. Mokslas daugeliui asocijuojasi su kažkuo sudėtingu, neįdomiu ir rimtu. Tačiau jau po kelerių metų, ypač bendraujant tiesiogiai su mokyklomis ir universitetais, susidomėjimas ėmė augti“, – naujienų portalui LRT.lt pasakoja mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ organizatorius ir idėjos autorius Rolandas Maskoliūnas.