Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Įdomusis mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2013-08-22 3
"Visų pirma, rizikuotumėte susirgti skorbutu – kaip koks piratas, - perspėja Ajovos valstijos universiteto mitybos biochemikas Donaldas Beicas (Donald Beitz). – Keptoje ar virtoje mėsoje labai mažai vitamino C. Be jo jus išbertų, pradėtų irti jūsų dantenos, ką ir kalbėti apie klaikų kvapą iš burnos. Maža to, kadangi mėsoje stinga skaidulų, užkietėtų viduriai. Suma sumarum, sveikas nebūtumėt, o ir jaustumėtės prastai." Tačiau kai kurios žmonių grupės (pvz., eskimai) valgo tik mėsą ir tai daro ne vieną tūkstantmetį. Kaip jiems pavyksta išsisukti nuo skorbuto, puvėkų ir jų dvoko burnoje, vidurių užkietėjimo?
(3) 2013-08-22 1
Jei turite galimybę, palyginkite savo plaštaką su šimpanzės. Jei šimpanzės neradote, galime atskleisti, jog jūsų nykštys būtų kiek ilgesnis už jos. Šis skirtumas mums suteikia pranašumą mikliau kurti ir naudoti įrankius. Ir, nors dabar mums naudingiausias būtent šis gebėjimas, tačiau, pasak kai kurių mokslininkų, mūsų plaštakos taip vystėsi, kad galėtume efektyviai daužyti įvairius daiktus.
(1) 2013-08-22 0
Astrofizikai skiria visą gyvenimą bandydami išsiaiškinti, iš ko ir kaip susiformavo Visata, kurioje dabar esame. Nors tikslus atsakymas dar nėra žinomas, šiuo metu labiausiai tikėtina laikoma Didžiojo sprogimo teorija. „Minute Physics“ kviečia artimiau susipažinti su šia teorija.
(27) 2013-08-21 4
Anatolijus Petrovičius Bugorskis – rusų mokslininkas, garsus tuo, kad yra vienintelis žmogus istorijoje, įkišęs galvą į dalelių greitintuvą. Neįtikėtina, tačiau jis liko gyvas, nors patyrė labai rimtų sužalojimų.
(0) 2013-08-21 4
"Kad ir ko imtumėtės šiam žygdarbiui įvykdyti, geruoju tai nesibaigtų", - atsargiai pradeda Adlerio planetariumo Čikagoje astronomas Markas Hamergrenas (Mark Hammergren). Nors baltosios nykštukės visatoje yra gana dažnos, arčiausiai Žemės tokia yra už 8,6 šviesmečio. Tai yra nepaprastai tankios žvaigždės, kurių paviršiuje gravitacija yra 100 tūkst. kartų didesnė už Žemės trauką. "Pirmiausiai jums tektų kažkokiu būdu pasemti šaukštelį tokios žvaigždės, - samprotauja astronomas. – O tai reiškia, kad..."
(3) 2013-08-19 0
Įsivaizduokite, jog atsidūrėte patalpoje, kurioje visos sienos ir lubos – iš veidrodžio. Atsidūrėte begalybėje? O jei taip pavyktų atsidurti tokioje pat patalpoje iš veidrodžio, tik be kampų? Kaip viskas atrodo ir vyksta... sferinio veidrodžio viduje?
(4) 2013-08-19 2
Po 70 metų daugelis Europos gyventojų bus milijonieriai, o už kepaliuką duonos mokės apie 80 litų. Per tą laiką žmonija bus įvaldžiusi ir nemažai dabar sunkiai įsivaizduojamų technologijų, byloja vienos britų investicijų kompanijos "DGCAssetManagement.com" atlikto tyrimo rezultatai.
(32) 2013-08-16 10
<p style="font-style:italic">Rea­ly­bė, re­lia­ty­vu­mas, prie­žas­tin­gu­mas ar lai­sva va­lia? Pa­žvel­ki­me į kvan­tų teo­ri­ją ir bent vie­nas iš šių da­ly­kų tė­r
(17) 2013-08-13 3
Jei būtų galimybė begalybę beždžionių pasodinti prie nesulaužomų kompiuterių su įjungta teksto spausdinimo programa, anksčiau ar vėliau jos išspausdintų bet kokį tekstą – pavyzdžiui, Viljamo Šekspyro „Hamletą“
(14) 2013-08-12 3
Savadarbis elektromagnetinis automatas kulkas iš vamzdžio siunčia 42 m/s greičiu: spustelėjus gaiduką, kulka įstatoma į spyruoklės pavidalo vamzdį, kuriuo paleidžiama elektros srovė generuoja magnetinį lauką, o šis įgretina kulką. Įdomu? Ir puikiausiai veikia.
(7) 2013-08-04 2
Jei Genadijus Sokolovas dirbtų „Palau Sant Jordi“ arenos pranešėju, veikiausiai būtų atleistas tą pačią dieną. Plaukimo čempionato svečių tribūnoje įsitaisęs vyriškis prizininkų trejetą išvardija dar prieš starto signalą. Pasaulyje turbūt nerasi žmogaus, geriau pažįstančio plaukimo žvaigždes, todėl pro šalį jis prašauna retai. G. Sokolovas papasakojo ir apie Michaelą Phelpsą, ir apie Rūtą Meilutytę.
(0) 2013-08-02 4
Matematikas iš Otavos universiteto (Kanada) Robertas Smitas? (Robert Smith?) sudarė žmonijos žūties nuo zombių viruso modelį, informuoja "LiveScience.com". Nežiūrint pasirinkto tyrimo objekto komiškumo, tyrimui pasirinkti metodai jau pasitarnavo skaičiuojant realių ligų plitimą. Be to, kanadiečiai išvedė zombių plitimo formulę: (bN)(S/N)Z = bSZ.
(4) 2013-08-01 11
Netyčia padaryta klaida Švedijos mokslininkams padėjo sukurti medžiagą, kurios sukūrimas iki tol buvo laikomas neįmanomu. Atradimas pristatytas žurnale "PLOS ONE".
(8) 2013-07-31 2
Britų fizikos studentai apskaičiavo, kiek laiko reikėtų, kad žmogaus teleportacijai būtini duomenys būtų persiųsti iš Žemės į geostacionarinę orbitą aplink Žemę, pranešama Lesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) tinklalapyje.
(7) 2013-07-29 1
Galbūt jūsų tėtis veždavosi jus žvejoti, stebėti naktinio dangaus ar pažiūrėti futbolo, galbūt išmokė važinėtis dviračiu, groti gitara ar užkrėtė pomėgiu meistrauti. Tačiau vargu, ar jis pasiekė tokių aukštumų kaip prancūzas Lorenas Aigonas (Laurent Aigon). Ištisus penkerius metus šis tėtis investavo aibę pinigų, laiko ir pastangų, kad savo vaikų miegamajame įrengtų realią lainerio „Boeing 737“ pilotų kabiną, kuri gali būti naudojama kaip sertifikuotas skrydžių treniruoklis.