Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Didžiausi ir brangiausi technologiniai ir mokslo projektai (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2012-06-06 2
XX amžius buvo mokslo ir technikos triumfo amžius. Buvo sukurta daug naujų neregėtų daiktų ir technologijų, kurie pakeitė iš esmės visų žmonių, pradedant turtuoliais ir baigiant paskutiniais vargšais, gyvenimą. Kartais yra gerokai įdomiau ne girtis dideliais pasiekimais, o bandyti paanalizuoti nesėkmių priežastis ir pasimokyti iš tų nesėkmių. Čia ir apžvelgsime tris nuo XX a. antros pusės puoselėtas svajones, kurių įgyvendinimui ir moksliniams tyrimams buvo metami...
(5) 2011-12-21 -1
Antras didžiausias statinys žmonijos istorijoje po Didžiosios Kinų Sienos – toks per artimiausius kelerius metus turėtų iškilti Viduržemio jūros dugne. Ne, nuo likusio pasaulio atsitvėrinėti povandeninėmis sienomis Europos Sąjunga tikrai nesiruošia. Tačiau pamėginti įminti pragaištingiausių kosmoso gelmių mįsles – kodėl gi ne? Vieno iš stambiausių tarptautinių tyrimų projektų dalyviai viliasi, jog į daugybę klausimų atsakymus pavyks išgauti iš... kosminės ...
(2) 2011-11-24 0
JAV inžinieriai ruošiasi pastatyti didžiausią pasaulyje Teslos transformatorių, kuris generuotų šimtus metrų nusidrieksiančius dirbtinius žaibus. Neskaitant mokslinės projekto vertės, neabejojama, jog dešimties aukštų pastatui prilygsianti „Žaibų liejyklos“ (angl. – „Lightning Foundry“) instaliacija sutrauks mases žiūrovų (eksperimentai bus vykdomi viešai) bei dovanos jiems nepamirštamų reginių.
(2) 2011-11-21 1
Dvi tarptautinės mokslininkų grupės konkuruoja, kuri iš jų pirmesnė susintetins sunkiausią cheminį elementą visatoje. Supersunkieji elementai yra Mendelejevo periodinės lentelės apačioje, o jų atominis skaičius (nurodantis protonų skaičių) prasideda 104. Sunkiausias iki šiol cheminis elementas, kuris laikinai vadinamas „ununoctium“, buvo „atrastas“ 2002-aisiais. Besivaržančios mokslininkų komandos mėgina susintetinti elementus, kurių atominis skaičius – 119 i...
(8) 2011-08-31 1
Jau pakankamai seniai Rusija bei JAV audžia planus, kaip sujungti Aziją su Šiaurės Amerika, o tiksliau – Rusiją su Aliaska. Negana to, visai neseniai, rugpjūčio antroje pusėje, Kremlius pritarė šiam projektui.
(0) 2011-05-24 0
Deja, kol kas dar ne. Nors tai mėginama atlikti jau nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio. Sukurti aplinką, kuriai pakaktų vien saulės energijos ir kuri būtų visiškai uždara sistema (kur atliekos suskaidomos ir perdirbamos), pasirodo, yra neišpasakytai sunku.
(2) 2011-04-26 0
Diskusijos viso pasaulio fizikų tinklaraščiuose per pastarąsias savaites užverda n-tąjį sykį. Mat šįkart netoli Ženevos (Šveicarija) įrengto Didžiojo hadronų greitintuvo LHC vykdomų eksperimentų duomenyse galbūt pavyko aptikti Higso bozono, arba kitos, iki šiol nežinotos, dalelės požymių, praneša Newscientist.com. Tiesa, spėjimus dar reikia kaip reikiant patikrinti.
(9) 2011-03-29 0
Jei žmonės sugebėtų pasiekti bent Žemės mantijos uolienas!.. Žinoma, Žemės mantijos sluoksnių pasiekimas neprilygtų kelionei iki Žemės centro, tačiau būtų pats giliausias kada nors žmogaus išgręžtas gręžinys. Toks gręžinys jau planuojamas. Mokslininkai tikisi vandenyno dugne prasigręžti per kelių kilometrų storio Žemės plutą (sausumoje plutos storis siekia ir keliasdešimt kilometrų) iki karštos mantijos ir pirmą kartą gauti jos uolienų pavyzdžių.
(12) 2010-11-15 1
Ateityje Ramiajame vandenyne ties pusiauju gali atsirasti pirmosios plaukiojančios valstybės – nuo 50 iki 70 kilometrų skersmens dirbtinės salos, kuriose gyvens daugiau nei po 1 mln. žmonių.
(14) 2010-09-20 0
Kino filmų režisierius Džeimsas Kameronas (James Cameron) Australijos projektuotojams pateikė užsakymą sukonstruoti povandeninį laivą, galintį panerti į 11km gylį. Taip jis tikisi suderinti savo pomėgį vandenyno gelmėms ir akivaizdų siekį užsidirbti. Jei jis pasieks Marianų įdubos dugną, jis gali laimėti 10 milijonų dolerių "X Prize" apdovanojimą.
(41) 2010-09-18 4
Dar niekada nuo pat Šaltojo karo laikų Pentagonas nėra išleidęs tiek daug pinigų slaptoms technologijoms kurti ir diegti. Tačiau šį kartą karinėje srityje dirbantys mokslininkai dirba ne ties masinio naikinimo ginklais, o ties pavieniams asmenims aptikti, sekti ir sunaikinti skirtomis priemonėmis.
(32) 2010-06-15 4
Japonijos mokslininkai, inžinieriai ir architektai pasižymi pakankamai savitu ir išskirtiniu požiūriu į Žemės, Mėnulio ir artimojo kosmoso įsisavinimą. Tenka pripažinti, jog dauguma jų siūlomų ar jau vykdomų projektų ambicingumu ne tik lenkia daugelį kitų valstybių, bet ir yra sunkiai suvokiami žmogaus protui.
(9) 2010-01-06 0
Pirmasis Europoje elektros tinklas, skirtas atsinaujinančios energijos resursams, taps politine tikrove šį mėnesį.
(6) 2010-01-05 8
Neseniai klestėjusiame Dubajuje pirmadienį iškilmingai atidarytas aukščiausias pasaulyje dangoraižis, kuris į naują lygį pakėlė dizaino ir statybos technologijų kartelę bei, kaip tikimasi, padės sustiprinti šio Persijos įlankos emyrato įvaizdį, pašlijusį dėl didelių skolų.
(6) 2009-12-16 0
Kinijoje antradienį pradėtas statyti ilgiausias pasaulyje jūrinis tiltas, kuris sujungs žemyną, Honkongą ir Makao bei sustiprins šių autonominių regionų integraciją bei Perlų upės deltos (PUD) ekonominės zonos atsigavimą.