Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Įdomūs reiškiniai ir mokslinis požiūris į juos (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2013-11-15 5
Vakar BTV eteryje rodytos laidos "Yra kaip yra: ar egzistuoja nežemiška gyvybė?" autorė, vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė laidos metu prisipažino: ruošdamasi laidai ji manė, kad laidoje bus daugiau juokaujama apie "žalius žmogeliukus". Pasirodo, viskas vyko gerokai rimčiau. Lietuvos mokslininkai, profesoriai studijoje buvo nusiteikę labai rimtai ir apie nežemišką gyvybę bei NSO fenomeną diskutavo be ironijos ir sarkazmo.
(0) 2013-11-06 1
Praėjusį penktadienį (lapkričio 1 d.) Monrealyje (Kanada) nufilmuotas keistas, netikėtu sprogimu pasibaigęs reiškinys: gatvės stulpų laidais mažiausiai kelis šimtus metrų keliavęs didžiulis, kibirkščiuojantis ugnies kamuolys, kuris galiausiai sprogo. Laimei, nukentėjusių nebuvo, tačiau vaizdo siužetas sukėlė nemenką susidomėjimą visame pasaulyje, rašo "LiveScience.com".
(2) 2013-10-04 0
Atrodo magiškai, bet tai – tikrovė. Įsivaizduokite, kad į balas, ežerus, upes ir jūras krintantys lietaus lašai, užuot grimzdę į išvardintus vandens telkinius, nuo jų atšoka. Taip juk nebūna! Bet jau yra. Lašus skysčio paviršiumi "šokinėti" ir "vaikščioti" išmokė Danijos technologijų instituto ir Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai.
(32) 2013-09-05 9
Kaip be­pa­žvelg­tu­me, mums ne­su­vo­kia­mai pa­si­se­kė, jog egzi­stuo­ja­me. Ne­su­pras­ki­te ma­nęs ne­tei­sin­gai, ta­čiau aš, jūs ir net pa­tys mie­liau­si na­mi­niai gy­vū­nė­liai esa­me ne kas kita, kaip ne­šva­ri dė­mė vis­ais ki­tais at­žvil­giais nuo­sta­biai pa­pras­toje Vi­sa­to­je.
(7) 2013-08-29 3
600 mln. apsisukimų per minutę – arba 500 tūkst. kartų greičiau nei skalbimo mašinos centrifuga. Ne mažiau šokiruoja ir tai, kad kampinis greitėjimas šio objekto paviršiuje 1 mlrd. kartų viršijo Žemės paviršiaus gravitaciją. Tai – greičiausias žmogaus sukurtas besisukantis objektas.
(3) 2013-08-19 0
Įsivaizduokite, jog atsidūrėte patalpoje, kurioje visos sienos ir lubos – iš veidrodžio. Atsidūrėte begalybėje? O jei taip pavyktų atsidurti tokioje pat patalpoje iš veidrodžio, tik be kampų? Kaip viskas atrodo ir vyksta... sferinio veidrodžio viduje?
(8) 2013-07-31 2
Britų fizikos studentai apskaičiavo, kiek laiko reikėtų, kad žmogaus teleportacijai būtini duomenys būtų persiųsti iš Žemės į geostacionarinę orbitą aplink Žemę, pranešama Lesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) tinklalapyje.
(19) 2013-07-23 5
Visi žinome, kas yra gravitacija. Dėl jos pametėti į orą daiktai krenta ant žemės, o dauguma žmonių negali iššokti aukščiau bambos. Tačiau ši visuotinė jėga yra žymiai keistesnė, nei mes įsivaizduojame, rašo „Discover Magazine“.
(2) 2013-06-23 0
Sekmadienio vakarą ir naktį galėsime pasigrožėti vadinamąja mėnulio „superpilnatimi“: birželio 23 d. 14.32 val. Lietuvos laiku prasidėjo mėnulio pilnaties fazė. Ši pilnatis bus didžiausia per visus 2013 metus, praneša „Space.com“.
(5) 2013-06-17 0
Daugeliui neabejotinai kelia nuostabą faktas, kad kai kurie žinduoliai, kaip antai banginiai, net iki valandos geba išbūti po vandeniu nekvėpavę, kai kiti, tokie kaip mes, žmonės, to nepajėgia. Britų biologai išsiaiškino šio reiškinio priežastis.
(5) 2013-06-17 0
Intuityviai esame pratę, kad kokį nors daiktą slegiant, jis susispaudžia. Tačiau JAV Nacionalinės Argonne laboratorijos mokslininkai tyrinėjo medžiagą, kuri intuiciją sutrina į miltus – slegiant ji išsiplečia.
(0) 2013-06-15 4
Iki šiol dauguma mokslininkų manė, kad ryšį tarp kalbos struktūros ir aplinkinio pasaulio lėmė tik aplinkos įtaka sudarant žodžius. Tačiau naujas tyrimas rodo, kad geografinė aukštuma daro įtaką kalbėjimo būdui, skelbia Sciencedaily.com.
(1) 2013-06-12 0
Birželio 23 dieną, apie 14:32 Lietuvos laiku, nors Mėnulis ir nebus matomas dėl Saulės šviesos, bus pats pilnaties vidurys. Nors vizualiai pilnatis bus beveik tokia ir naktį prieš tai ar po to. Kuo ši pilnatis išskirtinė? Tuo, kad Mėnulis tuomet bus arčiausiai Žemės per visus 2013 metus. Dar labiau prie mūsų Mėnulis per pilnatį priartės tik 2014 metų rugpjūtį.
(5) 2013-06-07 3
Arbata arba kava galima nusiplikyti burną, tačiau nei arbata, nei kava nėra karščiausias dalykas visatoje. O kas tada karščiausias? Žinome, kad visatos temperatūros skalėje egzistuoja absoliutusis nulis. O ar egzistuoja, kaip čia pavadinus... absoliučiai maksimali aukščiausia temperatūra – kai karšta taip, kad karščiau būti nebegali?
(4) 2013-06-06 5
Perskaitę šį straipsnį jūs sužinosite, ar gali evoliucijos eiga pakeisti kryptį, blogiau ar geriau pasisako žmonės, kai į juos žiūrima, kodėl kai kurios nėščios pelės sąmoningai nužudo savo dar negimusius vaikus ir daug kitų dalykų, apie kuriuos pasakoja „listverse.com“.