Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Jaunųjų mokslininkų ir inžinierių pasiekimai (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-10-12 35
Ar teko kada nors girdėti apie entuziastus, kurie projektuoja ir stato vandeniu ir oru varomas raketas? Ir jomis siekia pasaulio rekordų? Kaip tik tokį pavyko pasiekti Keiptauno universiteto studentams, pasigaminusiems... ne vandeniliu ir deguonimi, o VANDENIU IR ORU varomą raketą. Reikia pripažinti, įspūdingą raketą – ji 550 km/val. greitį išvystė vos per 0,5 sek.
(10) 2015-09-28 168
Sidnėjaus universiteto (Australija) doktorantas Paddy Neumannas suprojektavo naujo tipo kosminį variklį, kuriuo kelionei į Marsą ir atgal erdvėlaiviui pakaktų vos vieno degalų bako. Specialistai pripažįsta, kad jo prototipas degalų sąnaudų aspektu pranoksta taupiausius NASA kosminius variklius.
(3) 2015-08-18 43
Trys Vašingtono universiteto mokslininkai įeis į matematikos istoriją kaip naujo tipo netaisyklingojo penkiakampio išradėjai. Jų išradimas patogus tuo, kad tokiais penkiakampiais galima įmantriai iškloti plokštumą (pvz., grindis) be plyšių ir persidengimų. Atradimas gali būti pritaikytas daugelyje sričių – taip pat ir biochemijoje, struktūrų dizaine.
(0) 2014-04-30 0
Nėra telekomunikacijų, elektros energijos, kanalizacijos, jokių automobilių, dviračių, liftų, tiltų ar pastatų – taip atrodytų pasaulis be inžinerijos. Visos šios idėjos kažkada gimė inžinierių galvose. Jas įgyvendinus idėjos tapo mus supančiais kasdieniais objektais. Tačiau inžinerija nestovi vietoje. Kaip teigia išradėjas Aleksas Pašilis, inžinieriai, konstruktoriai ir išradėjai sukūrė visą pasaulio civilizaciją ir kurią ją šiandien. Kaip kuriama civilizacija XXI a. bus galima išvysti gegužės 20–22 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, parodoje „Balttechnika 2014“.
(4) 2014-04-07 6
Teksto šriftą dažnas keičia tam, kad būtų patogiau skaityti ar dėl patrauklesnės išvaizdos. Tačiau 14-metis Suviri Mirchandan įrodė, kad tinkamai parinktas šriftas gali sutaupyti nemažai pinigų – vien dėl to, jog toms pačioms raidėms atspausdinti reikia mažiau rašalo. Vien JAV vyriausybė, paklausiusi jo siūlymo, kasmet galėtų sutaupyti apie 234 mln. dolerių.
(13) 2014-03-06 5
Visi mokyklų laboratorijose vykdomi eksperimentai būna nors truputį pavojingi. Bet kai 13-metis Džeimis Edvardsas (Jamie Edwards) informavo mokyklos direktorių apie savo planus klasėje sumontuoti branduolinį reaktorių, kilo savaime suprantamas klausimas: "Ar jis neišneš į orą mokyklos?"
(2) 2014-01-28 0
Sausio 27 dieną startavo ilgalaikis projektas „Mokslo pieva“. „Mokslo pieva“ – tai atvira kūrybai tyrimų ir mokymosi erdvė, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su jaunais entuziastingais dėstytojais bei patyrusiais mokslininkais atliks tyrimus, sprendžiančius realias, daugeliui aktualias problemas.
(0) 2013-06-05 0
Ateityje vis labiau augančių miestų gyventojams labiausiai praverstų elektroninis muilas, tarsi staltiesė sulankstoma kaitlentė ir harmoningą atmosferą namuose kuriantis oro valytuvas. Tokias tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) dizaino specialybės studentų sukurtas koncepcijas išskyrė ir apdovanojo konkurso „Electrolux Design Lab 2013“ Lietuvos etapo komisija.
(16) 2013-05-20 0
18-metė Eeša Kare (Eesha Khare) išrado superspartų telefono baterijų įkroviklį, kuris baterijų atsargas papildo per keletą sekundžių. Už tokį išradimą "Intel" fondo Jaunojo mokslininko apdovanojimų ceremonijoje mergina buvo paskatinta 50 tūkst. JAV dolerių.
(1) 2013-05-08 3
Ernestui Kalabuckui dar tik dvidešimt, o jis jau kuria projektus, kuriuos būtų galima supainioti su NASA projektais. Paleidęs du savadarbius zondus į kosmosą ir nufotografavęs Lietuvą, studentas nesustoja ir ketina į orą skraidinti vis sunkesnius daiktus, galų gale – ir patį žmogų.
(3) 2013-04-12 1
Netrukus kiekviena elektros lemputė gali tapti prietaisu, perduodančiu duomenis belaidžiu būdu – tokią viziją progreso konferencijoje LOGIN pristatys vienas reikšmingiausių šių dienų išradėjų – prof. Haraldas Haasas. Profesoriaus išrasta ypatinga „Li-Fi“ technologija gali tapti artima ateitimi: po kelerių metų belaidžiu tinklu („Wi-Fi“) perduodamų duomenų srautai išaugs iki 10 kartų, tad teks ieškoti alternatyvių būdų informacijos sklaidai.
(6) 2013-04-11 1
Tiesius rudus plaukus turintis 17-metis britas Fredas Turneris taip užsispyrė visiems aplinkiniams įrodyti, kad garbanotas raudonplaukis Gusas yra jo brolis, jog namuose sukonstravo savadarbę DNR tyrimų įrangą. Ją naudodamas jaunuolis įrodė, kad Guso plaukai yra kitokie dėl genų skirtumų, skelbia Dailymail.co.uk.