Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kaip veikia daiktai | Kaip tai veikia? (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-09-07 7
Kam nepatinka stebėti, kaip susprogsta daiktai? Jeigu tuo mėgaujatės taip pat, kaip ir mes, šis vaizdo įrašas kurį laiką numalšins jūsų alkį, nes galėsite būti „didžiausio pasaulyje“ skysto azoto sprogimo liudininkais.
(5) 2021-08-11 67
Pasaulis, kuriame gyvename, stebina ir vaikystėje, ir brandžiame amžiuje, o įdomiausia tai, kad net žiūrėdami į tai, kas įprasta, mes patys ar mūsų vaikai galime paklausti, kodėl daiktai yra tokie, kokie yra, arba kodėl jie veikia taip, kaip veikia. Klausimų kyla ir stebint reiškinius. Galbūt ir jūs bent kartą susimąstėte, kodėl ant laidų sutūpusių paukščių nepurto elektra, kodėl ugniagesių kibirai yra kūgio formos, kodėl senos knygos įgauna specifinį kvapą, kodėl gyvūnai nekalba ir pan.?
(0) 2021-08-04 11
„YouTube“ kanalo „Hacksmith“ autorius, kurio tikrasis vardas yra Jamesas Hobsonas, pasiekė antrąjį savo pasaulio rekordą, pagamindamas ryškiausią pasaulyje negabaritinį žibintuvėlį, rašoma „Guinness World Records“ pranešime.
(0) 2021-07-20 29
1900-ųjų pradžioje mokslininkai tikėjo, kad arklys, vardu Hansas, gali kalbėti vokiškai, atpažinti dailininkus pagal jų tapymo stilių ir atlikti sudėtingus matematinius veiksmus.
(0) 2021-05-20 -21
Tie, kas pirmą kartą nuvyksta į JAV, dažnai būna nemaloniai nustebinti apsilankę viešajame tualete. Kodėl amerikiečiai palieka tiek daug tarpų aplink tualeto kabinos duris?
(1) 2021-05-19 4
Stengdamiesi sumažinti didžiulę naštą gyvajai Žemės biosferai, kiekvienas mažas dalykas yra svarbus. Net makaronų forma gali pakeisti mūsų išteklių vartojimą.
(0) 2021-04-06 14
XX amžiaus viduryje Austrijos profesorius apvertė žmogaus regėjimą „aukštyn kojomis“. Tačiau per trumpą laiko tarpą bandyme dalyvavęs žmogus prisitaikė.
(0) 2021-04-02 30
Tikriausiai esate matę sprogstamąsias strėles vaizdo žaidimuose arba Holivudo filmuose. Vieną tokių pabandė pasigaminti namuose ir štai kas iš to išėjo.
(1) 2021-03-23 2
Naujas tyrimas, kurį atliko Kalifornijos universiteto (JAV) mechanikos inžinieriai, parodė, kodėl kartais batų raišteliai atsiriša savaime. Kai tai nutinka ir jums, ir kai priklaupiate užsirišti, turbūt kyla klausimas, kodėl batų raištelis atsirišo savaime? Tyrimas parodė, kad atsakymas slypi dvigubame veiksme – kojos trypime į žemę ir judesyje į priekį, dėl ko atlaisvėja mazgas, o raištelių galai ima stumtis į priekį, kol galiausiai viskas atsilaisvina.
(0) 2021-03-19 15
Galbūt turite seną plaktuką, kurio nebenaudojate? O kas, jeigu galėtumėte paversti jį galingu kumščiu?