Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kas būtų, jeigu... (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(17) 2012-03-06 0
Lietuvoje ypatingai aukštų pastatų nedaug. Tačiau tokia lietuviška statistika į klausimą neatsako. Tad vis dėlto kaip yra iš tiesų: ar nuo dangoraižio stogo paleista moneta gali mirtinai sužeisti žmogų?
(10) 2012-02-24 2
Pastaraisiais metais stebime retro madų atgimimą populiariojoje (ir ne tik) kultūroje. Retro dizainas grįžta į interjerą ir buitinę techniką, kurioje plastiką keičia mediena ar pigesni į ją panašūs pakaitalai. Atrodytų, nieko ypatinga, stilius ir mada dažnai atsigręžia atgal ieškodami įkvėpimo, todėl ne retai šiame kontekste girdime frazę „nauja – tai pamiršta sena“.
(4) 2012-02-20 0
Bedeguoniame kosmoso vakuume ugnis nedega, bet šaudyti būtų įmanoma. Šiuolaikinėse kulkose jau yra oksidanto – junginio, kuris sukeltų parako sprogimą, taigi, kulką iš šautuvo vamzdžio galima būtų paleisti bet kurioje Visatos vietoje. Tam nereikalingas atmosferos deguonis, rašo lifeslittlemysteries.com.
(5) 2012-02-13 2
Remiantis įvairiomis prognozėmis, pasaulio pabaiga gali ateiti bet kada. Kai kas mano, kad kataklizmas kils, kai apsivers Žemės magnetiniai poliai. Kai šiaurė atsidurs pietuose, anot jų, kontinentai gali pradėti intensyviau judėti į vieną arba kitą pusę, sukeldami didžiulius žemės drebėjimus, sparčius klimato pokyčius ir ištisų rūšių išnykimą, rašo lifeslittlemystieries.com.
(3) 2012-02-07 0
Teorinę kvantinių kompiuterių galimybę gvildenantis Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) mokslininkas Skotas Aronsonas (Scott Aaronson) nusprendė mesti iššūkį visiems skeptikams-niurzgliams: įrodykite, jog „apčiuopiamų matmenų kvantinė kompiuterija (angl. – scalable Quantum computing“) fiziniame pasaulyje yra neįmanoma“, ir S. Andersonas asmeniškai tokiam asmeniui įteiks 100 tūkst. JAV dolerių.
(3) 2012-01-24 0
Kas nutiktų, jei neandertaliečiai, išnykę prieš 28 tūkst. metų, būtų evoliucionavę toliau ir dabar gyventų šalia mūsų? Arba jei per visus šiuos žmonių evoliucijos tūkstantmečius kokia nors negimininga būtybė būtų įgavusi pažintinių ir technologinių gebėjimų, prilygstančių mūsiškiams?
(32) 2012-01-19 -2
Marijos žemėje degalų kainos siekia tokias stratosferines aukštumas, jog, įjungę „smegenų šturmo“ metodiką, pačias fantastiškiausias degalų alternatyvas svarstyti ėmėsi net amerikiečių aeronautikos specialistai… Sarkazmas, žinoma. Vis tik dyzelinių automobilių savininkams raketinio kuro alternatyva nėra absoliučiai beviltiška, tvirtina Masačiusetso technologijų instituto (MIT) ekspertai.
(9) 2012-01-13 2
Sakysite, ir paprastą popieriaus lapą galima tiek sykių be vargo perlenkti? Gal atsirastų norinčiųjų dėl to lažintis? :) Atsargiai. Nes iki 2002-ųjų buvo manoma, kad popierių perlenkti perpus yra įmanoma ne daugiau kaip 7-8 kartus. Tačiau begaliniuose Masačiusetso technologijų instituto (MIT) koridoriuose Sen Marko mokyklos moksleiviai popierių perlenkė rekordiškai daug – net 13 kartų.
(1) 2012-01-10 0
Nežymiai pakeitus vos vieną fundamentalųjį fizikos dėsnį ar konstantą, viskas gali labai pasikeisti – į nemaloniąją pusę.
(7) 2011-12-30 0
Žemės ir Mėnulio tandemas Saulės sistemoje yra unikalus. Mėnulio masė sudaro 1/81 Žemės masės. O daugelio kitų planetų mėnulių masė prilygsta tik 3/10 000 planetos masės. Mėnulio dydis yra viena svarbiausių Žemėje vešinčios sudėtingos gyvybės prielaidų. Jei atsirastų antras mėnulis, viskas gerokai pasikeistų. Kaip?
(29) 2011-12-20 2
Įsivaizduokite viešbutį, kuriame – begalybė numerių ir visuose juose gyvena begalybė svečių. Kas nutiktų, jei į tokį viešbutį užsuktų ir numerį užsisakyti panorėtų dar vienas žmogus? Juk viešbutis – lyg ir begalinis? Ir kas nutiktų, jei to paties pageidautų… begalinio dydžio autobusu atvykusi begalinė aibė naujų svečių?
(27) 2011-11-11 3
Vašingtono universitete vienas chemijos kurso dėstytojas egzamine visada užduoda papildomą klausimą, kurį atsakius galima užsidirbti papildomą balą. Klausimas skamba taip: „Pragaras yra egzoterminis (atiduoda šilumą) ar endoterminis (sugeria šilumą)?"
(2) 2011-10-18 0
Ar tik ne fizikai bus sugalvoję posakį „žvelgti pro rožinius akinius“? Pasirodo, regimosios šviesos spektro vaivorykštėje kaip tik rožinės spalvos ir trūksta. Kaipgi taip?
(7) 2011-09-19 0
Astronomai praėjusią savaitę paskelbė atradę planetą, pavadintą „Kepler-16b“, kuri skrieja aplink dvi netoli viena kitos esančias saules. Kaip atrodytų gyvenimas tokioje planetoje? Kas būtų, jei Žemė vietoje vienos turėtų dvi saules?
(0) 2011-08-17 1
1884 metais šveicarų astronomas Arndtas pateko į pirmuosius laikraščių puslapius, kai pareiškė orbitoje už Neptūno atradęs labai keistą kubo formos planetą. Žinoma, net 1884 metais visi suprato, kad tai – nesąmonė. Tačiau pamėginus pamodeliuoti, kaip tokio pavidalo kūne veiktų, pavyzdžiui, gravitacija arba kokie reiškiniai vyktų, tarkim, atmosferoje, darosi visai įdomu.