Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kas būtų, jeigu... (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(13) 2012-11-30 23
Daugiau kaip pusės milijardo (579,9 mln.) JAV dolerių „aukso puodą“ Jungtinėse Valstijose šią savaitę kažkas jau laimėjo. Laimingųjų – net du! Tiesa, yra ir nieko nelaimėjusiųjų :) Ir jų kiek daugiau. O kad nelaimėjimo kartėlis nebūtų toks neskanus, „Popsci.com“ siūlo pasitikrinti savo šansus kitose srityse (tapti JAV prezidentu, Oskaro laureatu) – taip pat ir tose, kur daugeliui tapti tuo „laiminguoju“, ko gero, nesinorėtų (pvz., būti nutrenktam žaibo...
(5) 2012-11-15 19
Kaip atrodytų mūsų planeta, jei turėtų tokius žiedus, kaip Saturnas? Kompiuteriu sumodeliuotuose nuotraukose matyti, kaip „saturniški“ žiedai pakeistų įvairių miestų panoramas.
(4) 2012-11-01 0
Lapkritį įvyksta daugiausia įvairių krizių – nuo savižudybių iki lėktuvų katastrofų, o tam įtaką daro tamsa ir drėgnas oras, teigia vokiečių mokslininkas.
(0) 2012-10-29 0
Jei kosmose pasirodytų asteroidas, skriejantis trajektorija į Žemės orbitą, bent viena gera žinia būtų, kad jis yra šviesus. Tuomet jo paviršius geriau atspindėtų Saulės šviesą, o atspindimi fotonai sukurtų jėgą, kuri per ilgesnį laiką nustumtų asteroidą iš pražūtingo Žemei kurso. Remiantis šia idėja, Masačiusetso technologijos instituto studentas Sung Wook Paekas pasiūlė būdą, kaip tokią jėgą sukelti dirbtiniu būdu.
(9) 2012-10-22 1
Ačiū Dievui, ne visi gyvena kaip amerikiečiai. Priešingu atveju, Žemė taptų beprotiškai ankšta. Iš tiesų, disproporcijos būdingos ne tik amerikiečių kūno konstitucijai. Nors jie sudaro tik 5 proc. žmonijos populiacijos, tačiau sunaudoja net 20 proc. pasaulio energijos, suvalgo 15 proc. pasaulio maisto ir į aplinką išmeta 40 proc. pasaulio šiukšlių.
(8) 2012-10-19 8
Į faktus apie savaiminį užsiliepsnojimą dažnai numojama ranka. Dažniausiai dėl to, jog istorijos apie savaiminį žmogaus užsiliepsnojimą dažnai priskiriamos iš piršto laužtų konspiracinių-sąmokslo teorijų kategorijai. Tačiau egzistuoja ne tik žmonių savaiminis užsiliepsnojimas. Pavyzdžiui, yra nufilmuota, kaip nei iš šio, nei iš to užsiliepsnoja vatos gniužulėlis, suvilgytas keletu tubelių „Super Glue“ klijų.
(44) 2012-10-12 9
Nesinori gąsčiotis ir gąsdinti kitų, tačiau egzistuoja gana reali galimybė, jog mūsų visata tėra grandiozinio masto kompiuterinė simuliacija ir nieko daugiau. Kad mes gyvename Matricoje, kurioje nėra nieko tikro. Tokia galimybe susidomėjusių Bonos universiteto (Vokietija) tyrėjų grupė mėgins išsiaiškinti, ar tik nesame įstrigę kompiuterinėje simuliacijoje.
(30) 2012-10-10 0
Dėl evoliucijos žmogaus kūno išvaizda ilgainiui pasikeis, ir po tūkstančio metų gyvensiantys žmonės išoriškai labai skirsis nuo mūsų, mano anatomijos specialistai.
(0) 2012-10-08 2
Paprastai telekinezę vertiname kaip mistinę antgamtinę jėgą. Tačiau sąvoka „telekinezė“ kilusi iš graikų kalbos: „kinesis“ reiškia judėjimą, o „tele“ – per atstumą. Tad visatoje telekinezės (arba judėjimo per atstumą) – nors vežimu vežk.
(4) 2012-10-08 0
Seilės nėra pati maloniausia kūno substancija. Retai kada apie seiles galvojame be pasišlykštėjimo. Pasidygėtina, kai kas spjaudosi viešumoje, ne itin traukia ir apsiseilėję kūdikiai – kad ir kokie žavūs jie būtų. Kai kuriems silpna darosi ir nuo kraujo vaizdo, tačiau bent jau žinome gyvybiškai svarbų raudonojo kūno skysčio vaidmenį. O kaipgi seilės? Atrodo, jog seilės – bene labiausiai nepelnytai nuvertintas kūno skysčių pasaulio herojus iš visų, kokius tik t...
(12) 2012-10-05 1
Artimiausią pirmadienį 43-ejų nutrūktgalvis iš Austrijos Feliksas Baumgartneris (Felix Baumgartner) mėgins atlikti pirmą žmonijos istorijoje šuolį parašiutu, kurio metu laisvai krisdamas vyras mėgins pasiekti garso greitį. Su kokiais fizikos dėsnių iššūkiais šuolio metu teks susidurti iš 37 km aukščio šoksiančiam ir ne vieną pasaulio rekordą pasiekti mėginsiančiam austrui?
(33) 2012-10-03 1
Rodos, vaikiškas klausimas. O iš tikrųjų kadaise jį uždavęs moksleivis ant menčių patiesė vienos legendinės „Kas? Kur? Kada?“ komandos korifėjus. Olberso paradokso, atkreipiančio dėmesį, jog visatoje yra be galo daug žvaigždžių, tad nuo jų šviesos naktinis dangus turėtų šviesti, o ne būti juodas, ypatumus gvildena „Minute Physics“ kolektyvas. Nors šiaip visas įdomybes ši grupė sugeba paaiškinti per minutę, Olberso paradoksui prireikė net keturių! Tad k...
(3) 2012-10-03 0
Mokslo populiarinimo leidinio „New Scientist“ skaitytojai balsuodami išrinko dešimtuką populiaraus mokslo knygų, kurios labiausiai pakeitė pasaulį. Daugelis jų ne tik įdomios skaityti, bet ir turėjo nemažos įtakos tam, kaip gyvename dabartiniame pasaulyje.
(0) 2012-10-01 0
„Šiandien buvo taip karšta, kad vištos dėjo kietai virtus kiaušinius“, - dūsauja fermeris. – „Pamanyk tik – dėjo virtus kiaušinius. Pas mus buvo dar karščiau – kiaušinius galėjai kepti tiesiog ant asfalto“, - antrina kitas. Juokas juokais, o kiekvieną liepos 4-ąją Outmano miestelyje (Arizona, JAV), legendiniame „Route 66“ kelyje organizuojamas „Kiaušinių kepimo saulėje konkursas“, kuriame mėginama šiuos baltymingus produktus kuo greičiau iškepti nau...
(4) 2012-09-25 -1
Tvirtas, kietas, atsparus. Lyg ir sinonimai? Kalbant apie lagaminą – gal ir taip. Tačiau į šiuos būdvardžius pažvelgus iš medžiagų fizikinių savybių kampo, vaizdas keičiasi iš esmės. Kiekvienas iš šių žodžių turi atskirą, specifinę reikšmę, kuria skiriasi nuo kitų dviejų žodžių. Tie skirtumai gana neblogai paaiškina, kodėl ne taip jau ir paprasta pagaminti vagims sunkiai įveikiamą dviračio spyną.