Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kas būtų, jeigu... (Įdomusis mokslas | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(111) 2014-01-17 14
Šiam neįtikėtinam dalykui ypatingų matematikos žinių neprireiks. Pabandykite įsivaizduoti, kokį skaičių gautume, jei iš eilės sudėtume visus normalius skaičius: 1+2+3+4+5+… ir t.t. iki begalybės. Kam bus lygi suma? Ne, ne begalybei. Ir ne kokiam nors neįsivaizduojamai dideliam skaičiui. Tas skaičius bus netikėtai mažas ir su minuso ženklu. -1/12. Tiek nedaug? Ir dar su minuso ženklu???
(2) 2014-10-07 62
<em>Prieš pacientui atsiduriant medicininio skenavimo patalpoje, jie turi būti kruopščiai patikrinti, ar neturi magnetinių objektų – tai gali būti auskarai, diržai, senesnio modelio širdies
(0) 2014-09-23 22
Jei kada tektų atsidurti kosmoso vakuume, šiukštu nebandykite sulaikyti kvėpavimo. Priešingu atveju, išsyk sprogs plaučiai. Žinoma, tai neabejotinai baigsis mirtimi, nors sąmonės neprarasite dar bent 10-15 sekundžių. Bet... ką tokiu atveju daryti? Kvėpuoti?
(6) 2014-06-17 48
Žemė sukasi, o kartu su ja – ir mes. O jei ji staiga imtų ir sustotų?
(5) 2014-09-02 14
Kaip jaustumėtės, jei ant galvos jums kas nors šliūkštelėtų ne kibirą ledinio vandens, o kibirą skysto azoto? Toronto universiteto chemikas Moe Qureshi nusprendė į banalų ir beviltiškai nuvalkiotą ledinio kibiro iššūkį pažvelgti pro chemijos mokslo prizmę. Ir… pakeitė kibiro turinį – ledinį vandenį skystu azotu. Kurio temperatūra siekia -196°C.
(2) 2014-03-28 0
Kosmosas žmogiškiesiems sutvėrimams yra neįtikėtinai priešiška terpė. Kosmosas jokiu būdu neleis žmogui išgyventi ilgiau nei minutę. Jei jau taip, koks būtų greičiausias būdas mirti kosmose? Vis dėlto jei nuspręsite šokti į kosmoso vakuumą be skafandro, primygtinai rekomenduotume persigalvoti.
(3) 2014-06-19 36
Kiek gi ten to stalo teniso kamuoliuko? Keli gramai? O ir pirštais suglamžyt tokį vieni niekai. Tačiau kai kuriomis aplinkybėmis toks, rodytųs, trapus niekutis gali virsti visa griaunančiu monstru. Pavyzdžiui, jį paleidus greičiu, viršijančiu garso greitį.
(3) 2014-01-15 3
Vanduo ir šaltis gali būti galingas destrukcijos tandemas, kurio jėgos paslaptis – vanduo virsdamas į ledą, plečiasi. Ir ardo visa, kas trukdo jam plėstis. Taip atsiranda duobės gatvėse, pradeda trupėti betoniniai laiptai ir pan. Bet jei vandens pripiltume į labai tvirtos medžiagos konteinerį, kuris neleistų ledui plėstis, o tada vandenį užšaldytume, prasidėtų įdomūs dalykai.
(0) 2014-01-30 2
Jei Penrouzų laiptais nuspręstumėte lipti aukštyn, liptumėte be pabaigos ir liktumėte tame pačiame aukštyje. Jei žemyn – liptumėte irgi be pabaigos ir taipogi liktumėte tame pačiame aukštyje.
(9) 2014-01-29 3
Ko gero, retas „Technologijos.lt“ skaitytojas portalo naujienas skaito judėdamas – vaikščiodamas, bėgdamas ristele ar šuoliais :) Dažniausiai, ko gero, prisėdame ar bent sustojame. Tačiau iš tikrųjų nėra nė vieno skaitytojo, kuris bent vieną portalo naujieną būtų skaitęs… nejudėdamas, kai kūno greitis lygus 0 km/val. Maža to, šis skaičius būna mažiausiai triženklis. Mažiausiai.
(0) 2014-12-18 2
Didžiojoje Havajų saloje išsiveržus Kilauea ugnikalniui, raudonai pilka pukšinčios lavos upė lėtai, bet užtikrintai slenka link vieno prekybos centro, o vietos gyventojai brandina planus trauktis jai iš kelio. IKas gi nutiktų užlipus ant raudono lavos srauto? Havajuose atostogaujantis neurologas iš Masačiusetso (JAV) Alexas Rivestas nusprendė paieškoti atsakymų – jo ekskursijų gidas pasiūlė prieiti prie išsilydžiusių uolų.
(0) 2014-02-21 2
Susidėvėjusį 1995 m. gamybos zondą „Galileo“ NASA nusprendė palaidoti Jupiteryje – NASA suplanavo, kad zondas įskries į milžiniškos planetos atmosferą ir žus. Tačiau kai kuriems toks sprendimas sukėlė nerimą – mat „Galileo“ įmontuotas šiluminis plutonio reaktorius. Jei zondas ir jo plutonio reaktorius nukristų į Jupiterį, ar nekiltų grėsmė, kad Jupiteryje prasidės grandininės reakcijos ir Saulės sistemoje įsižiebs antra žvaigždė – Jupiteris? Juk vandenilines bombas padega detonavęs plutonis. O Jupiteryje vandenilio yra nepaprastai daug.
(0) 2014-01-31 1
Šviesmetis – atstumas, kurį šviesa nukeliauja per vienerius metus. Nesuvokiamai tolimas, nes ir per 1 sekundę šviesa nuskrieja 300 tūkst. km. Bet jei iš visatos "išpjovus" kubą erdvės, kurio visos kraštinės būtų lygios 1 šviesmečiui? Kiek ir ko tame kube rastume?
(5) 2014-05-02 2
Jei visus šią akimirką Žemėje gyvenančius žmones sumestume į Didįjį kanjoną, iki jo užpildymo būtų toli gražu. Susidarytų tik štai tokia 7,159 mlrd. žmonių krūvelė. Žmonijos portretas? Šiaip ar taip, tai leidžia pažvelgti į ją kiek kitokiu kampu. Kaip ir šis faktas: kasdien burnoje išsiskiria 1-2 litrai seilių. Tai reiškia, kad per visą jūsų gyvenimą išsiskyrusių seilių bus per mažai, kad jomis būtų galima pripildyti olimpinį plaukimo baseiną.